Účinné tipy jak vytvořit marketingově úspěšný obsah

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Ať už se jedná o webové stránky, newslettery nebo firemní blogy, kvalita jejich obsahu výrazně ovlivní úspěch Vašeho podnikání na internetu. Identifikovali jsme společné rysy úspěšného marketingového obsahu a nyní Vám přinášíme ty nejdůležitější zásady:
 • Odhalte tajemství, vysvětlujte – pište o tématech z oblasti Vašeho podnikání, odborností článků budujte svoji důvěryhodnost i „pravost“ textu.
 • Nechte čtenářům prostor – jistě jste ve svém oboru dobří a nabízíte nejlepší možné řešení. Dejte ale také prostor svým čtenářům, ať i oni představí svoje názory.
 • Reagujte na aktuální problémy – informujte své čtenáře o horkých tématech a nových objevech.
 • Nabízejte příručku, návody nebo lekce – podělte se o své zkušenosti a ukažte, že jste ve svém oboru skuteční odborníci.
 • Vyzývejte k akci – zapojte své čtenáře do firemních událostí, řešte je společně.
 • Nabídněte alternativní řešení – nebojte se kontroverzních témat, oprostěte se od konvenčního řešení a ukažte, že máte kreativní myšlení.
DATA | c_all | marketingove-uspesny-obsah1.jpg

5 tipů pro neodolatelné nadpisy

Aby si čtenář Váš článek, newsletter apod. vůbec přečetl, musí jej nejprve zaujmout titulek článku. Zde je několik osvědčených tipů, které marketingově zabírají:

 1. Položte otázku – otázka vzbuzuje zvědavost a nutí k přečtení obsahu. Dodržujte ale pravidlo, že se čtenář opravdu dozví to, co titulek slibuje.
 2. Jak udělat to, jak vyřešit ono – čtenáři hledají řešení jejich problému. Používejte tázací zájmeno „Jak“ a vysvětlete, jak lze problém řešit.
 3. Použití číselné řady – pokud v nadpisech použijete číselnou řadu, např. „10 kroků k SEO optimalizaci“, čtenáři se bude zdát cíl konkrétnější a dosažitelnější.
 4. Klíčová slova – v nadpisech používejte klíčová slova, vyhledávač obsah článku Vašim čtenářům snadněji nabídne. Nepřehánějte to však na úkor zajímavosti titulku
 5. Identifikujte cílovou skupinu – oblíbené nadpisy jsou často velmi specifické a přímo uvádějí, kdo by měl obsah číst.
DATA | c_all | marketingove-uspesny-obsah2.jpg

Jak vytvořit úspěšné e-mail marketingové kampaně

Při množství reklamních e-mailů, kterými jsme denně zahlceni, se může úspěšný e-mail marketing jevit jako skličující úkol. Přesto se lze od ostatních zpráv odlišit a mít úspěch. Při vymýšlení e-mailové marketingové kampaně dodržujte několik doporučení:

 • správné zacílení,
 • silná výzva k akci,
 • rázný, ale sympatický předmět zprávy,
 • určení vhodného období k zasílání zpráv,
 • správná délka textu a jeho formátování.

E-mail marketing je mocný nástroj zejména při segmentaci cílové skupiny, tzn., že správně zacílené e-maily mají vyšší míru prokliku než masové rozesílání.

Nepodceňujte analýzy

Vytvoření úspěšného marketingového obsahu vyžaduje analýzu mnoha faktorů (typ příjemců, obsah zprávy, layout a design, předmět či nadpis, cíle a metriky), což vyžaduje značné úsilí mnoha specialistů. Za tuto investici ale získáte marketingovou strategii, která jasně určí, jak má vypadat účinný reklamní obsah přesně pro potřeby vaší firmy.

V případě, že potřebujete poradit s obsahem strategií, kdykoliv se na nás obraťte.

 

Zdroje:
http://www.blueglass.com/blog/how-to-write-popular-blog-posts/
http://beingyourbrand.com/2012/08/18/how-to-create-a-successful-email-marketing-campaign/

Další odborné články

Facebook tip - Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.