Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Facebook kampaň s nápadem? Ano, kreativní reklama funguje!

Facebook kampaň s nápadem? Ano, kreativní reklama funguje!

Každá firma se snaží o nárůst prodeje svých produktů. Představíme vám zajímavý nápad, jenž je založen na zcela originální reklamní kampani pro sociální síť. Podívejme se, jak využila velice nevšední reklamní aplikaci na Facebooku firma Clinique. Cílem bylo zvýšit povědomí o firmě a představení jejího nového produktu na vymazání nedostatků pokožky. Záměrně uvádíme výraz „vymazání“, neboť je podstatou kampaně.
Každá firma se snaží o nárůst prodeje svých produktů. Představíme vám zajímavý nápad, jenž je založen na zcela originální reklamní kampani pro sociální síť. Podívejme se, jak využila velice nevšední reklamní aplikaci na Facebooku firma Clinique. Cílem bylo zvýšit povědomí o firmě a představení jejího nového produktu na vymazání nedostatků pokožky. Záměrně uvádíme výraz „vymazání“, neboť je podstatou kampaně.

Jaké byly výsledky?

Nejprve si ukažme několik čísel: reklamní kampaň na Facebooku firmě zajistila 15% nárůst prodeje, zasáhla 970.000 osob a 10.400 lidí se stalo v průběhu této kampaně novými fanoušky společnosti Clinique (pro region Turecko).

Firat Mericer, brand manažer Clinique řekl:

„Tato kampaň byla příkladná ukázka toho, jaká je síla běžné mediální kampaně se exponenciálně zvýrazněnou relevantní a kreativní aplikací Facebook v kombinaci s reklamami na Facebooku."

Marketingové cíle reklamní kampaně na Facebooku

Cílem této reklamní kampaně bylo zvýšit povědomí o nových, dokonalejších produktech, posílit prodej výrobků a zvýšit počet fanoušků na Facebooku. A to se rozhodně podařilo.

Netradiční přístup k reklamní kampani

Stejně jako jiné firmy, tak i společnost Clinique používá svoje Facebook stránky k získání nových fanoušků a ke komunikaci s jejich přáteli, kdy jim poskytuje tipy a užitečné informace o svých produktech. Společnost Clinique ale postavila reklamní sdělení na důvtipu: použila tlačítko „vymazat“: žádost o vymazání stránky na Facebooku jako marketingový nástroj. Na žádost o smazání pak byli fanoušci vyzváni odpovědět na otázku: „Co chcete vymazat ze svého života?". Vtip je v tom, že klasická reklamní aplikace se snaží získat nové fanoušky pozitivním sdělením, zde je ale uživatel vyzýván k opaku, k odstranění reklamy. Reklama byla přesto úspěšná a spatřilo ji téměř 500.000 lidí. Neotřelé reklamní kampaně, vytvořené od specialistů na sociální sítě, zajistí efektivní využití finančních prostředků, cílenou návštěvnost a vyšší míru konverzí.

Kreativní reklama – odpovědí může být otázka

Společnost Clinique nastartovala kampaň výzvou svým fanouškům, aby navštívili stránky Clinique a na předloženou výzvu "vymazat" jim firma odpovídá otázkou „Co?“ na emocionální úrovni, kdy tato otázka ukazuje současně schopnost výrobku vymazat z pleti pigmentové skvrny, což je podstatou reklamního sdělení. Reklamní kampaň tedy nemusí být pouze přímočará nabídka. Důležité je vtipné reklamní sdělení a schopnost přinutit zákazníka k zamyšlení.

Jak je z uvedeného příkladu patrné, pokud je reklamní kampaň na Facebooku vytvořena na profesionální úrovni a je použita dobře promyšlená Facebook aplikace na zakázku, pak je reklama na Facebooku velmi účinná a dokáže přivést mnoho nových potencionálních zákazníků.

Zdroj: http://www.facebookmonthlydownload.com/june/uk/d/newsletter/article-clinique.html

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...