Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Google integroval remarketing do Google Analytics

Google integroval remarketing do Google Analytics

S pojmem remarketing se jistě mnozí z Vás setkali. Připomeneme si, že pomocí této funkce můžete oslovit uživatele, kteří v minulosti navštívili Vaše stránky a zobrazit jim relevantní reklamy v okamžiku, kdy se nacházejí na jiných stránkách v reklamní síti Google. Funkci remarketing byla spojována s Google AdWords, nyní ji však Google integroval přímo do Google Analytics a nabídl celou řadu vylepšení. Nové funkce budou v účtech Google Analytics k dispozici postupně všem uživatelům, kteří mají alespoň jeden ze svých účtů propojený s Google Adwords.
S pojmem remarketing se jistě mnozí z Vás setkali. Připomeneme si, že pomocí této funkce můžete oslovit uživatele, kteří v minulosti navštívili Vaše stránky a zobrazit jim relevantní reklamy v okamžiku, kdy se nacházejí na jiných stránkách v reklamní síti Google. Funkci remarketing byla spojována s Google AdWords, nyní ji však Google integroval přímo do Google Analytics a nabídl celou řadu vylepšení. Nové funkce budou v účtech Google Analytics k dispozici postupně všem uživatelům, kteří mají alespoň jeden ze svých účtů propojený s Google Adwords.

DATA | c_all | remarketing.jpg

Jeden skript, více možností

Nyní stačí použít pouze jeden upravený měřící skript Google Analytics, případně nový remarketingový tag z Google AdWords, který se umístí na všechny stránky webu. Protože se značka pro remarketing nachází na všech stránkách Vašeho webu, můžete publikum podrobněji segmentovat. Můžete například vytvořit seznamy pro domovskou stránku, ale také pro každou stránku produktu nebo pro nákupní košík. Pokud se rozhodnete tuto novou funkci neaktivovat, není nutné měřicí kód aktualizovat. Google Analytics bude dál fungovat jako doposud.

Vytváření remarketingových seznamů

Jediný remarketingový HTML kód (smartpixel) umožňuje velice snadno definovat libovolný počet unikátních kombinací pro označení zákazníků. Bez problémů můžete definovat seznam uživatelů pouze pro stránky, které v URL obsahují určitý výraz, můžete definovat uživatele, kteří zůstali na stránkách po určitou dobu nebo ty, které zajímal určitý počet stránek apod. Uživatele ale můžete také segmentovat podle lokality, takže není problém vytvořit regionální reklamní kampaně.

Můžete vytvořit konverzní cíl a uživatelům opakovaně připomínat, aby svůj cíl (záměr k nákupu) dokončili. Můžete se také připomenout např. uživatelům, kteří spustili nějakou událost, jako třeba prohlížení videa, stahování pdf nebo dokonce těm, kteří otevřeli chybovou stránku 404. Primárně však často budete pracovat se skupinou, která nedokončila objednání.

Všechny seznamy vychází ze známých metrik služby Google Analytics. Svůj seznam zákazníků odešlete do služby Google AdWords a během několika minut můžete cílené reklamy zobrazovat v síti více než dvou milionů webů.

Oslovení cílové skupiny podle konverze

Nové remarketingové seznamy nabízí další možnosti. Pokud jste například spustili reklamní kampaň na nový produkt a chcete, aby se k Vám zákazníci vraceli a nakupovali další typy produktů, můžete vytvořit seznam, který se zaměřuje pouze na návštěvníky, kteří v kampani absolvovali konverzi. Můžete tak podchytit zákazníky, kteří mají tendenci nakupovat určitý typ produktu tím, že definujete pouze opakované navštívení stránky s danou kategorií produktu.

Reklamní sestavy podle typu uživatele

Vytvořenou reklamu můžete zobrazovat pro různě se chovající skupiny uživatelů. Pokud např. remarketing pracuje mnohem lépe pro definovanou skupinu A než pro skupinu B, můžete vytvořit pro každou skupinu samostatné nabídky. Například první skupině můžete nabídnout lepší cenu a být více agresivní a druhé skupině ukazovat více reklam. Nezapomeňte ale dodržovat rozumné frekvence zobrazování. Vaším cílem je používat marketingovou taktiku, povzbudit k požadované akci a připomenout se, ne obtěžovat formou stalkingu.

Očekávejte další novinky

V nejbližším období nás Google překvapí další novinkou, kterou je možnost oslovování uživatelů, kteří jsou velmi podobní těm ve Vašem remarketingovém seznamu, přestože pravděpodobně Váš web nikdy nenavštívili. Dalším krokem bude oslovování cílové skupiny, která je založena na údajích z remarktingových seznamů, pomocí reklam ve vyhledávání.

Co to přinese z marketingového pohledu?

Víme, že lidé jsou různí a mají také velmi různé cíle. Jejich chování na webových stránkách není stejné, ani jejich motivace není stejná. Nové možnosti v segmentaci uživatelů a vysoce sofistikované vlastní seznamy Vám umožní zobrazovat různé remarketingové reklamy podle individuálních vlastností uživatelů, což Vám přinese mnohem lepší odezvy.

Potřebujete podpořit online prodej, přivést nové potenciální zákazníky, kontaktujte nás!

 

Zdroj: http://www.google.com/analytics/features/remarketing.html

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...