SEO v mezinárodním prostředí

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Mnoho malých a středních podniků pociťuje dopad současné ekonomické krize a snaží se prosadit na globálních trzích. Zřejmě proto je v poslední době cítit zvýšený zájem o SEO použití. Čím je ale SEO pro zahraniční trhy specifické a jaké jsou možnosti internetového marketingu v zahraničí?

Volba koncovky domény a geografické cílení

Z hlediska SEO a lepšího geografického zacílení je vhodné používat v doméně kód země (domény ccTLD). Pokud ale cílíte na jazykový trh a nikoli na konkrétní zemi, bude mít větší přínos mezinárodní (generická) doména. Nutno podotknout, že fyzické umístění serveru není podstatné, důležité je zajištění dostatečně rychlého načítání stránek.

DATA | c_all | seo-medzinarodne-prostredie.jpg 

SEO a překlad webových stránek

Zdravý rozum velí využít profesionální překlad stránek, navíc případné používání automatizovaného překladu představuje pro Google jasný signál o nízké kvalitě webu. Pro úspěšnou optimalizaci stránek je dobré vyžádat si od překladatele podrobný seznam klíčových slov, přeložených podle cíle a místních zvyklostí.

Jsou jazykové mutace stránek duplicitou?

Zde problém z pohledu SEO rozhodně není, ale do stránek je potřeba vložit meta parametr lang, označit stránku správným jazykem a vytvořit sitemap pro indexaci.

Mezinárodní SEO není pouze technické

SEO pro zahraniční weby nebo jazykové mutace není o mnoho složitější než "klasické SEO". Problém bývá především v pochopení kultury země a lidí, na které je web zacílen. Proto by měla mezinárodní SEO dělat agentura, která má zkušenosti s řešením marketingové komunikace na mezinárodní úrovni, a která dokáže zajistit cizojazyčný copywriting. Mezinárodní SEO totiž řeší i problémy nadnárodních společnosti, které globálně prodávají tisíce produktů na stránkách se stejným obsahem a žádají různé specifikace webů pro jednotlivé cílové země.

 

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.