Použití tagu rel = author nejen pro WordPress

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
V poslední době se snaží Google odhalovat nejrůznější podvodné a spamové stránky (viz aktualizace Panda a Penguin) a v této oblasti nyní přichází se zajímavou novinkou. Tou je použití tagu rel = author na webové stránce. Toto nastavení zabere pouze několik minut času a jeho výsledkem je ověření autorství stránek u Google a zobrazení Vašeho avataru vedle výsledků vyhledávání. Jednak vypadá výsledek zajímavě a poutavě, ale navíc zřejmě dokáže určitou mírou vylepšit výsledky v SERPu.

Když jste s Googlem kamarádi

Použít tag rel = author je možné dvěma způsoby, ale v obou z nich je podmínka mít založený profil na sociální síti Google Plus, což může být u Google také chápáno jako jakýsi boj s Facebookem. Dále je třeba se ujistit, že profilová fotografie obsahuje obličej. Vaše jméno (jakožto autora stránek) se také musí shodovat s autorstvím na profilu Google +.

Za pár minut hotovo

Ve svém profilu Google + stačí přidat odkaz na webové stránky a pokud jste trochu technicky zdatní, zvládnete implementaci provést vložením tagu např.: Vaše jméno“. Pokud používáte šablonu WordPress, stačí do ní nainstalovat například oblíbený plugin „All in one SEO pack“, kde doplníte do políčka „Google Plus Profile Sitewide Default:“ url odkaz na Váš profil. Další možností je ověření pomocí e-mailové adresy. K ověření účtu e-mailem od společnosti Google dojde za okamžik a tento krok jasně prokáže, že autorem jste opravdu Vy.

Google Vás k ničemu nenutí

Google Vás sice nenutí odkazovat na jeho profil Google + (vlastně můžete odkazovat kamkoliv), ale ověřením zvyšujete svoji důvěryhodnost a dobře víme, že důvěryhodné weby má Google rád. Můžeme se sice namítat, že internet touto cestou opět trochu ztrácí na anonymitě, ale v konečném důsledku mohou uvedené kroky Vaše webové stránky v SERPu posunout a o to přece z hlediska SEO jde. A proto lze tento postup majitelům webových stránek doporučit jakožto jeden ze střípků do mozaiky jménem SEO.

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.