8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 2. díl – relevantní obsah a přirozený odkazový profil.

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Druhý díl našeho seriálu je zaměřen na kontinuální rozvoj stránek a přirozený odkazový profil. První díl linkbuildingu zde!

3. Linkbuilding a hodnotný obsah webu

Kvalita obsahu stránek je pro úspěšný linkbuilding zcela zásadní, protože aby bylo možné získat odkazy přirozenou cestou, zájemce musí o propojení s webem v první řadě stát. Hodnotný obsah stránky by měl splňovat několik kritérií:

  • relevantní obsah stránek a návštěvnost,
  • odkazy z recenzí a hodnotících příspěvků,
  • podpora prodejního procesu, marketingové „háčky“,
  • publikace na vlastním webu, blogu a sociálních sítích,
  • viditelně umístěná nabídka (např. ne ukrytá v PDF souboru),
  • více typů obsahu – textové příspěvky, videa, fotografie, ankety, soutěže a infografika. 
DATA | c_all | linkbuilding-18411.jpg

4. Linkbuilding – hledání nových příležitostí

Při získávání zpětných odkazů je třeba se dívat kolem sebe v souvislostech: analyzovat stránky, na které web odkazuje a zajímat se o potřeby či zájmy online komunity. Tímto způsobem lze paradoxně získat odkazy, které by z pohledu SEO vyhledávač asi neviděl jako relevantní, např. v případech, kdy začínající talentovaní lidé v komunitách či blogeři teprve hledají spojení. Právě zde je třeba dávat pozor na kvalitu stránek, z nichž tyto odkazy přicházejí a pravidelně je analyzovat. Při hledání nových možností lze také využít pokročilé vyhledávání, které umožňuje zadávat složitější dotazy. Pak je možné vyhledávat frázi a současně zvolit místo, kde se má zadané slovo nacházet (titulek stránky, URL nebo text stránky).

5. Networking

Sociální networking má v linkbuildingu své nezastupitelné místo, ale je třeba vědět, jak funguje. Výzvy typu „přidej se k nám“ bez jakékoliv předchozí výměny názorů či zkušeností lze označit spíše za spam. Komunitní skupiny lze chápat jako dobrou příležitost k získání odkazů, ale nejprve je nutné se seznámit, získat důvěru a zejména – být aktivní v rozumných mezích.

Ve třetím díle se zaměříme na marketing a možnosti v propagaci optimalizovaného webu. 

Potřebujete  analýzu odkazového profilu konkurence, chcete profesionální linkbuildingovou strategii? Kontaktujte Comerto tým.

 

Zdroj + ilustrace: http://www.wordtracker.com/academy/62-steps-to-the-definitive-link-building-campaign

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.