Technické SEO problémy a jejich řešení

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Je překvapivé, na jaké SEO problémy lze narazit při auditu webových stránek, přitom některých si běžný uživatel ani nemusí všimnout.
  • Velká a malá písmena v URL – z technického hlediska jde o různé adresy. SEO nabádá vybrat jednu variantu a ostatní přesměrovat kódem 301. Problém vyřešíte např. modulem IIS URL Rewrite 2,0.
  • Duplikáty domovské stránky – vyřešíte přesměrováním 301 na správnou verzi stránky, případně pomocí tagu rel=canonical.
  • Chyba 404, ale stránka existuje – stránka, která vypadá jako 404, ale vrací stavový kód HTTP 200. Pomocí Nástroje pro webmastery zkontrolujte, co Google odhalil.
  • Přesměrování 302 místo 301 – uživatel nic nepozná, ale vyhledávač to vidí jinak. Pro nalezení chybného přesměrování použijte např. modul IIS SEO Toolkit.
  • Zastaralá SiteMap – nechte si provést audit stávajících sitemap a nechte zkontrolovat funkčnost odkazů. Poraďte se o vhodnosti použítí dynamicky generované XML sitemapy.
  • Chyby v souboru robots.txt – někdy jsou individuální příkazy správné, ale nefungují společně. Zkontrolujte, zda nemají roboti blokovaný přístup.
  • Neviditelný charakter souboru robots.txt – příkaz může vypadat na první pohled v pořádku, ale robot jej ve skutečnosti nemusí vidět. Spusťte jej přes příkazový řádek a překontrolujte.

 

Zdroj: http://www.seomoz.org/blog/common-technical-seo-problems-and-how-to-solve-them

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.