Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / SEO v mezinárodním prostředí

SEO v mezinárodním prostředí

Mnoho malých a středních podniků pociťuje dopad současné ekonomické krize a snaží se prosadit na globálních trzích. Zřejmě proto je v poslední době cítit zvýšený zájem o SEO použití. Čím je ale SEO pro zahraniční trhy specifické a jaké jsou možnosti internetového marketingu v zahraničí?
Mnoho malých a středních podniků pociťuje dopad současné ekonomické krize a snaží se prosadit na globálních trzích. Zřejmě proto je v poslední době cítit zvýšený zájem o SEO použití. Čím je ale SEO pro zahraniční trhy specifické a jaké jsou možnosti internetového marketingu v zahraničí?

Volba koncovky domény a geografické cílení

Z hlediska SEO a lepšího geografického zacílení je vhodné používat v doméně kód země (domény ccTLD). Pokud ale cílíte na jazykový trh a nikoli na konkrétní zemi, bude mít větší přínos mezinárodní (generická) doména. Nutno podotknout, že fyzické umístění serveru není podstatné, důležité je zajištění dostatečně rychlého načítání stránek.

DATA | c_all | seo-medzinarodne-prostredie.jpg 

SEO a překlad webových stránek

Zdravý rozum velí využít profesionální překlad stránek, navíc případné používání automatizovaného překladu představuje pro Google jasný signál o nízké kvalitě webu. Pro úspěšnou optimalizaci stránek je dobré vyžádat si od překladatele podrobný seznam klíčových slov, přeložených podle cíle a místních zvyklostí.

Jsou jazykové mutace stránek duplicitou?

Zde problém z pohledu SEO rozhodně není, ale do stránek je potřeba vložit meta parametr lang, označit stránku správným jazykem a vytvořit sitemap pro indexaci.

Mezinárodní SEO není pouze technické

SEO pro zahraniční weby nebo jazykové mutace není o mnoho složitější než "klasické SEO". Problém bývá především v pochopení kultury země a lidí, na které je web zacílen. Proto by měla mezinárodní SEO dělat agentura, která má zkušenosti s řešením marketingové komunikace na mezinárodní úrovni, a která dokáže zajistit cizojazyčný copywriting. Mezinárodní SEO totiž řeší i problémy nadnárodních společnosti, které globálně prodávají tisíce produktů na stránkách se stejným obsahem a žádají různé specifikace webů pro jednotlivé cílové země.

 

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...