Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Známe příčiny penalizace a banu Google a Seznamu

Známe příčiny penalizace a banu Google a Seznamu

Počet penalizací od Google i Seznamu neustále narůstá a proto Vám chceme s řešením propadu webu pomoci.
Počet penalizací od Google i Seznamu neustále narůstá a proto Vám chceme s řešením propadu webu pomoci.

Propad webu – diagnostika zdarma

Penalizace by měla být poznat díky poklesu pozic. Jejich měření je ale obtížné (pozice jsou velmi proměnlivé), a proto je vhodnější měřit návštěvnost. K diagnostice propadu webu můžete použít zdarma dostupné analytické nástroje Google. Problém je v tom, že laicky mnohdy není možné s jistotou určit, zda se vůbec o penalizaci jedná.

Jak poznat ban a penalizaci webu

Problematika penalizace webu a banu Google nebo Seznamu je velmi široká, protože propad návštěvnosti se může týkat celého webu, několika stránek, vybraných výrazů apod.

  1. Propad PageRanku – pokud právě budujete zpětné odkazy a postihl Vás hluboký propad PageRanku, je téměř jisté, že se jedná o penalizaci.
  2. Postihnutí webového prostoru – pokud je Váš web výrazně odkazově propojen s jiným webem, porušujícím pravidla, vyhledávač se může obávat, že jde o doorway page a postihne Váš web, přestože je sám o sobě v pořádku.
  3. Otestování unikátním textem – použijte kousek originálního textu Vaší indexované stránky a zadejte jej do vyhledávače. Pokud tento text nenaleznete na prvním místě (nebo na první stránce) vyhledávače, jedná se o penalizaci stránky.
  4. Zadejte do vyhledávače příkaz site:vasweb.cz. Pokud se nezobrazí nic, zřejmě jste dostali ban na celý web. Pokud se zobrazí pouze některé stránky, vyhledávač odmítl některé z nich crawlovat nebo jste dostali ban na vybrané stránky.
  5. Zeptejte se přímo technické podpory Seznamu, zda má Váš web nějakou formu penalizace nebo ban.

Pozor na technické problémy webu - způsobují v SEO často komplikace, které můžete za penalizaci pouze pokládat, doporučujeme nechat si provést SEO audit.

Řešíme propady webu, bany i mírné penalizace

Je těžké řešit jakoukoliv formu penalizace, dokud neodhalíte příčiny. Laicky poznáte s jistou pouze ban Google nebo ban Seznam. Pokud potřebujete jakkoli pomoci, kontaktujte naše SEO konzultanty, kteří se odstraňováním penalizace profesionálně zabývají.

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...