Technické SEO problémy a jejich řešení

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Je překvapivé, na jaké SEO problémy lze narazit při auditu webových stránek, přitom některých si běžný uživatel ani nemusí všimnout.
  • Velká a malá písmena v URL – z technického hlediska jde o různé adresy. SEO nabádá vybrat jednu variantu a ostatní přesměrovat kódem 301. Problém vyřešíte např. modulem IIS URL Rewrite 2,0.
  • Duplikáty domovské stránky – vyřešíte přesměrováním 301 na správnou verzi stránky, případně pomocí tagu rel=canonical.
  • Chyba 404, ale stránka existuje – stránka, která vypadá jako 404, ale vrací stavový kód HTTP 200. Pomocí Nástroje pro webmastery zkontrolujte, co Google odhalil.
  • Přesměrování 302 místo 301 – uživatel nic nepozná, ale vyhledávač to vidí jinak. Pro nalezení chybného přesměrování použijte např. modul IIS SEO Toolkit.
  • Zastaralá SiteMap – nechte si provést audit stávajících sitemap a nechte zkontrolovat funkčnost odkazů. Poraďte se o vhodnosti použítí dynamicky generované XML sitemapy.
  • Chyby v souboru robots.txt – někdy jsou individuální příkazy správné, ale nefungují společně. Zkontrolujte, zda nemají roboti blokovaný přístup.
  • Neviditelný charakter souboru robots.txt – příkaz může vypadat na první pohled v pořádku, ale robot jej ve skutečnosti nemusí vidět. Spusťte jej přes příkazový řádek a překontrolujte.

 

Zdroj: http://www.seomoz.org/blog/common-technical-seo-problems-and-how-to-solve-them

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.