Pomůže tag rel=author k důvěryhodnému obsahu?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Může Google posoudit hodnotu autora a podle čeho? Na základě virálního sdílení obsahu nebo tagování autora? Nebo snad Google upřednostňuje pro potvrzení legitimity autora své vlastní hodnocení, tedy Google+?

Podle průzkumu Forrester Research přibližně 47 % respondentů odpovědělo, že byli buď ověřováni, nebo se nehodlají k obsahu přidat, což představuje omezenou schopnost mnoha společností pro hromadnou adaptaci. Přitom nedostatečná ochota k přizpůsobení se v měnícím prostoru (přidání tagu rel=author) zbytečně brání podpoře SEO.

Další studie (eMarketer) se zaměřila na to, jakým způsobem podniky pracují na optimalizaci svých organických aktivit, kdy byly tyto položky uvedeny na základě podílu respondentů:
DATA | c_all | rel-author-duveryhodny-obsah-1.jpg

Tato studie ukazuje, že pokud je obsah blogu čtvrtý na seznamu, zřejmě tam je naděje, že více podnikatelských subjektů obsah s tagem rel=author přijme.

Podle další studie můžeme alespoň doufat, že firmy budou tento tag používat jako součást marketingové strategie.
DATA | c_all | rel-author-duveryhodny-obsah-2.jpg

Google jasně prokázal, že atribut rel=author bude zohledňovat a věřme, že po docenění jeho významu uživatelé plně pochopí i jeho vliv na CTR.

Zdroj + ilustrace: http://searchenginewatch.com/article/2221937/Is-relauthor-Really-a-Good-Way-to-Judge-Sources-of-Good-Content

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.