Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody

Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný 3D wow efekt, který v newsfeedu rozhodně zaujme.
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný 3D wow efekt, který v newsfeedu rozhodně zaujme.

3D fotka na Facebooku - návod

Jak 3D fotografie v příspěvku na Facebooku vypadá?

Musíte si článek přečíst na počítači, aby fungovaly 3D fotky ve vložených/embed příspěvcích, nebo u příspěvku klikněte na logo Facebooku a zobrazte si to v aplikaci.

Co potřebujete za telefon, abyste mohli 3D fotku vytvořit?

Ideálně by to měl být nejnovější iPhone s duální čočkou (2 foťáky) - iPhone iPhone X/XS, který dokáže vytvořit fotku v režimu Portrét (Portrait). Je možné, že se vám to podaří i s některým Android telefonem (např. Huawei P20 Pro), ale toto jsem zatím netestoval.

Jak aktivovat vkládání 3D fotek do Facebooku?

Než bude tato funkce dostupná plošně všude (a pokud už ji ve svém telefonu v aplikaci Facebook náhodou nemáte ;), tak je potřeba provést následující pro aktivaci možnosti přidávání 3D fotek:

  1. Ujistěte se, že „lajkujete“ stránku Facebook 360 (možná to za chvíli nebude nutné, ale mně se podařilo to nakonec na mém telefonu takto rozhýbat).
  2. Mějte Facebook v angličtině (US) - na iOS je potřeba do angličtiny přepnout celý systém, pak se změní i jazyk aplikace Facebook.
  3. Restartujte aplikaci Facebook (najeďte do správce aplikací - to je tam, kde vidíte všechny aktuálně spuštěné aplikace - a přejetím prstem nahoru ji „vyhoďte“/vypněte).
  4. Po opětovném zapnutí Facebooku na vašem telefonu běžte do režimu psaní nového příspěvku (klikněte na textové pole pro psaní „What's on your mind“, neklikejte na ikonu přidání fotografie - to nepřidá 3D fotku.
  5. Ze seznamu s výběrem typu obsahu vyberte 3D photo - viz screenshot níže.

Vložení 3D fotky na Facebooku

 

Jaké mají 3D fotky na Facebooku marketingové výhody?

3D fotky určitě způsobí větší zaujetí Facebook uživatelů vaším příspěvkem. Minimálně hned ze začátku, než to bude na Facebooku zcela běžné (3D fotky v newsfeedu), budou to lidé více zkoumat. Při scrollování a zjišťování co je nového, se nemálo uživatelů nad 3D fotkou jistě pozastaví a budou si ji prohlížet doslova z vícero úhlů pohledu :).

Tohle je příležitost pro marketing. Máme opět k dispozici neokoukanou novinku, kterou ještě není Facebook zcela přesycen. Pojďme tedy zaujmout uživatele nějakým pěkným produktem, který vyfotíme v režimu portrét a nahrajeme to vše na Facebook.

Vytvoříme tak zajímavý příspěvek s využitím toho nejnovějšího, co nám Facebook umožňuje. Tento příspěvek bude něčím příjemně jiným a neokoukaným. Doporučuji 3D fotky při správě firemních Facebook stránek 100% vyzkoušet.

3D fotky na Facebooku a jejich úskalí

Nic není nikdy úplně dokonalé - ani 3D fotky na Facebooku. Je potřeba hodně zkoušet, aby to vypadalo co nejlépe a nic se „neroztrhlo“ a nezdeformovalo. Podívejte se na další 3D fotku, kterou jsem vytvořil - přesně tomuto se vyvarujte ;). Na první pohled to vypadá docela k světu, ale když se na to zaměříte, tak mezi láhvemi a notebookem na stole bylo asi málo prostoru a bylo to zachyceno do jedné vrstvy, která při pohybu „vytrhla“ kus notebooku.

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...