10 jednoduchých tipů, jak využít Google+ pro SEO

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Přestože lze Facebook, Twitter nebo Pinterest považovat za skvělou marketingovou platformu, význam Google+ stále ještě není plně doceněn. Přitom svými možnostmi pro SEO a marketing ostatním soc. sítím zdatně konkuruje.

Zkuste si malý experiment: pokud používáte Google+, do vyhledávání zadejte své jméno a zkontrolujte rozdělení domén pro prvních 100 výsledků. Z grafu je patrné, že Google+ ve výsledcích vyhledávání dominuje. Existuje několik způsobů, jak toho využít pro SEO a svůj vlastní prospěch.

DATA | c_all | google_plus-seo-1.jpg 

1. Vazby vyhledávání na uživatelský profil

Google míchá ve vyhledávání osobní výsledky s těmi běžnými, ale čím budete na Google+ aktivnější, tím hodnotnější bude váš profil a tím zvýšíte obecně svou viditelnost.

2. Vkládání odkazů do příspěvků

Google+ umožňuje vložit odkaz do profilu, ale zrovna tak je možné odkazy vkládat do příspěvků, a to v neomezeném množství. A sdílením příspěvků se hodnota odkazů ještě zvyšuje.

DATA | c_all | google_plus-seo-2.jpg 

3. Optimalizujte tittle tagy

První věty příspěvku si všimne většina lidí, stává se součástí názvu značky, je v žebříčku vysoce korelována a zároveň výrazně ovlivňuje míru prokliku. Hojně sdílený příspěvek s dobrým titulkem má dobrou šanci na přední pořadí pro dané klíčové slovo: SERPU.

DATA | c_all | google_plus-seo-3.jpg 

4. Využijte neomezené editace příspěvků

Pokud vložíte na zeď zprávu nebo komentář, můžete ji kdykoli upravit a navíc: příspěvek se opět posune nahoru. Ostatní uživatelé v diskuzi uvidí, že jste jej aktualizovali, čímž se současně připomenete. Výborná příležitost pro virální marketing!

DATA | c_all | google_plus-seo-4.jpg 

5. Blesková indexace nového obsahu

Indexace nového obsahu je na Google+ opravdu velmi rychlá – zvyšuje dostupnost vašich aktuálních sdělení.

6. Navázání spojení s vlivným uživatelem

Vedle vyhledávacího políčka se zobrazuje oznámení pro různé nabídky. Nyní máte možnost nastavení 17 různých akcí, které zaslání oznámení vyvolají. Oznámení může mít např. formu e-mailu, SMS nebo všudypřítomného červeného baru Google. Nenechte si ujít příležitost ke spojení s významným uživatelem nebo komunitou.

DATA | c_all | google_plus-seo-5.jpg 

7. Optimalizovaný profilový obrázek

Lepší traffic zajistí i chytlavá fotka, která je současně viditelná i ve výsledcích vyhledávání Google. I tato drobnost vám pomůže předběhnout konkurenci!

DATA | c_all | google_plus-seo-6.jpg 

8. Panel řízení sociálních sítí

Je jasné, že informace o provozu na sociální síti jsou velice důležité. Zajímavý řídící panel, ve kterém si můžete prohlédnout všechny důležité metriky z Google+ i ostatních sociálních sítí vytvořil Adam Singer. K dispozici je vám zdarma ve vašem účtu Google Analytics.

9. Pochopte lépe Google+

Pro zobrazení statistik můžete použít nástroj CircleCount. Vložením URL Google+ si můžete zmapovat svůj každodenní provoz, virální šíření vašich příspěvků a dokonce můžete vidět vaše "CircleRank score“ ve srovnání s ostatními Google+ profily.

DATA | c_all | google_plus-seo-7.jpg 

10. Buďte na Google+ aktivní

I když vám tyto tipy mohou pomoci k explozivnímu růstu, využívat službu Google+ jednou za měsíc opravdu nestačí. Stačí být aktivní několik minut denně a zjistíte, že přispíváním, aktualizováním a sdílením obsahu hodnota vašeho profilu poroste. Pokud budete důvtipní a vytrvalí, nemusíte být přímo marketér, aby vám síť Google+ ve vašem SEO pomohla.

Pokud potřebujete poradit s propagací vašeho webu v sociálních sítích, obraťte se na nás!

 

Zdroj + ilustrace: http://www.seomoz.org/blog/tips-to-use-google-for-seo

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.