SEO v mezinárodním prostředí

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Mnoho malých a středních podniků pociťuje dopad současné ekonomické krize a snaží se prosadit na globálních trzích. Zřejmě proto je v poslední době cítit zvýšený zájem o SEO použití. Čím je ale SEO pro zahraniční trhy specifické a jaké jsou možnosti internetového marketingu v zahraničí?

Volba koncovky domény a geografické cílení

Z hlediska SEO a lepšího geografického zacílení je vhodné používat v doméně kód země (domény ccTLD). Pokud ale cílíte na jazykový trh a nikoli na konkrétní zemi, bude mít větší přínos mezinárodní (generická) doména. Nutno podotknout, že fyzické umístění serveru není podstatné, důležité je zajištění dostatečně rychlého načítání stránek.

DATA | c_all | seo-medzinarodne-prostredie.jpg 

SEO a překlad webových stránek

Zdravý rozum velí využít profesionální překlad stránek, navíc případné používání automatizovaného překladu představuje pro Google jasný signál o nízké kvalitě webu. Pro úspěšnou optimalizaci stránek je dobré vyžádat si od překladatele podrobný seznam klíčových slov, přeložených podle cíle a místních zvyklostí.

Jsou jazykové mutace stránek duplicitou?

Zde problém z pohledu SEO rozhodně není, ale do stránek je potřeba vložit meta parametr lang, označit stránku správným jazykem a vytvořit sitemap pro indexaci.

Mezinárodní SEO není pouze technické

SEO pro zahraniční weby nebo jazykové mutace není o mnoho složitější než "klasické SEO". Problém bývá především v pochopení kultury země a lidí, na které je web zacílen. Proto by měla mezinárodní SEO dělat agentura, která má zkušenosti s řešením marketingové komunikace na mezinárodní úrovni, a která dokáže zajistit cizojazyčný copywriting. Mezinárodní SEO totiž řeší i problémy nadnárodních společnosti, které globálně prodávají tisíce produktů na stránkách se stejným obsahem a žádají různé specifikace webů pro jednotlivé cílové země.

 

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.