8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 2. díl – relevantní obsah a přirozený odkazový profil.

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Druhý díl našeho seriálu je zaměřen na kontinuální rozvoj stránek a přirozený odkazový profil. První díl linkbuildingu zde!

3. Linkbuilding a hodnotný obsah webu

Kvalita obsahu stránek je pro úspěšný linkbuilding zcela zásadní, protože aby bylo možné získat odkazy přirozenou cestou, zájemce musí o propojení s webem v první řadě stát. Hodnotný obsah stránky by měl splňovat několik kritérií:

  • relevantní obsah stránek a návštěvnost,
  • odkazy z recenzí a hodnotících příspěvků,
  • podpora prodejního procesu, marketingové „háčky“,
  • publikace na vlastním webu, blogu a sociálních sítích,
  • viditelně umístěná nabídka (např. ne ukrytá v PDF souboru),
  • více typů obsahu – textové příspěvky, videa, fotografie, ankety, soutěže a infografika. 
DATA | c_all | linkbuilding-18411.jpg

4. Linkbuilding – hledání nových příležitostí

Při získávání zpětných odkazů je třeba se dívat kolem sebe v souvislostech: analyzovat stránky, na které web odkazuje a zajímat se o potřeby či zájmy online komunity. Tímto způsobem lze paradoxně získat odkazy, které by z pohledu SEO vyhledávač asi neviděl jako relevantní, např. v případech, kdy začínající talentovaní lidé v komunitách či blogeři teprve hledají spojení. Právě zde je třeba dávat pozor na kvalitu stránek, z nichž tyto odkazy přicházejí a pravidelně je analyzovat. Při hledání nových možností lze také využít pokročilé vyhledávání, které umožňuje zadávat složitější dotazy. Pak je možné vyhledávat frázi a současně zvolit místo, kde se má zadané slovo nacházet (titulek stránky, URL nebo text stránky).

5. Networking

Sociální networking má v linkbuildingu své nezastupitelné místo, ale je třeba vědět, jak funguje. Výzvy typu „přidej se k nám“ bez jakékoliv předchozí výměny názorů či zkušeností lze označit spíše za spam. Komunitní skupiny lze chápat jako dobrou příležitost k získání odkazů, ale nejprve je nutné se seznámit, získat důvěru a zejména – být aktivní v rozumných mezích.

Ve třetím díle se zaměříme na marketing a možnosti v propagaci optimalizovaného webu. 

Potřebujete  analýzu odkazového profilu konkurence, chcete profesionální linkbuildingovou strategii? Kontaktujte Comerto tým.

 

Zdroj + ilustrace: http://www.wordtracker.com/academy/62-steps-to-the-definitive-link-building-campaign

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.