Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Technické SEO problémy a jejich řešení

Technické SEO problémy a jejich řešení

Je překvapivé, na jaké SEO problémy lze narazit při auditu webových stránek, přitom některých si běžný uživatel ani nemusí všimnout.
Je překvapivé, na jaké SEO problémy lze narazit při auditu webových stránek, přitom některých si běžný uživatel ani nemusí všimnout.
  • Velká a malá písmena v URL – z technického hlediska jde o různé adresy. SEO nabádá vybrat jednu variantu a ostatní přesměrovat kódem 301. Problém vyřešíte např. modulem IIS URL Rewrite 2,0.
  • Duplikáty domovské stránky – vyřešíte přesměrováním 301 na správnou verzi stránky, případně pomocí tagu rel=canonical.
  • Chyba 404, ale stránka existuje – stránka, která vypadá jako 404, ale vrací stavový kód HTTP 200. Pomocí Nástroje pro webmastery zkontrolujte, co Google odhalil.
  • Přesměrování 302 místo 301 – uživatel nic nepozná, ale vyhledávač to vidí jinak. Pro nalezení chybného přesměrování použijte např. modul IIS SEO Toolkit.
  • Zastaralá SiteMap – nechte si provést audit stávajících sitemap a nechte zkontrolovat funkčnost odkazů. Poraďte se o vhodnosti použítí dynamicky generované XML sitemapy.
  • Chyby v souboru robots.txt – někdy jsou individuální příkazy správné, ale nefungují společně. Zkontrolujte, zda nemají roboti blokovaný přístup.
  • Neviditelný charakter souboru robots.txt – příkaz může vypadat na první pohled v pořádku, ale robot jej ve skutečnosti nemusí vidět. Spusťte jej přes příkazový řádek a překontrolujte.

 

Zdroj: http://www.seomoz.org/blog/common-technical-seo-problems-and-how-to-solve-them

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...