Pinterest je bez pozvánek a jeho obliba stále stoupá

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Pinterest nedávno zrušil nutnost pozvánky a nově si zde můžete založit účet také použitím e-mailové adresy, čímž se stal dostupným ihned a pro každého. Přestože vykazuje vyšší návštěvnost než Google+, YouTube a Linkedln dohromady, jeho znalost využití zůstává u našich marketérů spíše v teoretické rovině, a to je jistě škoda.

DATA | c_all | pinterest.jpg

Pinterest je výborným místem zejména pro malé a střední podniky, pro které představuje spojení sociální sítě a e-commerce snadnou a levnou cestu k marketingu a upoutání pozornosti uživatelů. Výjimečný úspěch Pinterestu má na svědomí virtuální nástěnka, kam je možné připichovat produktové fotografie ve vysoké kvalitě i s odkazy. Po kliknutí na obrázek se uživatel dostane na místo, z něhož fotografie pochází, čehož využívají např. majitelé e-shopů.

Pinterest představuje marketingový trend v oblasti sociálních sítí, který generuje vysokou návštěvnost. Zaměření na vizuální styl a jednoduchost užívání z něj tvoří výborný doplněk k ostatním komunikačním kanálům.

Potřebujete poradit nebo připravit propagaci na Pinterestu? Kontaktujte nás!

Zdroj: http://www.searchenginejournal.com/why-is-pinterest-successful/47220/

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.