Byli jsme na Google Performance & Branding Summitu 2015

Comerto / O nás / Co se u nás děje / Článek
S kolegou Martinem Čechem jsme se zúčastnili konference Performance & Branding Summit 2015. Tuto akci každoročně pořádá Google Česká republika a je zaměřená na online reklamu.
Na konferenci jsme kromě spousty poznatků a postupů pro optimalizaci kampaní nasáli příjemnou a docela nezvyklou atmosféru. Mezi přednáškami a praktickými postupy pro zlepšování výkonnosti kampaní zazněla také řada zajímavých případových studií.

Dozvěděli jsme se, jak optimalizovat vyhledávací kampaně, jak správně nastavovat nabídky cen za proklik, nebo optimalizovat kampaně v obsahové síti. Pozornosti neunikly produktové kampaně ani dynamické reklamy ve vyhledávání. Akce byla silně zaměřená na YouTube reklamu a optimalizaci videokampaní. Promluvil i známý YouTuber Jirka Král, pro kterého se tvorba videí stala prací na plný úvazek a chrlí nové video každý den. Mezi přednášejícími nechyběli nejlepší reklamní specialisté Googlu ani známá česká PPCčkařka Petra Větrovská.

Performance & Branding Summit 2015

Konference se odehrála v pražské Sportovní hale Královka. Pro podobnou událost netradiční atmosféru basketbalového sportoviště dotvářely dresy Google, které měli řečníci na sobě a které bylo možné vyhrát. Nechyběl tradičně předimenzovaný catering zahrnující hamburgery a skvělé dezerty, takže přejíst se bylo až znepokojivě snadné.

Co nás na #PBS15 obzvlášť zaujalo

Praktických postupů a případových studií zaznělo opravdu hodně, co nám ale přišlo nejzajímavější?

  • Podle Markéty Kabátové z Google je vhodné nabízet ceny prokliku na úrovni reklamních sestav, ne pro klíčová slova.
  • Statistiky ukazují, že se kliká jen asi na 7% ze všech klíčových slov v reklamním účtu a pouhé 0,4% vedou ke konverzím.
  • V rámci dynamických kampaní ve vyhledávání lze vytvářet delší nadpisy inzerátů a ignoruje se blokování klíčových slov kvůli nízkému objemu vyhledávání.
  • Display Select Keywords: Systém AdWords pro kontextové cílení v obsahové síti automaticky vybírá jen relevantní umístění s pravděpodobností konverze.
  • Kampaně v Google Nákupech nabízejí vyšší konverzní poměr a levnější prokliky.
  • Umístění v obsahové síti skrytá pod označením anonymous.google často zahrnují významné a kvalitní weby, na nichž má smysl inzerovat.
  • AdWords chystá automatizované nabízení cen s využitím atribučních modelů (ne pouze podle last-click konverzí).
  • Videokampaně se konečně přesunou přímo do rozhraní AdWords a bude je možné spravovat spolu s klasickými kampaněmi.
  • I efekt čistě brandových YouTube kampaní lze měřit. Slouží k tomu Průzkumy dopadů na značku (Brand lift).
  • YouTubeři jako marketingový kanál fungují někdy až příliš dobře. Firmy, které se s nimi dohodly na product placementu někdy musely dokonce řešit přetížení webu.

Chcete se o nás dozvědět více?

6 let Comerta: Exkurze po brněnských brownfieldech a čuchání výfukových zplodin
25.04.2017
Mgr. Jan Punčochář
Je to šest let, co se pár nadšenců sešlo, aby založili Comerto. Rozhodli jsme se, že nejlepším způsobem, jak takové výročí oslavit, je procházka zapadlými...
Jaký byl SEO restart 2016?
08.07.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Byli jsme u toho, když se restartovalo SEO. V červnu jsme navštívili pražskou konferenci SEO Restart 2016, abychom načerpali nové odborné poznatky a tipy...
Co přinesla Nekonference Vyhledávače zboží 2016?
23.05.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Nebyli jste na Nekonferenci 2016 konané 19. 5. v Brně? Nevadí. Comerto na konferenci nechybělo a ty nejdůležitější informace jsme pro vás sepsali v tomto...
Bylo nám 5
05.05.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Nejedná se o volné pokračování humoristického románu Karla Poláčka, ale konstatování faktu, že Comerto sfouklo 5 svíček na svém narozeninovém dortu...