Použití tagu rel = author nejen pro WordPress

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
V poslední době se snaží Google odhalovat nejrůznější podvodné a spamové stránky (viz aktualizace Panda a Penguin) a v této oblasti nyní přichází se zajímavou novinkou. Tou je použití tagu rel = author na webové stránce. Toto nastavení zabere pouze několik minut času a jeho výsledkem je ověření autorství stránek u Google a zobrazení Vašeho avataru vedle výsledků vyhledávání. Jednak vypadá výsledek zajímavě a poutavě, ale navíc zřejmě dokáže určitou mírou vylepšit výsledky v SERPu.

Když jste s Googlem kamarádi

Použít tag rel = author je možné dvěma způsoby, ale v obou z nich je podmínka mít založený profil na sociální síti Google Plus, což může být u Google také chápáno jako jakýsi boj s Facebookem. Dále je třeba se ujistit, že profilová fotografie obsahuje obličej. Vaše jméno (jakožto autora stránek) se také musí shodovat s autorstvím na profilu Google +.

Za pár minut hotovo

Ve svém profilu Google + stačí přidat odkaz na webové stránky a pokud jste trochu technicky zdatní, zvládnete implementaci provést vložením tagu např.: Vaše jméno“. Pokud používáte šablonu WordPress, stačí do ní nainstalovat například oblíbený plugin „All in one SEO pack“, kde doplníte do políčka „Google Plus Profile Sitewide Default:“ url odkaz na Váš profil. Další možností je ověření pomocí e-mailové adresy. K ověření účtu e-mailem od společnosti Google dojde za okamžik a tento krok jasně prokáže, že autorem jste opravdu Vy.

Google Vás k ničemu nenutí

Google Vás sice nenutí odkazovat na jeho profil Google + (vlastně můžete odkazovat kamkoliv), ale ověřením zvyšujete svoji důvěryhodnost a dobře víme, že důvěryhodné weby má Google rád. Můžeme se sice namítat, že internet touto cestou opět trochu ztrácí na anonymitě, ale v konečném důsledku mohou uvedené kroky Vaše webové stránky v SERPu posunout a o to přece z hlediska SEO jde. A proto lze tento postup majitelům webových stránek doporučit jakožto jeden ze střípků do mozaiky jménem SEO.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.