6 velkých mýtů o SEO

Možná si myslíte, že zásady on-line marketingu nebo optimalizace pro vyhledávače dobře znáte, ale co když se jedná o pouhý mýtus? Podívejte se na často šířené omyly a polopravdy.
Možná si myslíte, že zásady on-line marketingu nebo optimalizace pro vyhledávače dobře znáte, ale co když se jedná o pouhý mýtus? Podívejte se na často šířené omyly a polopravdy.
  1. Meta značka description zlepší hodnocení – síla metatagu description není v přímo v SEO efektu, ale v možnosti upoutat pozornost v rámci ostatných popisků v rámci SERP.
  2. Velké množství odkazů je triumf – naopak: za spousty nekvalitních vazeb může být web penalizován. Dnes se hodnotí relevantní odkazy, obklopené příslušným textem.
  3. PageRank je důležitý ukazatel – pouze toto číslo už dávno u SEO specialistů nedominuje. Vzhledem k současným algoritmům Google je kladen důraz také na další faktory, jako relevance a další souvislosti.
  4. Google klade hlavní důraz na klíčové slovo v názvu domény – už ne tak nepřiměřeně.
  5. Webové stránky musí být "předloženy" vyhledávači – vůbec ne. Vaše stránky Google objeví rychle sám.
  6. SEO je v podstatě o podvodu – špatně, už žádné triky! Cílem kvalitního SEO je vytvořit relevantní a informativní webové stránky s jedinečným obsahem, příjemným uživatelským prostředím a podporou sdílení.

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...