10 jednoduchých tipů, jak využít Google+ pro SEO

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Přestože lze Facebook, Twitter nebo Pinterest považovat za skvělou marketingovou platformu, význam Google+ stále ještě není plně doceněn. Přitom svými možnostmi pro SEO a marketing ostatním soc. sítím zdatně konkuruje.

Zkuste si malý experiment: pokud používáte Google+, do vyhledávání zadejte své jméno a zkontrolujte rozdělení domén pro prvních 100 výsledků. Z grafu je patrné, že Google+ ve výsledcích vyhledávání dominuje. Existuje několik způsobů, jak toho využít pro SEO a svůj vlastní prospěch.

DATA | c_all | google_plus-seo-1.jpg 

1. Vazby vyhledávání na uživatelský profil

Google míchá ve vyhledávání osobní výsledky s těmi běžnými, ale čím budete na Google+ aktivnější, tím hodnotnější bude váš profil a tím zvýšíte obecně svou viditelnost.

2. Vkládání odkazů do příspěvků

Google+ umožňuje vložit odkaz do profilu, ale zrovna tak je možné odkazy vkládat do příspěvků, a to v neomezeném množství. A sdílením příspěvků se hodnota odkazů ještě zvyšuje.

DATA | c_all | google_plus-seo-2.jpg 

3. Optimalizujte tittle tagy

První věty příspěvku si všimne většina lidí, stává se součástí názvu značky, je v žebříčku vysoce korelována a zároveň výrazně ovlivňuje míru prokliku. Hojně sdílený příspěvek s dobrým titulkem má dobrou šanci na přední pořadí pro dané klíčové slovo: SERPU.

DATA | c_all | google_plus-seo-3.jpg 

4. Využijte neomezené editace příspěvků

Pokud vložíte na zeď zprávu nebo komentář, můžete ji kdykoli upravit a navíc: příspěvek se opět posune nahoru. Ostatní uživatelé v diskuzi uvidí, že jste jej aktualizovali, čímž se současně připomenete. Výborná příležitost pro virální marketing!

DATA | c_all | google_plus-seo-4.jpg 

5. Blesková indexace nového obsahu

Indexace nového obsahu je na Google+ opravdu velmi rychlá – zvyšuje dostupnost vašich aktuálních sdělení.

6. Navázání spojení s vlivným uživatelem

Vedle vyhledávacího políčka se zobrazuje oznámení pro různé nabídky. Nyní máte možnost nastavení 17 různých akcí, které zaslání oznámení vyvolají. Oznámení může mít např. formu e-mailu, SMS nebo všudypřítomného červeného baru Google. Nenechte si ujít příležitost ke spojení s významným uživatelem nebo komunitou.

DATA | c_all | google_plus-seo-5.jpg 

7. Optimalizovaný profilový obrázek

Lepší traffic zajistí i chytlavá fotka, která je současně viditelná i ve výsledcích vyhledávání Google. I tato drobnost vám pomůže předběhnout konkurenci!

DATA | c_all | google_plus-seo-6.jpg 

8. Panel řízení sociálních sítí

Je jasné, že informace o provozu na sociální síti jsou velice důležité. Zajímavý řídící panel, ve kterém si můžete prohlédnout všechny důležité metriky z Google+ i ostatních sociálních sítí vytvořil Adam Singer. K dispozici je vám zdarma ve vašem účtu Google Analytics.

9. Pochopte lépe Google+

Pro zobrazení statistik můžete použít nástroj CircleCount. Vložením URL Google+ si můžete zmapovat svůj každodenní provoz, virální šíření vašich příspěvků a dokonce můžete vidět vaše "CircleRank score“ ve srovnání s ostatními Google+ profily.

DATA | c_all | google_plus-seo-7.jpg 

10. Buďte na Google+ aktivní

I když vám tyto tipy mohou pomoci k explozivnímu růstu, využívat službu Google+ jednou za měsíc opravdu nestačí. Stačí být aktivní několik minut denně a zjistíte, že přispíváním, aktualizováním a sdílením obsahu hodnota vašeho profilu poroste. Pokud budete důvtipní a vytrvalí, nemusíte být přímo marketér, aby vám síť Google+ ve vašem SEO pomohla.

Pokud potřebujete poradit s propagací vašeho webu v sociálních sítích, obraťte se na nás!

 

Zdroj + ilustrace: http://www.seomoz.org/blog/tips-to-use-google-for-seo

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.