Optimalizace mobilního webu

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Vyhledávače a sociální weby používá na svých telefonech již 77% mobilních uživatelů. Svět internetu se mění a tomuto trendu se přizpůsobuje i výkonnostní online marketing. Podívejte se na několik doporučení, jak mít optimalizovaný mobilní web z marketingového i technického úhlu pohledu.
  • Top 3 pozice – v mobilním vyhledávání znamenají první tři pozice VŠECHNO, uživatelé nemají chuť se někam posouvat.
  • Titulek stránky – odpovídající title je v mobilním vyhledávání zcela zásadní.
  • Popis mobilní stránky – descriptions s výzvou k akci, tvořte přesvědčivý a relevantní popis.
  • Texty – u mobilních telefonů není možné příliš vysoké rozlišení. Nepoužívejte rozsáhlé texty na stránce, vše podstatné musí být řečeno zcela jasně, stručně a výstižně.
  • Odkazy – všechny odchozí odkazy musí být jasné, anchor text vést srozumitelně k příslušnému zdroji. DATA | c_all | iphone-reponzivny.jpg
  • Kódování – neplatný kód může zničit důvěryhodnost ve firmu už v počátku. Naopak při čistém kódování nemusí zákazník hledat lepší stránky.
  • Onpage SEO – optimalizace pro mobilní web musí minimalizovat množství přenášených dat, omezit grafiku, texty, javascripty, css styly apod.
  • Indexace Googlebot-Mobile – DOCTYPE spolurozhoduje o tom, zda bude stránka označena jako vhodná pro mobilní telefon. Chyba může blokovat roboty a mobilní verze nebude indexována, ani zobrazena v mobilním vyhledávání.
  • Responzivní webdesign – tablety, netboky, mobily, e-readery, zařízení typu iPhone nebo Andorid – všechny nabízejí možnost zobrazit web, na každém z nich se ale může jednat o zcela odlišný zážitek. Optimalizace mobilního webu řeší správné zobrazení pro každý typ zařízení.


Přestože devět z deseti vyhledávání na mobilním telefonu končí akcí, málo společností má mobilní web. Mysleli jste na mobilní uživatele při plánování SEO?

Obraťte se na nás, pomůžeme Vám s optimalizací mobilního webu nebo přímo s jeho vytvořením.

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.