Facebook kampaň s nápadem? Ano, kreativní reklama funguje!

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Každá firma se snaží o nárůst prodeje svých produktů. Představíme vám zajímavý nápad, jenž je založen na zcela originální reklamní kampani pro sociální síť. Podívejme se, jak využila velice nevšední reklamní aplikaci na Facebooku firma Clinique. Cílem bylo zvýšit povědomí o firmě a představení jejího nového produktu na vymazání nedostatků pokožky. Záměrně uvádíme výraz „vymazání“, neboť je podstatou kampaně.

Jaké byly výsledky?

Nejprve si ukažme několik čísel: reklamní kampaň na Facebooku firmě zajistila 15% nárůst prodeje, zasáhla 970.000 osob a 10.400 lidí se stalo v průběhu této kampaně novými fanoušky společnosti Clinique (pro region Turecko).

Firat Mericer, brand manažer Clinique řekl:

„Tato kampaň byla příkladná ukázka toho, jaká je síla běžné mediální kampaně se exponenciálně zvýrazněnou relevantní a kreativní aplikací Facebook v kombinaci s reklamami na Facebooku."

Marketingové cíle reklamní kampaně na Facebooku

Cílem této reklamní kampaně bylo zvýšit povědomí o nových, dokonalejších produktech, posílit prodej výrobků a zvýšit počet fanoušků na Facebooku. A to se rozhodně podařilo.

Netradiční přístup k reklamní kampani

Stejně jako jiné firmy, tak i společnost Clinique používá svoje Facebook stránky k získání nových fanoušků a ke komunikaci s jejich přáteli, kdy jim poskytuje tipy a užitečné informace o svých produktech. Společnost Clinique ale postavila reklamní sdělení na důvtipu: použila tlačítko „vymazat“: žádost o vymazání stránky na Facebooku jako marketingový nástroj. Na žádost o smazání pak byli fanoušci vyzváni odpovědět na otázku: „Co chcete vymazat ze svého života?". Vtip je v tom, že klasická reklamní aplikace se snaží získat nové fanoušky pozitivním sdělením, zde je ale uživatel vyzýván k opaku, k odstranění reklamy. Reklama byla přesto úspěšná a spatřilo ji téměř 500.000 lidí. Neotřelé reklamní kampaně, vytvořené od specialistů na sociální sítě, zajistí efektivní využití finančních prostředků, cílenou návštěvnost a vyšší míru konverzí.

Kreativní reklama – odpovědí může být otázka

Společnost Clinique nastartovala kampaň výzvou svým fanouškům, aby navštívili stránky Clinique a na předloženou výzvu "vymazat" jim firma odpovídá otázkou „Co?“ na emocionální úrovni, kdy tato otázka ukazuje současně schopnost výrobku vymazat z pleti pigmentové skvrny, což je podstatou reklamního sdělení. Reklamní kampaň tedy nemusí být pouze přímočará nabídka. Důležité je vtipné reklamní sdělení a schopnost přinutit zákazníka k zamyšlení.

Jak je z uvedeného příkladu patrné, pokud je reklamní kampaň na Facebooku vytvořena na profesionální úrovni a je použita dobře promyšlená Facebook aplikace na zakázku, pak je reklama na Facebooku velmi účinná a dokáže přivést mnoho nových potencionálních zákazníků.

Zdroj: http://www.facebookmonthlydownload.com/june/uk/d/newsletter/article-clinique.html

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.