Pomůže tag rel=author k důvěryhodnému obsahu?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Může Google posoudit hodnotu autora a podle čeho? Na základě virálního sdílení obsahu nebo tagování autora? Nebo snad Google upřednostňuje pro potvrzení legitimity autora své vlastní hodnocení, tedy Google+?

Podle průzkumu Forrester Research přibližně 47 % respondentů odpovědělo, že byli buď ověřováni, nebo se nehodlají k obsahu přidat, což představuje omezenou schopnost mnoha společností pro hromadnou adaptaci. Přitom nedostatečná ochota k přizpůsobení se v měnícím prostoru (přidání tagu rel=author) zbytečně brání podpoře SEO.

Další studie (eMarketer) se zaměřila na to, jakým způsobem podniky pracují na optimalizaci svých organických aktivit, kdy byly tyto položky uvedeny na základě podílu respondentů:
DATA | c_all | rel-author-duveryhodny-obsah-1.jpg

Tato studie ukazuje, že pokud je obsah blogu čtvrtý na seznamu, zřejmě tam je naděje, že více podnikatelských subjektů obsah s tagem rel=author přijme.

Podle další studie můžeme alespoň doufat, že firmy budou tento tag používat jako součást marketingové strategie.
DATA | c_all | rel-author-duveryhodny-obsah-2.jpg

Google jasně prokázal, že atribut rel=author bude zohledňovat a věřme, že po docenění jeho významu uživatelé plně pochopí i jeho vliv na CTR.

Zdroj + ilustrace: http://searchenginewatch.com/article/2221937/Is-relauthor-Really-a-Good-Way-to-Judge-Sources-of-Good-Content

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.