Nová hra Ingress od Google. Proč ji všichni chtějí?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Google spustil novou mobilní hru na alternativní realitu Ingress, ve které hrají hlavní roli smartphony s Androidem. Rozšířená realita (augmented reality) není v principu nějakou novinkou, ale společnosti Google se v tomto případě hrou Ingress podařilo vzbudit celosvětový zájem. Proč? Reálný svět se zde smísil s něčím, co tu ještě nebylo – s fantazií hráčů.

Ingress je pouze na pozvánky

DATA | c_all | ingress.png

Samotný herní princip není příliš komplikovaný. Po celém světě je rozprostřena tajemná hmota XM (Exotic Matter), kterou hráči sbírají a obsazují virtuální portály umístěné na řadě veřejných míst, navzájem je propojují, a tím zvyšují skóre svého tábora. Ingress zde prolíná geocaching a principy Foursquaru (prvky sociální sítě).

Do komunitní hry Ingress je možné se zapojit pouze na pozvánky. Otázkou je, proč se tak děje a proč tuto hru Google vlastně spustil. Odpověď je nasnadě: princip uzavřené betaverze zvyšuje zvědavost hráčů a nutí je k prosbám o aktivační kódy na sociálních sítích, což současně vede k virálnímu šíření informací o existenci hry.

Google + hra + marketing

Ingress se hraje v ulicích měst a ve venkovním prostředí s použitím lokálních prvků a tím každý hráč poskytuje společnosti Google nové informace pro Mapy Google a navigaci použitelnou pro pěší chůzi. A protože se počítá se zapojením obchodů z reálného světa, Google tato data jistě využije v reklamě a marketingu. Pokud například budete chtít, aby váš obchod navštívilo víc lidí, necháte si vytvořit pro dané místo portál (stanete se součástí tolik oblíbené hry), a to už nejspíš zadarmo nebude. Otázkou zůstává, nakolik budou gameři reálně přínosní pro samotné zvýšení nákupní vlny v daném obchodě.

Ačkoliv je celý koncept zatím v plenkách, už nyní se dá hovořit o slušném davovém poblouznění. Zájem o Ingress nelze do budoucna odhadovat, každopádně je tento experiment od Google velice dobrým tahem, alespoň co se týká propagace a upoutání pozornosti. Tak jako v samotné hře Ingress: i příběh Google je otevřený a dále se vyvíjí.

Nápověda:

http://support.google.com/ingress?hl=en

Zdroje + ilustrace:

http://www.ingress.com/
http://www.youtube.com/
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticproject.ingress
http://marketingland.com/googles-ar-game-ingress-offers-a-glimpse-of-the-future-27032

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.