Facebook kampaň s nápadem? Ano, kreativní reklama funguje!

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Každá firma se snaží o nárůst prodeje svých produktů. Představíme vám zajímavý nápad, jenž je založen na zcela originální reklamní kampani pro sociální síť. Podívejme se, jak využila velice nevšední reklamní aplikaci na Facebooku firma Clinique. Cílem bylo zvýšit povědomí o firmě a představení jejího nového produktu na vymazání nedostatků pokožky. Záměrně uvádíme výraz „vymazání“, neboť je podstatou kampaně.

Jaké byly výsledky?

Nejprve si ukažme několik čísel: reklamní kampaň na Facebooku firmě zajistila 15% nárůst prodeje, zasáhla 970.000 osob a 10.400 lidí se stalo v průběhu této kampaně novými fanoušky společnosti Clinique (pro region Turecko).

Firat Mericer, brand manažer Clinique řekl:

„Tato kampaň byla příkladná ukázka toho, jaká je síla běžné mediální kampaně se exponenciálně zvýrazněnou relevantní a kreativní aplikací Facebook v kombinaci s reklamami na Facebooku."

Marketingové cíle reklamní kampaně na Facebooku

Cílem této reklamní kampaně bylo zvýšit povědomí o nových, dokonalejších produktech, posílit prodej výrobků a zvýšit počet fanoušků na Facebooku. A to se rozhodně podařilo.

Netradiční přístup k reklamní kampani

Stejně jako jiné firmy, tak i společnost Clinique používá svoje Facebook stránky k získání nových fanoušků a ke komunikaci s jejich přáteli, kdy jim poskytuje tipy a užitečné informace o svých produktech. Společnost Clinique ale postavila reklamní sdělení na důvtipu: použila tlačítko „vymazat“: žádost o vymazání stránky na Facebooku jako marketingový nástroj. Na žádost o smazání pak byli fanoušci vyzváni odpovědět na otázku: „Co chcete vymazat ze svého života?". Vtip je v tom, že klasická reklamní aplikace se snaží získat nové fanoušky pozitivním sdělením, zde je ale uživatel vyzýván k opaku, k odstranění reklamy. Reklama byla přesto úspěšná a spatřilo ji téměř 500.000 lidí. Neotřelé reklamní kampaně, vytvořené od specialistů na sociální sítě, zajistí efektivní využití finančních prostředků, cílenou návštěvnost a vyšší míru konverzí.

Kreativní reklama – odpovědí může být otázka

Společnost Clinique nastartovala kampaň výzvou svým fanouškům, aby navštívili stránky Clinique a na předloženou výzvu "vymazat" jim firma odpovídá otázkou „Co?“ na emocionální úrovni, kdy tato otázka ukazuje současně schopnost výrobku vymazat z pleti pigmentové skvrny, což je podstatou reklamního sdělení. Reklamní kampaň tedy nemusí být pouze přímočará nabídka. Důležité je vtipné reklamní sdělení a schopnost přinutit zákazníka k zamyšlení.

Jak je z uvedeného příkladu patrné, pokud je reklamní kampaň na Facebooku vytvořena na profesionální úrovni a je použita dobře promyšlená Facebook aplikace na zakázku, pak je reklama na Facebooku velmi účinná a dokáže přivést mnoho nových potencionálních zákazníků.

Zdroj: http://www.facebookmonthlydownload.com/june/uk/d/newsletter/article-clinique.html

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.