6 velkých mýtů o SEO

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Možná si myslíte, že zásady on-line marketingu nebo optimalizace pro vyhledávače dobře znáte, ale co když se jedná o pouhý mýtus? Podívejte se na často šířené omyly a polopravdy.
  1. Meta značka description zlepší hodnocení – síla metatagu description není v přímo v SEO efektu, ale v možnosti upoutat pozornost v rámci ostatných popisků v rámci SERP.
  2. Velké množství odkazů je triumf – naopak: za spousty nekvalitních vazeb může být web penalizován. Dnes se hodnotí relevantní odkazy, obklopené příslušným textem.
  3. PageRank je důležitý ukazatel – pouze toto číslo už dávno u SEO specialistů nedominuje. Vzhledem k současným algoritmům Google je kladen důraz také na další faktory, jako relevance a další souvislosti.
  4. Google klade hlavní důraz na klíčové slovo v názvu domény – už ne tak nepřiměřeně.
  5. Webové stránky musí být "předloženy" vyhledávači – vůbec ne. Vaše stránky Google objeví rychle sám.
  6. SEO je v podstatě o podvodu – špatně, už žádné triky! Cílem kvalitního SEO je vytvořit relevantní a informativní webové stránky s jedinečným obsahem, příjemným uživatelským prostředím a podporou sdílení.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.