Vliv sociálních sítí na SEO – máme nová data

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
V poslední době se často hovoří o korelaci mezi počtem zmínek o nějaké události na sociálních sítích a následném vlivu na SEO. Nyní máme k dispozici aktuální údaje o této problematice.
GFX | seo-siete.jpg

Potvrzeno: sociální sítě mají na oblíbenost odkazů vliv

Velmi často jsme slýchali, že popularita stránky na sociální síti koreluje s její tradiční odkazovou popularitou a že přece musí být dost silným signálem na to, aby ji vyhledavače použily. Ale protože vyhledávače nemají standardně k těmto datům plný přístup, je obtížné vliv popularity stránky na oblíbenost URL dostatečně podrobně analyzovat. Přesto poslední průzkum, který se týkal nejsilnějších sociálních sítí (Facebook, Twitter a LIinkedIn), přinesl o pozitivním vlivu prokazatelné důkazy. Všechny tři sítě měly pozitivní korelace, ale síla vztahu byla nejsilnější na LinkedIn. Takže, přestože LinkedIn může být nejméně jasnou volbou pro sdílení činnosti, je z hlediska SEO výkonnosti pro všechny obchodníky stále nesmírně důležitý.

Zdroj: http://www.seomoz.org/blog/new-data-the-correlations-between-social-sharing-and-inbound-links 

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.