Účinné tipy jak vytvořit marketingově úspěšný obsah

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Ať už se jedná o webové stránky, newslettery nebo firemní blogy, kvalita jejich obsahu výrazně ovlivní úspěch Vašeho podnikání na internetu. Identifikovali jsme společné rysy úspěšného marketingového obsahu a nyní Vám přinášíme ty nejdůležitější zásady:
 • Odhalte tajemství, vysvětlujte – pište o tématech z oblasti Vašeho podnikání, odborností článků budujte svoji důvěryhodnost i „pravost“ textu.
 • Nechte čtenářům prostor – jistě jste ve svém oboru dobří a nabízíte nejlepší možné řešení. Dejte ale také prostor svým čtenářům, ať i oni představí svoje názory.
 • Reagujte na aktuální problémy – informujte své čtenáře o horkých tématech a nových objevech.
 • Nabízejte příručku, návody nebo lekce – podělte se o své zkušenosti a ukažte, že jste ve svém oboru skuteční odborníci.
 • Vyzývejte k akci – zapojte své čtenáře do firemních událostí, řešte je společně.
 • Nabídněte alternativní řešení – nebojte se kontroverzních témat, oprostěte se od konvenčního řešení a ukažte, že máte kreativní myšlení.
DATA | c_all | marketingove-uspesny-obsah1.jpg

5 tipů pro neodolatelné nadpisy

Aby si čtenář Váš článek, newsletter apod. vůbec přečetl, musí jej nejprve zaujmout titulek článku. Zde je několik osvědčených tipů, které marketingově zabírají:

 1. Položte otázku – otázka vzbuzuje zvědavost a nutí k přečtení obsahu. Dodržujte ale pravidlo, že se čtenář opravdu dozví to, co titulek slibuje.
 2. Jak udělat to, jak vyřešit ono – čtenáři hledají řešení jejich problému. Používejte tázací zájmeno „Jak“ a vysvětlete, jak lze problém řešit.
 3. Použití číselné řady – pokud v nadpisech použijete číselnou řadu, např. „10 kroků k SEO optimalizaci“, čtenáři se bude zdát cíl konkrétnější a dosažitelnější.
 4. Klíčová slova – v nadpisech používejte klíčová slova, vyhledávač obsah článku Vašim čtenářům snadněji nabídne. Nepřehánějte to však na úkor zajímavosti titulku
 5. Identifikujte cílovou skupinu – oblíbené nadpisy jsou často velmi specifické a přímo uvádějí, kdo by měl obsah číst.
DATA | c_all | marketingove-uspesny-obsah2.jpg

Jak vytvořit úspěšné e-mail marketingové kampaně

Při množství reklamních e-mailů, kterými jsme denně zahlceni, se může úspěšný e-mail marketing jevit jako skličující úkol. Přesto se lze od ostatních zpráv odlišit a mít úspěch. Při vymýšlení e-mailové marketingové kampaně dodržujte několik doporučení:

 • správné zacílení,
 • silná výzva k akci,
 • rázný, ale sympatický předmět zprávy,
 • určení vhodného období k zasílání zpráv,
 • správná délka textu a jeho formátování.

E-mail marketing je mocný nástroj zejména při segmentaci cílové skupiny, tzn., že správně zacílené e-maily mají vyšší míru prokliku než masové rozesílání.

Nepodceňujte analýzy

Vytvoření úspěšného marketingového obsahu vyžaduje analýzu mnoha faktorů (typ příjemců, obsah zprávy, layout a design, předmět či nadpis, cíle a metriky), což vyžaduje značné úsilí mnoha specialistů. Za tuto investici ale získáte marketingovou strategii, která jasně určí, jak má vypadat účinný reklamní obsah přesně pro potřeby vaší firmy.

V případě, že potřebujete poradit s obsahem strategií, kdykoliv se na nás obraťte.

 

Zdroje:
http://www.blueglass.com/blog/how-to-write-popular-blog-posts/
http://beingyourbrand.com/2012/08/18/how-to-create-a-successful-email-marketing-campaign/

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.