6 velkých mýtů o SEO

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Možná si myslíte, že zásady on-line marketingu nebo optimalizace pro vyhledávače dobře znáte, ale co když se jedná o pouhý mýtus? Podívejte se na často šířené omyly a polopravdy.
  1. Meta značka description zlepší hodnocení – síla metatagu description není v přímo v SEO efektu, ale v možnosti upoutat pozornost v rámci ostatných popisků v rámci SERP.
  2. Velké množství odkazů je triumf – naopak: za spousty nekvalitních vazeb může být web penalizován. Dnes se hodnotí relevantní odkazy, obklopené příslušným textem.
  3. PageRank je důležitý ukazatel – pouze toto číslo už dávno u SEO specialistů nedominuje. Vzhledem k současným algoritmům Google je kladen důraz také na další faktory, jako relevance a další souvislosti.
  4. Google klade hlavní důraz na klíčové slovo v názvu domény – už ne tak nepřiměřeně.
  5. Webové stránky musí být "předloženy" vyhledávači – vůbec ne. Vaše stránky Google objeví rychle sám.
  6. SEO je v podstatě o podvodu – špatně, už žádné triky! Cílem kvalitního SEO je vytvořit relevantní a informativní webové stránky s jedinečným obsahem, příjemným uživatelským prostředím a podporou sdílení.

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.