Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný 3D wow efekt, který v newsfeedu rozhodně zaujme.

3D fotka na Facebooku - návod

Jak 3D fotografie v příspěvku na Facebooku vypadá?

Musíte si článek přečíst na počítači, aby fungovaly 3D fotky ve vložených/embed příspěvcích, nebo u příspěvku klikněte na logo Facebooku a zobrazte si to v aplikaci.

Co potřebujete za telefon, abyste mohli 3D fotku vytvořit?

Ideálně by to měl být nejnovější iPhone s duální čočkou (2 foťáky) - iPhone iPhone X/XS, který dokáže vytvořit fotku v režimu Portrét (Portrait). Je možné, že se vám to podaří i s některým Android telefonem (např. Huawei P20 Pro), ale toto jsem zatím netestoval.

Jak aktivovat vkládání 3D fotek do Facebooku?

Než bude tato funkce dostupná plošně všude (a pokud už ji ve svém telefonu v aplikaci Facebook náhodou nemáte ;), tak je potřeba provést následující pro aktivaci možnosti přidávání 3D fotek:

  1. Ujistěte se, že „lajkujete“ stránku Facebook 360 (možná to za chvíli nebude nutné, ale mně se podařilo to nakonec na mém telefonu takto rozhýbat).
  2. Mějte Facebook v angličtině (US) - na iOS je potřeba do angličtiny přepnout celý systém, pak se změní i jazyk aplikace Facebook.
  3. Restartujte aplikaci Facebook (najeďte do správce aplikací - to je tam, kde vidíte všechny aktuálně spuštěné aplikace - a přejetím prstem nahoru ji „vyhoďte“/vypněte).
  4. Po opětovném zapnutí Facebooku na vašem telefonu běžte do režimu psaní nového příspěvku (klikněte na textové pole pro psaní „What's on your mind“, neklikejte na ikonu přidání fotografie - to nepřidá 3D fotku.
  5. Ze seznamu s výběrem typu obsahu vyberte 3D photo - viz screenshot níže.

Vložení 3D fotky na Facebooku

Videonávod vložení 3D fotky přímo od Facebooku

Jaké mají 3D fotky na Facebooku marketingové výhody?

3D fotky určitě způsobí větší zaujetí Facebook uživatelů vaším příspěvkem. Minimálně hned ze začátku, než to bude na Facebooku zcela běžné (3D fotky v newsfeedu), budou to lidé více zkoumat. Při scrollování a zjišťování co je nového, se nemálo uživatelů nad 3D fotkou jistě pozastaví a budou si ji prohlížet doslova z vícero úhlů pohledu :).

Tohle je příležitost pro marketing. Máme opět k dispozici neokoukanou novinku, kterou ještě není Facebook zcela přesycen. Pojďme tedy zaujmout uživatele nějakým pěkným produktem, který vyfotíme v režimu portrét a nahrajeme to vše na Facebook.

Vytvoříme tak zajímavý příspěvek s využitím toho nejnovějšího, co nám Facebook umožňuje. Tento příspěvek bude něčím příjemně jiným a neokoukaným. Doporučuji 3D fotky při správě firemních Facebook stránek 100% vyzkoušet.

3D fotky na Facebooku a jejich úskalí

Nic není nikdy úplně dokonalé - ani 3D fotky na Facebooku. Je potřeba hodně zkoušet, aby to vypadalo co nejlépe a nic se „neroztrhlo“ a nezdeformovalo. Podívejte se na další 3D fotku, kterou jsem vytvořil - přesně tomuto se vyvarujte ;). Na první pohled to vypadá docela k světu, ale když se na to zaměříte, tak mezi láhvemi a notebookem na stole bylo asi málo prostoru a bylo to zachyceno do jedné vrstvy, která při pohybu „vytrhla“ kus notebooku.

Další odborné články

Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.
Nové (a lepší) prostředí pro nastavení nové kampaně v nástroji Mailchimp
06.12.2017
Martin Mekyska
Pamatujete na pětikrokové nastavení rozesílání newsletterů v Mailchimpu? Nyní je vše potřebné na jedné stránce a šetří to čas.