Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Nové (a lepší) prostředí pro nastavení nové kampaně v nástroji Mailchimp

Nové (a lepší) prostředí pro nastavení nové kampaně v nástroji Mailchimp

Pamatujete na pětikrokové nastavení rozesílání newsletterů v Mailchimpu? Nyní je vše potřebné na jedné stránce a šetří to čas.
Pamatujete na pětikrokové nastavení rozesílání newsletterů v Mailchimpu? Nyní je vše potřebné na jedné stránce a šetří to čas.

Mailchimp nedávno zavedl nový vzhled nastavování podrobností rozeslání. Nikomu se pravděpodobně moc nechtělo neustále přecházet mezi jednotlivými obrazovkami. Velmi často se třeba stalo, že se marketér/kodér dostal záhadně na jinou obrazovku a změny nebyly uloženy. Nebo vás to jednoduše nepustilo kvůli nekompletnímu vyplnění dále.

Prostředí v Mailchimpu pro přípravu e-mailových kampaní vykrystalizovalo v jednostránkové nastavení. Takže se jedná spíše o takový check-list, který se dříve nacházel až v posledním kroku.

Původní vzhled přípravy rozeslání newsletterů v Mailchimpu

Na obrázku níže si můžete prohlédnout (kdo neznal) původní kroky nastavení:

Původní vzhled prostředí Mailchimpu na rozeslání newsletteru

Nový vzhled nastavení kampaně v Mailchimpu

Nyní vypadá v Mailchimpu následovně. Pokud se vám nezapl automaticky, na první obrazovce nastavení e-mailové kampaně klikněte na tlačítko v boxu vpravo nahoře:

Jak zapnout nový vzhled návrhu e-mailových kampaní v Mailchimpu

Celkový pohled do prostředí založení/nastavení e-mailové kampaně

Mailchimp přípravu rozesílky dostal do jednoduchých 4 kroků.

Nový vzhled přípravy Mailchimp kampaní - Rozeslání newsletterů - Celkový pohled

První krok - Nastavení, komu se bude posílat

V prvním kroku nastavíte, na který seznam kontaktů se bude posílat (či segment).

Nový vzhled přípravy Mailchimp kampaní - Hromadné rozeslání newsletterů - První krok

Druhý krok - Odesílatel

Dále si zkontrolujte, jak je nastaven Odesílatel sdělení (jméno a e-mailová adresa).

Nový vzhled nastavení Mailchimp kampaní - Rozeslání e-mailů - Druhý krok

Třetí krok - Vyhrajte si s předmětem

Napište co nejzajímavější předmět, který upoutá pozornost příjemce newsletteru. Použijte emoji - v e-mailových schránkách, které zobrazení podporují, to vypadá a funguje dobře. Také napište Preview text - Shrnutí toho, co v e-mailu lidé najdou - často se zobrazuje ve výpisu e-mailů hned za předmětem, např. v Gmailu.

Nový vzhled nastavení Mailchimp kampaní - Hromadné rozeslání e-mailů - Třetí krok

Nový vzhled nastavení Mailchimp kampaní - Hromadné rozeslání e-mailů - e-mailingČtvrtý krok - Vložte obsah e-mailu

Ať už tvoříte šablony newsletterů v Mailchimpu nebo je importujete, stačí kliknout v části Content na tlačítko Edit Design a přesunete se do klasického Mailchimp editoru obsahu newsletteru, jak jej dobře znáte - ten zůstal zatím zcela nezměněn.

Hotovo - Newsletter je připraven jít do světa

Tak a je to. Nyní už stačí buď naplánovat rozeslání na určitý čas (Schedule) nebo kliknout a rozeslat (Send). Tato tlačítka najdete v pravé horní části obrazovky konfigurace rozesílky.

Každá změna vždy znamená ze začátku potřebu vyvinout trochu úsilí navíc a zvyknout si na nové prostředí, ve kterém pracujete, ale věřím, že je to v případě přípravy kampaní v Mailchimpu krok k úspoře času a zefektivnění celého procesu. Stejně jako velká proměna Google Adwords, která proběhla tento rok.

 

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...