Aktuální změny pro správce Facebooku

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Sociální síť Facebook se neustále snaží svoje služby vylepšovat, informovat správce stránek o efektivitě vložené reklamy a nabídnout jim nové nástroje. Před několika dny spustil Facebook nového správce reklam, který umožňuje efektivněji využívat potenciál sociální reklamy. Pro inzerenty to znamená dobrou zprávu. Nyní mohou vidět dopad svých kampaní a zhodnotit efektivitu vynaložených prostředků.

Měření efektivity reklamních kampaní

Konečně je možné inzerentům ukázat, jaký je dopad cílené reklamy na fanoušky pro stránku Facebooku. Správce stránky může inzerentovi nově předložit řadu grafů. Jeden z nich například ukáže, kolika uživatelům se reklama zobrazila v porovnání s počtem lidí, na které byla zacílena a také je možné zjistit počet uživatelů, kteří na událost reagovali. Prostřednictvím grafů je nyní mnohem jasnější jaký je počet prokliků fanoušků stránky a ostatních uživatelů ve vybraném období. Z nových grafů lze velmi dobře vyčíst, jak si reklamní kampaň vede. Lze tak například snadno odvodit, že daná reklama mohla mít velice krátkou životnost. Správce stránky pak může udělat v reklamní kampani drobné úpravy (například změnit obrázek, text nebo změnit titulek) a na grafu zjistit, jaký dopad každá konkrétní změna na uživatele měla.

Vylepšení přehledu stránky Facebooku

V minulosti neměli správci stránky Facebooku možnost sledovat, jaké události se dějí v různých lokacích. Tato situace se ale nedávno změnila. Správci stránky nyní mají přehled o nově vložených, komentářích, lajkování, příspěvcích nebo dalších činnostech uživatelů podle zvoleného regionu, který je zajímá. Celkový počet fanoušků je zobrazen ve stejném počtu, ale po rozkliknutí na regiony se jejich počet rozdělí. Na události stránky si nově mohou správci nechat zasílat emaily s upozorněním. Pokud si navíc správce nastaví volbu „Facebook as your Page“, bude na jednotlivé události upozorněn v oznamovací oblasti a takto nastavená stránka se bude chovat jako jeho profil. S touto změnou souvisí i způsob identity na stránce. Správce může nově určit, zda bude psát komentáře jménem stránky nebo svým jménem ze svého osobního profilu.

Vylepšené statistiky

Facebook nyní testuje vylepšení statistik u jednotlivých příspěvků, což má lépe představit dosah příspěvku v rámci fanouškovské základny. Ve vylepšené podobě budou tyto údaje dostupné i v Timeline. Správci nyní mají možnost posoudit efektivitu a dopad důležitých sdělení, což může být dobrá motivace pro další použití reklamy na Facebooku. Změny se neprojeví hned a u všech stránek, přednost budou mít zejména již aktivní inzerenti a stránky v angličtině. Může trvat i několik týdnů, než se dočkají všichni, ale správci tak alespoň získají dostatek času připravit se na nový formát.

Video z firemního profilu

Možnost přetvořit si svůj profil na Facebooku do podoby videa mají uživatelé už od ledna (oficiální produkt Timeline Movie Maker) a tato aplikace již vzbudila u uživatelů značnou pozornost. Nyní mají tuto možnost také správci. Mohou tak přetvořit firemní profil do podoby krátkého videa a efektně zapůsobit  na své fanoušky. Připomeňme, že aplikace si vystačí jen se základními povoleními a během pár minut celou Timeline promění do působivého videa. Na výběr je mnoho různých druhů hudby, fotografie je možné dále přidávat či odebírat a výsledek je možné sdílet. Tímto způsobem získávají správci stránek nový nástroj k neotřelé firemní prezentaci, kdy mohou použít zajímavé momenty z historie či současnosti firmy.

Vylepšení aplikace Facebook Pages Manager

Několika dílčích vylepšení se dočkala také aplikace Facebook Pages Manager. Tato změna udělala radost zejména uživatelům iPhonů, kteří mohou po stažení aplikace z AppStore spravovat stránky velice pohodlně.

Zdroje:
John Haydon: http://www.johnhaydon.com/2011/05/facebook-launches-ad-manager-bigger-focus-on-social-ads/
Vojta Bednář http://www.tyinternety.cz/socialni-site/spravci-pozor-na-facebookove-stranky-se-vali-spousta-novinek-6852

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.