Studie Link Research Tools a nová metrika TitleRank™

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Uplynuly zhruba dva měsíce od vypuštění aktualizace Penguin a SEO specialisté mají další dílek do skládačky Google!

Výsledky studie Link Research Tools

Nová metrika TitleRank™ ukázala, že více než polovina odkazů webů, které postihl Penguin Update lze charakterizovat jako slabé a prokazatelně nedůvěryhodné weby. Poslední případová studie potvrzuje, že tato nová metrika je pro diagnostiku kvalitních nebo špatných vazeb mezi weby podstatná a nejde ji nově opomíjet. Opět se ukázalo, že důvěryhodná metrika dokáže oddělit vítěze od poražených a umožňuje určit „správné backlinky“ u webových stránek. Obsah zpětných odkazů přispívá ke kvalitě stránky, ale to neznamená, že to samo o sobě stačí. Je důležité dodržovat všech sedm zlatých pravidel linkbuildingu.

7 zlatých pravidel linkbuildingu

Ještě více než dřív, je v dnešní době kladen důraz na relevanci zpětných odkazů. Je doporučeno budovat kvalitní linkbuilding při dodržování těchto pravidel:

  1. Relevantnost obsahu a odkazů - výměna odkazů je dnes o relevantních stránkách a obsahu odkazů!
  2. Důvěryhodnost domény - souvisí s prolinkováním na vhodný web. To znamená, že odkazy musí vést z důvěryhodných zdrojů, aby se i Vaše stránky staly důvěryhodné! Důvěryhodnost domény zvyšuje mimo jiné i její stáří.
  3. Přirozené kotvy v textu – běžní uživatelé se o vkládání kotev do textu nestarají, a pokud jsou všechny texty vytvořeny takto, může být vaše SEO v průšvihu.
  4. Nofollow odkazy - pokud vytváříte odkazy, budujte přirozené odkazy. Např. pokud použijete tag nofollow, bráníte tak mimo jiné přenesení relevance a důvěry pro web.
  5. Kvalitní odkazy - pokud umístíte na svůj web odchozí odkaz na stránku s dobrou pozicí, bude mít hodnotu i pro vás.
  6. Žádný spam - pečlivě zkontrolujte, aby odkazy nevedly na duplicitní obsah stránek. Nepřidávejte odkazy na stránky, které jsou léta bez změny obsahu. Opět platí: špatnému prolinkování je třeba věnovat pozornost.
  7. Nekupujte odkazy kvůli PageRanku - Google dává najevo, že PageRank stránky pro něj není až tak důležitý. Pokyny pro webmastery společnosti Google výslovně říkají, že byste neměli kupovat odkazy pro PageRank a této informaci byste měli důvěřovat.

Plné znění případové studie o nové metrice TitleRank™ naleznete ve zdroji: www.linkresearchtools.com/case-studies/penguin-update-titlerank/

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.