Známe příčiny penalizace a banu Google a Seznamu

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Počet penalizací od Google i Seznamu neustále narůstá a proto Vám chceme s řešením propadu webu pomoci.

Propad webu – diagnostika zdarma

Penalizace by měla být poznat díky poklesu pozic. Jejich měření je ale obtížné (pozice jsou velmi proměnlivé), a proto je vhodnější měřit návštěvnost. K diagnostice propadu webu můžete použít zdarma dostupné analytické nástroje Google. Problém je v tom, že laicky mnohdy není možné s jistotou určit, zda se vůbec o penalizaci jedná.

Jak poznat ban a penalizaci webu

Problematika penalizace webu a banu Google nebo Seznamu je velmi široká, protože propad návštěvnosti se může týkat celého webu, několika stránek, vybraných výrazů apod.

  1. Propad PageRanku – pokud právě budujete zpětné odkazy a postihl Vás hluboký propad PageRanku, je téměř jisté, že se jedná o penalizaci.
  2. Postihnutí webového prostoru – pokud je Váš web výrazně odkazově propojen s jiným webem, porušujícím pravidla, vyhledávač se může obávat, že jde o doorway page a postihne Váš web, přestože je sám o sobě v pořádku.
  3. Otestování unikátním textem – použijte kousek originálního textu Vaší indexované stránky a zadejte jej do vyhledávače. Pokud tento text nenaleznete na prvním místě (nebo na první stránce) vyhledávače, jedná se o penalizaci stránky.
  4. Zadejte do vyhledávače příkaz site:vasweb.cz. Pokud se nezobrazí nic, zřejmě jste dostali ban na celý web. Pokud se zobrazí pouze některé stránky, vyhledávač odmítl některé z nich crawlovat nebo jste dostali ban na vybrané stránky.
  5. Zeptejte se přímo technické podpory Seznamu, zda má Váš web nějakou formu penalizace nebo ban.

Pozor na technické problémy webu - způsobují v SEO často komplikace, které můžete za penalizaci pouze pokládat, doporučujeme nechat si provést SEO audit.

Řešíme propady webu, bany i mírné penalizace

Je těžké řešit jakoukoliv formu penalizace, dokud neodhalíte příčiny. Laicky poznáte s jistou pouze ban Google nebo ban Seznam. Pokud potřebujete jakkoli pomoci, kontaktujte naše SEO konzultanty, kteří se odstraňováním penalizace profesionálně zabývají.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.