Mají sociální signály vliv na SERP?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
V současné době se objevují zajímavé diskuze, zda signály ze sociálních sítí (twítování, lajkování) ovlivňují žebříčky vyhledávačů. Zveřejněný výzkum DanZarrella, zaměřený na vztah mezi sociálními signály a odkazy naznačuje, že se jedná o věrohodné zprávy a ve výsledcích skutečně poukazuje na poměrně silný vzájemný vztah.

DATA | c_all | serp_soc_sig.jpg Do hry ale vstupuje otázka korelace, tedy zda se skutečně jedná o příčinné souvislosti. Myšlenka, že např. stovky či tisíce twítů ovlivňují SERP je sice zajímavá a určitě má svoji logiku, přesto výsledky dalších studií nejsou až tak přesvědčivé a stupeň důvěry v provedený výzkum není nijak omračující.

Jak změřit kvalitu sdílení?

Další otázka zní, zda je možné se v této souvislosti spoléhat na jednotlivce a jejich úroveň vlivu. Pokud je vše pravda, pak jsou tyto sociální signály zohledněny a ohodnoceny z pohledu kvality (nikoli kvantity)? Každopádně, i kdyby se jednalo o nepodložený vliv, stále platí dobrý důvod, proč se přiklonit k marketingovým aktivitám na sociálních sítích.

Kontaktujte nás, pomůžeme Vám s marketingem v sociálních sítích.


Zdroj: http://www.seomoz.org/blog/do-improved-social-signals-cause-improved-rankings

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.