Optimalizace mobilního webu

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Vyhledávače a sociální weby používá na svých telefonech již 77% mobilních uživatelů. Svět internetu se mění a tomuto trendu se přizpůsobuje i výkonnostní online marketing. Podívejte se na několik doporučení, jak mít optimalizovaný mobilní web z marketingového i technického úhlu pohledu.
  • Top 3 pozice – v mobilním vyhledávání znamenají první tři pozice VŠECHNO, uživatelé nemají chuť se někam posouvat.
  • Titulek stránky – odpovídající title je v mobilním vyhledávání zcela zásadní.
  • Popis mobilní stránky – descriptions s výzvou k akci, tvořte přesvědčivý a relevantní popis.
  • Texty – u mobilních telefonů není možné příliš vysoké rozlišení. Nepoužívejte rozsáhlé texty na stránce, vše podstatné musí být řečeno zcela jasně, stručně a výstižně.
  • Odkazy – všechny odchozí odkazy musí být jasné, anchor text vést srozumitelně k příslušnému zdroji. DATA | c_all | iphone-reponzivny.jpg
  • Kódování – neplatný kód může zničit důvěryhodnost ve firmu už v počátku. Naopak při čistém kódování nemusí zákazník hledat lepší stránky.
  • Onpage SEO – optimalizace pro mobilní web musí minimalizovat množství přenášených dat, omezit grafiku, texty, javascripty, css styly apod.
  • Indexace Googlebot-Mobile – DOCTYPE spolurozhoduje o tom, zda bude stránka označena jako vhodná pro mobilní telefon. Chyba může blokovat roboty a mobilní verze nebude indexována, ani zobrazena v mobilním vyhledávání.
  • Responzivní webdesign – tablety, netboky, mobily, e-readery, zařízení typu iPhone nebo Andorid – všechny nabízejí možnost zobrazit web, na každém z nich se ale může jednat o zcela odlišný zážitek. Optimalizace mobilního webu řeší správné zobrazení pro každý typ zařízení.


Přestože devět z deseti vyhledávání na mobilním telefonu končí akcí, málo společností má mobilní web. Mysleli jste na mobilní uživatele při plánování SEO?

Obraťte se na nás, pomůžeme Vám s optimalizací mobilního webu nebo přímo s jeho vytvořením.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.