Google integroval remarketing do Google Analytics

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
S pojmem remarketing se jistě mnozí z Vás setkali. Připomeneme si, že pomocí této funkce můžete oslovit uživatele, kteří v minulosti navštívili Vaše stránky a zobrazit jim relevantní reklamy v okamžiku, kdy se nacházejí na jiných stránkách v reklamní síti Google. Funkci remarketing byla spojována s Google AdWords, nyní ji však Google integroval přímo do Google Analytics a nabídl celou řadu vylepšení. Nové funkce budou v účtech Google Analytics k dispozici postupně všem uživatelům, kteří mají alespoň jeden ze svých účtů propojený s Google Adwords.

DATA | c_all | remarketing.jpg

Jeden skript, více možností

Nyní stačí použít pouze jeden upravený měřící skript Google Analytics, případně nový remarketingový tag z Google AdWords, který se umístí na všechny stránky webu. Protože se značka pro remarketing nachází na všech stránkách Vašeho webu, můžete publikum podrobněji segmentovat. Můžete například vytvořit seznamy pro domovskou stránku, ale také pro každou stránku produktu nebo pro nákupní košík. Pokud se rozhodnete tuto novou funkci neaktivovat, není nutné měřicí kód aktualizovat. Google Analytics bude dál fungovat jako doposud.

Vytváření remarketingových seznamů

Jediný remarketingový HTML kód (smartpixel) umožňuje velice snadno definovat libovolný počet unikátních kombinací pro označení zákazníků. Bez problémů můžete definovat seznam uživatelů pouze pro stránky, které v URL obsahují určitý výraz, můžete definovat uživatele, kteří zůstali na stránkách po určitou dobu nebo ty, které zajímal určitý počet stránek apod. Uživatele ale můžete také segmentovat podle lokality, takže není problém vytvořit regionální reklamní kampaně.

Můžete vytvořit konverzní cíl a uživatelům opakovaně připomínat, aby svůj cíl (záměr k nákupu) dokončili. Můžete se také připomenout např. uživatelům, kteří spustili nějakou událost, jako třeba prohlížení videa, stahování pdf nebo dokonce těm, kteří otevřeli chybovou stránku 404. Primárně však často budete pracovat se skupinou, která nedokončila objednání.

Všechny seznamy vychází ze známých metrik služby Google Analytics. Svůj seznam zákazníků odešlete do služby Google AdWords a během několika minut můžete cílené reklamy zobrazovat v síti více než dvou milionů webů.

Oslovení cílové skupiny podle konverze

Nové remarketingové seznamy nabízí další možnosti. Pokud jste například spustili reklamní kampaň na nový produkt a chcete, aby se k Vám zákazníci vraceli a nakupovali další typy produktů, můžete vytvořit seznam, který se zaměřuje pouze na návštěvníky, kteří v kampani absolvovali konverzi. Můžete tak podchytit zákazníky, kteří mají tendenci nakupovat určitý typ produktu tím, že definujete pouze opakované navštívení stránky s danou kategorií produktu.

Reklamní sestavy podle typu uživatele

Vytvořenou reklamu můžete zobrazovat pro různě se chovající skupiny uživatelů. Pokud např. remarketing pracuje mnohem lépe pro definovanou skupinu A než pro skupinu B, můžete vytvořit pro každou skupinu samostatné nabídky. Například první skupině můžete nabídnout lepší cenu a být více agresivní a druhé skupině ukazovat více reklam. Nezapomeňte ale dodržovat rozumné frekvence zobrazování. Vaším cílem je používat marketingovou taktiku, povzbudit k požadované akci a připomenout se, ne obtěžovat formou stalkingu.

Očekávejte další novinky

V nejbližším období nás Google překvapí další novinkou, kterou je možnost oslovování uživatelů, kteří jsou velmi podobní těm ve Vašem remarketingovém seznamu, přestože pravděpodobně Váš web nikdy nenavštívili. Dalším krokem bude oslovování cílové skupiny, která je založena na údajích z remarktingových seznamů, pomocí reklam ve vyhledávání.

Co to přinese z marketingového pohledu?

Víme, že lidé jsou různí a mají také velmi různé cíle. Jejich chování na webových stránkách není stejné, ani jejich motivace není stejná. Nové možnosti v segmentaci uživatelů a vysoce sofistikované vlastní seznamy Vám umožní zobrazovat různé remarketingové reklamy podle individuálních vlastností uživatelů, což Vám přinese mnohem lepší odezvy.

Potřebujete podpořit online prodej, přivést nové potenciální zákazníky, kontaktujte nás!

 

Zdroj: http://www.google.com/analytics/features/remarketing.html

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.