Studie Link Research Tools a nová metrika TitleRank™

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Uplynuly zhruba dva měsíce od vypuštění aktualizace Penguin a SEO specialisté mají další dílek do skládačky Google!

Výsledky studie Link Research Tools

Nová metrika TitleRank™ ukázala, že více než polovina odkazů webů, které postihl Penguin Update lze charakterizovat jako slabé a prokazatelně nedůvěryhodné weby. Poslední případová studie potvrzuje, že tato nová metrika je pro diagnostiku kvalitních nebo špatných vazeb mezi weby podstatná a nejde ji nově opomíjet. Opět se ukázalo, že důvěryhodná metrika dokáže oddělit vítěze od poražených a umožňuje určit „správné backlinky“ u webových stránek. Obsah zpětných odkazů přispívá ke kvalitě stránky, ale to neznamená, že to samo o sobě stačí. Je důležité dodržovat všech sedm zlatých pravidel linkbuildingu.

7 zlatých pravidel linkbuildingu

Ještě více než dřív, je v dnešní době kladen důraz na relevanci zpětných odkazů. Je doporučeno budovat kvalitní linkbuilding při dodržování těchto pravidel:

  1. Relevantnost obsahu a odkazů - výměna odkazů je dnes o relevantních stránkách a obsahu odkazů!
  2. Důvěryhodnost domény - souvisí s prolinkováním na vhodný web. To znamená, že odkazy musí vést z důvěryhodných zdrojů, aby se i Vaše stránky staly důvěryhodné! Důvěryhodnost domény zvyšuje mimo jiné i její stáří.
  3. Přirozené kotvy v textu – běžní uživatelé se o vkládání kotev do textu nestarají, a pokud jsou všechny texty vytvořeny takto, může být vaše SEO v průšvihu.
  4. Nofollow odkazy - pokud vytváříte odkazy, budujte přirozené odkazy. Např. pokud použijete tag nofollow, bráníte tak mimo jiné přenesení relevance a důvěry pro web.
  5. Kvalitní odkazy - pokud umístíte na svůj web odchozí odkaz na stránku s dobrou pozicí, bude mít hodnotu i pro vás.
  6. Žádný spam - pečlivě zkontrolujte, aby odkazy nevedly na duplicitní obsah stránek. Nepřidávejte odkazy na stránky, které jsou léta bez změny obsahu. Opět platí: špatnému prolinkování je třeba věnovat pozornost.
  7. Nekupujte odkazy kvůli PageRanku - Google dává najevo, že PageRank stránky pro něj není až tak důležitý. Pokyny pro webmastery společnosti Google výslovně říkají, že byste neměli kupovat odkazy pro PageRank a této informaci byste měli důvěřovat.

Plné znění případové studie o nové metrice TitleRank™ naleznete ve zdroji: www.linkresearchtools.com/case-studies/penguin-update-titlerank/

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.