Comerto / O nás / Co se u nás děje / 6 let Comerta: Exkurze po brněnských brownfieldech a čuchání výfukových zplodin

6 let Comerta: Exkurze po brněnských brownfieldech a čuchání výfukových zplodin

Je to šest let, co se pár nadšenců sešlo, aby založili Comerto. Rozhodli jsme se, že nejlepším způsobem, jak takové výročí oslavit, je procházka zapadlými uličkami a opuštěnými lokalitami Králova Pole, závodění na motokárách a jako obvykle i spousta jídla a pití.
Je to šest let, co se pár nadšenců sešlo, aby založili Comerto. Rozhodli jsme se, že nejlepším způsobem, jak takové výročí oslavit, je procházka zapadlými uličkami a opuštěnými lokalitami Králova Pole, závodění na motokárách a jako obvykle i spousta jídla a pití.

Ukrajina na Ukrajině

Podle uštěpačných poznámek jistých kolegů onoho dne tým Comerta připomínal příslušníky některého z východoevropských národů na výletě. Abychom tento dojem dovedli k dokonalosti, zvolili jsme k narozeninové vycházce méně známé části brněnského Králova Pole, ve kterých se takřka dokonale zastavil čas.

Po dobrém, byť lehce punkovém, obědě v naší oblíbené pizzerii jsme započali epický trip po divokém východě.

Viděli jsme chátrající a opuštěné domy Košinovy ulice, které dosud odolávají prudkému rozvoji a záplavě nových staveb rostoucích všude kolem jako houby po dešti. Nasáli jsme industriální půvab starých časů vyzařovaný rozlehlým areálem našich klientů Královopolské a Královopolské Steel, shlédli jsme na legendární stadion Za Lužánkami a za ním i panorama celého Brna. Dírou v plotě a pěšinkami ve křoví jako za klukovských let jsme se prodrali do zhmotnění brněnského podnikatelského úspěchu devadesátých let – Bobycentra – abychom si zde zazávodili na motokárách.

Benzín nám voní

Milovníci vůně spáleného benzínu byli nadšení, toto intenzivní aroma nás totiž provázelo po celou dobu ostré jízdy na vnitřním dvoupatrovém okruhu. Díky naší předchozí návštěvě této dráhy jsme ale už byli na libou vůni připraveni.

Kdo tu trochu exhalací vydržel, užil si spoustu adrenalinu, zdravé soutěživosti, rychlosti a k tomu trochy špíny z motorů a pneumatik.

Po dostatečném změření závodních dovedností jsme vyrazili vstříc další etapě narozeninového dne. Zamířili jsme zpět na severozápad, cestou kolem dvora, jenž jakoby se nezměnil alespoň půl století, až jsme dosáhli cíle naší velkolepé výpravy.

Večer ve staroanglickém stylu

Přesun na západ to byl jak geografický, tak i stylový. Zbytek dne jsme totiž strávili v působivém prostředí restaurace Lloyd's zařízené v duchu vrcholného britského kolonialismu.

Tento podnik někteří z nás už znali, a proto jsme věděli, že kvalitní jídlo a pití jsou zaručeny. Výborná večeře byla následována lehce zženštilými ale lahodnými drinky z lesních plodů a večer jsme završili rozkrojením dortu. Ten byl zdoben ikonami webových služeb, s nimiž denně pracujeme.

Chcete se o nás dozvědět více?

Aby weby našich klientů hladce běžely…
04.04.2024
Martin Sikora
Neustále se snažíme našim klientům zajišťovat kvalitní služby, nejen co se týče obsahové stránky webových prezentací, ale i jejich technického pozadí a proto jsme...
Jak se aktuálně autem dostanete do Comerta i přes dopravní omezení
29.03.2022
Martin Sikora
Aktualizace 7.7. 2022: Palackého třída je již plně průjezdná, při cestě k nám tedy nezaznamenáte níže popsaná omezení. Rekonstrukce tramvajové trati v ulici Palackého...
Informace k nedostupnosti serverů dne 6.9.2021
06.09.2021
Martin Sikora
Dne 6. 9. 2021 odpoledne byly nedostupné některé naše servery, na kterých jsou umístěny i weby některých našich klientů. Nedostupnost byla způsobena rozsáhlým výpadkem...
Exkurze do Filmových ateliérů ve Zlíně
27.11.2019
Martin Mekyska
Jednoho krásného podzimního dne jsme se vydali do Zlína načerpat novou inspiraci a energii na další aktivity pro naše klienty.