Navštívili jsme přehlídku trendů v optimalizaci pro vyhledávače aneb SEO jako Brno

Comerto / O nás / Co se u nás děje / Článek
Říká vám něco Rich Snippets, AMP nebo RankBrain? Nám ano! Ale i přesto jsme si šli oprášit a rozšířit naše vědomosti na přednášku SEO jako Brno.

Přednáška SEO jako Brno - Trendy v SEO 2018 s Pavlem Ungrem v Impact HubJsme rádi, že v Brně vzniká komunita lidí, kteří víří vody SEO a oborů, které s ním úzce souvisí - Link building, PPC, UX a další. Začalo to prvním SEO pivem, potom přišel workshop Martina Šimka o odlišení stránek ve výsledcích vyhledávání. Za počinem SEO jako Brno stojí hned několik lidí, kteří mají náš respekt - je dobré, že se v Brně v tomto ohledu opět něco zajímavého děje.

Na další akci SEO jako Brno jsme se přišli podívat i my. V hodně věcech jsme si notovali, že je to paráda, neboť má Pavel Ungr na spoustu SEO oblastí stejný názor. Dalo nám to také spoustu nových myšlenek a impulzů, na kterých by bylo stálo za to zapracovat a vymačkat tak z vyhledávačů více šťávy, respektive více relevantní návštěvnosti. A to je, oč tu běží.

Tématem přednášky bylo „SEO v roce 2018: Přehled trendů a novinek“. Pavel Ungr mluvil konkrétně o následujících oblastech:

 • Poměr vyhledávačů Google vs. Seznam
 • Přesun k optimalizaci na témata a odpovědi namísto klíčových slov
 • Lokální SEO
 • Optimalizace obrázků a dalších multimédií
 • Hummingbird a RankBrain
 • Knowledge Graph
 • Strukturovaná data a Rich snippety
 • AMP (Accelerated Mobile Pages) a mobilní SEO
 • Hlasové vyhledávání
 • Problematika „Lazyload“ a (ne)vykreslování Java Scriptu
 • Link building a SEO jako PR a šíření značky ve vyhledávání

Update: Celou prezentaci dal Pavel Ungr hned následující den po přednášce k dispozici na SlideShare, takže se na „slajdy“ může mrknout každý, komu akce unikla:

Chcete se o nás dozvědět více?

Novinky z MergadoFestu 2018
21.09.2018
Mgr. Martin Čech, DiS.
Snažíme se neustále sledovat novinky z oboru, proto jsme se vydali na další konferenci. Tentokráte se jednalo o MergadoFest, který se konal 20. 9. v Brně,...
Inspirativní přednáška Technické SEO s Filipem Podstavcem
07.06.2018
Martin Mekyska
V brněnském Impact Hub proběhla přednáška o technickém SEO od Filipa Podstavce a tak jsem na chvíli dal SEO stroje na autopilota a zašel se podívat.
PPC workshop je za námi, reklamy budou nyní ještě efektivnější a kreativa chytlavější
05.02.2018
Martin Mekyska
V Comertu proběhl dlouho plánovaný PPC workshop, na kterém jsme si navzájem předali veškeré nové poznatky a best practice ze správy reklamních systémů.
6 let Comerta: Exkurze po brněnských brownfieldech a čuchání výfukových zplodin
25.04.2017
Mgr. Jan Punčochář
Je to šest let, co se pár nadšenců sešlo, aby založili Comerto. Rozhodli jsme se, že nejlepším způsobem, jak takové výročí oslavit, je procházka zapadlými...