Comerto / O nás / Co se u nás děje / Navštívili jsme přehlídku trendů v optimalizaci pro vyhledávače aneb SEO jako Brno

Navštívili jsme přehlídku trendů v optimalizaci pro vyhledávače aneb SEO jako Brno

Říká vám něco Rich Snippets, AMP nebo RankBrain? Nám ano! Ale i přesto jsme si šli oprášit a rozšířit naše vědomosti na přednášku SEO jako Brno.
Říká vám něco Rich Snippets, AMP nebo RankBrain? Nám ano! Ale i přesto jsme si šli oprášit a rozšířit naše vědomosti na přednášku SEO jako Brno.

Přednáška SEO jako Brno - Trendy v SEO 2018 s Pavlem Ungrem v Impact HubJsme rádi, že v Brně vzniká komunita lidí, kteří víří vody SEO a oborů, které s ním úzce souvisí - Link building, PPC, UX a další. Začalo to prvním SEO pivem, potom přišel workshop Martina Šimka o odlišení stránek ve výsledcích vyhledávání. Za počinem SEO jako Brno stojí hned několik lidí, kteří mají náš respekt - je dobré, že se v Brně v tomto ohledu opět něco zajímavého děje.

Na další akci SEO jako Brno jsme se přišli podívat i my. V hodně věcech jsme si notovali, že je to paráda, neboť má Pavel Ungr na spoustu SEO oblastí stejný názor. Dalo nám to také spoustu nových myšlenek a impulzů, na kterých by bylo stálo za to zapracovat a vymačkat tak z vyhledávačů více šťávy, respektive více relevantní návštěvnosti. A to je, oč tu běží.

Tématem přednášky bylo „SEO v roce 2018: Přehled trendů a novinek“. Pavel Ungr mluvil konkrétně o následujících oblastech:

 • Poměr vyhledávačů Google vs. Seznam
 • Přesun k optimalizaci na témata a odpovědi namísto klíčových slov
 • Lokální SEO
 • Optimalizace obrázků a dalších multimédií
 • Hummingbird a RankBrain
 • Knowledge Graph
 • Strukturovaná data a Rich snippety
 • AMP (Accelerated Mobile Pages) a mobilní SEO
 • Hlasové vyhledávání
 • Problematika „Lazyload“ a (ne)vykreslování Java Scriptu
 • Link building a SEO jako PR a šíření značky ve vyhledávání

Update: Celou prezentaci dal Pavel Ungr hned následující den po přednášce k dispozici na SlideShare, takže se na „slajdy“ může mrknout každý, komu akce unikla:

Chcete se o nás dozvědět více?

Aby weby našich klientů hladce běžely…
04.04.2024
Martin Sikora
Neustále se snažíme našim klientům zajišťovat kvalitní služby, nejen co se týče obsahové stránky webových prezentací, ale i jejich technického pozadí a proto jsme...
Jak se aktuálně autem dostanete do Comerta i přes dopravní omezení
29.03.2022
Martin Sikora
Aktualizace 7.7. 2022: Palackého třída je již plně průjezdná, při cestě k nám tedy nezaznamenáte níže popsaná omezení. Rekonstrukce tramvajové trati v ulici Palackého...
Informace k nedostupnosti serverů dne 6.9.2021
06.09.2021
Martin Sikora
Dne 6. 9. 2021 odpoledne byly nedostupné některé naše servery, na kterých jsou umístěny i weby některých našich klientů. Nedostupnost byla způsobena rozsáhlým výpadkem...
Exkurze do Filmových ateliérů ve Zlíně
27.11.2019
Martin Mekyska
Jednoho krásného podzimního dne jsme se vydali do Zlína načerpat novou inspiraci a energii na další aktivity pro naše klienty.