Nová hra Ingress od Google. Proč ji všichni chtějí?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Google spustil novou mobilní hru na alternativní realitu Ingress, ve které hrají hlavní roli smartphony s Androidem. Rozšířená realita (augmented reality) není v principu nějakou novinkou, ale společnosti Google se v tomto případě hrou Ingress podařilo vzbudit celosvětový zájem. Proč? Reálný svět se zde smísil s něčím, co tu ještě nebylo – s fantazií hráčů.

Ingress je pouze na pozvánky

DATA | c_all | ingress.png

Samotný herní princip není příliš komplikovaný. Po celém světě je rozprostřena tajemná hmota XM (Exotic Matter), kterou hráči sbírají a obsazují virtuální portály umístěné na řadě veřejných míst, navzájem je propojují, a tím zvyšují skóre svého tábora. Ingress zde prolíná geocaching a principy Foursquaru (prvky sociální sítě).

Do komunitní hry Ingress je možné se zapojit pouze na pozvánky. Otázkou je, proč se tak děje a proč tuto hru Google vlastně spustil. Odpověď je nasnadě: princip uzavřené betaverze zvyšuje zvědavost hráčů a nutí je k prosbám o aktivační kódy na sociálních sítích, což současně vede k virálnímu šíření informací o existenci hry.

Google + hra + marketing

Ingress se hraje v ulicích měst a ve venkovním prostředí s použitím lokálních prvků a tím každý hráč poskytuje společnosti Google nové informace pro Mapy Google a navigaci použitelnou pro pěší chůzi. A protože se počítá se zapojením obchodů z reálného světa, Google tato data jistě využije v reklamě a marketingu. Pokud například budete chtít, aby váš obchod navštívilo víc lidí, necháte si vytvořit pro dané místo portál (stanete se součástí tolik oblíbené hry), a to už nejspíš zadarmo nebude. Otázkou zůstává, nakolik budou gameři reálně přínosní pro samotné zvýšení nákupní vlny v daném obchodě.

Ačkoliv je celý koncept zatím v plenkách, už nyní se dá hovořit o slušném davovém poblouznění. Zájem o Ingress nelze do budoucna odhadovat, každopádně je tento experiment od Google velice dobrým tahem, alespoň co se týká propagace a upoutání pozornosti. Tak jako v samotné hře Ingress: i příběh Google je otevřený a dále se vyvíjí.

Nápověda:

http://support.google.com/ingress?hl=en

Zdroje + ilustrace:

http://www.ingress.com/
http://www.youtube.com/
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticproject.ingress
http://marketingland.com/googles-ar-game-ingress-offers-a-glimpse-of-the-future-27032

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.