6 velkých mýtů o SEO

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Možná si myslíte, že zásady on-line marketingu nebo optimalizace pro vyhledávače dobře znáte, ale co když se jedná o pouhý mýtus? Podívejte se na často šířené omyly a polopravdy.
  1. Meta značka description zlepší hodnocení – síla metatagu description není v přímo v SEO efektu, ale v možnosti upoutat pozornost v rámci ostatných popisků v rámci SERP.
  2. Velké množství odkazů je triumf – naopak: za spousty nekvalitních vazeb může být web penalizován. Dnes se hodnotí relevantní odkazy, obklopené příslušným textem.
  3. PageRank je důležitý ukazatel – pouze toto číslo už dávno u SEO specialistů nedominuje. Vzhledem k současným algoritmům Google je kladen důraz také na další faktory, jako relevance a další souvislosti.
  4. Google klade hlavní důraz na klíčové slovo v názvu domény – už ne tak nepřiměřeně.
  5. Webové stránky musí být "předloženy" vyhledávači – vůbec ne. Vaše stránky Google objeví rychle sám.
  6. SEO je v podstatě o podvodu – špatně, už žádné triky! Cílem kvalitního SEO je vytvořit relevantní a informativní webové stránky s jedinečným obsahem, příjemným uživatelským prostředím a podporou sdílení.

Další odborné články

Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Hamala
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.
Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?
04.07.2016
Martin Mekyska
Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání...
Pozor na katalogový spam, nemá nic společného se SEO!
21.04.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Rádi bychom vás tímto článkem upozornili na počínání webových katalogů, jejichž argumentačně zavádějící nabídky v poslední době stále častěji...
Chcete znát počet zavolání díky reklamní kampani? AdWords - Rozšíření o volání
29.09.2015
Martin Mekyska
Dlouho se o tom jen mluvilo a je to tady! Google právě zavedl do ČR možnost měřit, kolik lidí zavolá na číslo uvedené v reklamní kampani. Takže lze...