Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / 8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 2. díl – relevantní obsah a přirozený odkazový profil.

8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 2. díl – relevantní obsah a přirozený odkazový profil.

Druhý díl našeho seriálu je zaměřen na kontinuální rozvoj stránek a přirozený odkazový profil. První díl linkbuildingu zde!
Druhý díl našeho seriálu je zaměřen na kontinuální rozvoj stránek a přirozený odkazový profil. První díl linkbuildingu zde!

3. Linkbuilding a hodnotný obsah webu

Kvalita obsahu stránek je pro úspěšný linkbuilding zcela zásadní, protože aby bylo možné získat odkazy přirozenou cestou, zájemce musí o propojení s webem v první řadě stát. Hodnotný obsah stránky by měl splňovat několik kritérií:

  • relevantní obsah stránek a návštěvnost,
  • odkazy z recenzí a hodnotících příspěvků,
  • podpora prodejního procesu, marketingové „háčky“,
  • publikace na vlastním webu, blogu a sociálních sítích,
  • viditelně umístěná nabídka (např. ne ukrytá v PDF souboru),
  • více typů obsahu – textové příspěvky, videa, fotografie, ankety, soutěže a infografika. 
DATA | c_all | linkbuilding-18411.jpg

4. Linkbuilding – hledání nových příležitostí

Při získávání zpětných odkazů je třeba se dívat kolem sebe v souvislostech: analyzovat stránky, na které web odkazuje a zajímat se o potřeby či zájmy online komunity. Tímto způsobem lze paradoxně získat odkazy, které by z pohledu SEO vyhledávač asi neviděl jako relevantní, např. v případech, kdy začínající talentovaní lidé v komunitách či blogeři teprve hledají spojení. Právě zde je třeba dávat pozor na kvalitu stránek, z nichž tyto odkazy přicházejí a pravidelně je analyzovat. Při hledání nových možností lze také využít pokročilé vyhledávání, které umožňuje zadávat složitější dotazy. Pak je možné vyhledávat frázi a současně zvolit místo, kde se má zadané slovo nacházet (titulek stránky, URL nebo text stránky).

5. Networking

Sociální networking má v linkbuildingu své nezastupitelné místo, ale je třeba vědět, jak funguje. Výzvy typu „přidej se k nám“ bez jakékoliv předchozí výměny názorů či zkušeností lze označit spíše za spam. Komunitní skupiny lze chápat jako dobrou příležitost k získání odkazů, ale nejprve je nutné se seznámit, získat důvěru a zejména – být aktivní v rozumných mezích.

Ve třetím díle se zaměříme na marketing a možnosti v propagaci optimalizovaného webu. 

Potřebujete  analýzu odkazového profilu konkurence, chcete profesionální linkbuildingovou strategii? Kontaktujte Comerto tým.

 

Zdroj + ilustrace: http://www.wordtracker.com/academy/62-steps-to-the-definitive-link-building-campaign

Další odborné články

Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...
Jak co nejvíce pomoci webu v roce 2020?
14.01.2020
Martin Čech
Jděte na to od lesa! Jděte na to přes obsah, který na webu máte nebo plánujete mít. Prozradíme vám několik tajemství, díky kterým získáte zásadní konkurenční výhodu...
Influencer marketing: Vše co jste chtěli vědět o influencer marketingu a báli jste se zeptat
16.09.2019
Martin Mekyska
Influencer marketing je fenoménem poslední doby. Ve zkratce jde o formu propagace, při které využíváte vlivných osob na sociálních sítích, tzv. influencerů.
Co nového v biddingovém světě aneb PROBIDDING 2019
20.05.2019
Martin Čech
Jestliže vás zajímá téma srovnávačů zboží a problematika biddování, pak jste stejně jako my nemohli chybět na konferenci PROBIDDING 2019.