6 let Comerta: Exkurze po brněnských brownfieldech a čuchání výfukových zplodin

Comerto / O nás / Co se u nás děje / Článek
Je to šest let, co se pár nadšenců sešlo, aby založili Comerto. Rozhodli jsme se, že nejlepším způsobem, jak takové výročí oslavit, je procházka zapadlými uličkami a opuštěnými lokalitami Králova Pole, závodění na motokárách a jako obvykle i spousta jídla a pití.

Ukrajina na Ukrajině

Podle uštěpačných poznámek jistých kolegů onoho dne tým Comerta připomínal příslušníky některého z východoevropských národů na výletě. Abychom tento dojem dovedli k dokonalosti, zvolili jsme k narozeninové vycházce méně známé části brněnského Králova Pole, ve kterých se takřka dokonale zastavil čas.

Po dobrém, byť lehce punkovém, obědě v naší oblíbené pizzerii jsme započali epický trip po divokém východě.

Viděli jsme chátrající a opuštěné domy Košinovy ulice, které dosud odolávají prudkému rozvoji a záplavě nových staveb rostoucích všude kolem jako houby po dešti. Nasáli jsme industriální půvab starých časů vyzařovaný rozlehlým areálem našich klientů Královopolské a Královopolské Steel, shlédli jsme na legendární stadion Za Lužánkami a za ním i panorama celého Brna. Dírou v plotě a pěšinkami ve křoví jako za klukovských let jsme se prodrali do zhmotnění brněnského podnikatelského úspěchu devadesátých let – Bobycentra – abychom si zde zazávodili na motokárách.

Benzín nám voní

Milovníci vůně spáleného benzínu byli nadšení, toto intenzivní aroma nás totiž provázelo po celou dobu ostré jízdy na vnitřním dvoupatrovém okruhu. Díky naší předchozí návštěvě této dráhy jsme ale už byli na libou vůni připraveni.

Kdo tu trochu exhalací vydržel, užil si spoustu adrenalinu, zdravé soutěživosti, rychlosti a k tomu trochy špíny z motorů a pneumatik.

Po dostatečném změření závodních dovedností jsme vyrazili vstříc další etapě narozeninového dne. Zamířili jsme zpět na severozápad, cestou kolem dvora, jenž jakoby se nezměnil alespoň půl století, až jsme dosáhli cíle naší velkolepé výpravy.

Večer ve staroanglickém stylu

Přesun na západ to byl jak geografický, tak i stylový. Zbytek dne jsme totiž strávili v působivém prostředí restaurace Lloyd's zařízené v duchu vrcholného britského kolonialismu.

Tento podnik někteří z nás už znali, a proto jsme věděli, že kvalitní jídlo a pití jsou zaručeny. Výborná večeře byla následována lehce zženštilými ale lahodnými drinky z lesních plodů a večer jsme završili rozkrojením dortu. Ten byl zdoben ikonami webových služeb, s nimiž denně pracujeme.

Chcete se o nás dozvědět více?

Jaký byl SEO restart 2016?
08.07.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Byli jsme u toho, když se restartovalo SEO. V červnu jsme navštívili pražskou konferenci SEO Restart 2016, abychom načerpali nové odborné poznatky a tipy...
Co přinesla Nekonference Vyhledávače zboží 2016?
23.05.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Nebyli jste na Nekonferenci 2016 konané 19. 5. v Brně? Nevadí. Comerto na konferenci nechybělo a ty nejdůležitější informace jsme pro vás sepsali v tomto...
Bylo nám 5
05.05.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Nejedná se o volné pokračování humoristického románu Karla Poláčka, ale konstatování faktu, že Comerto sfouklo 5 svíček na svém narozeninovém dortu...
Trénujeme na olympiádu (formu máme, fanoušky zatím ne)
24.03.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Aby někdo nezačal tvrdit, že tloustneme a pracujeme do zbláznění, tak jsme jako pořádná moderní firma začali rozvíjet sportovní aktivity. Přestože...