Byli jsme na Google Performance & Branding Summitu 2015

Comerto / O nás / Co se u nás děje / Článek
S kolegou Martinem Čechem jsme se zúčastnili konference Performance & Branding Summit 2015. Tuto akci každoročně pořádá Google Česká republika a je zaměřená na online reklamu.
Na konferenci jsme kromě spousty poznatků a postupů pro optimalizaci kampaní nasáli příjemnou a docela nezvyklou atmosféru. Mezi přednáškami a praktickými postupy pro zlepšování výkonnosti kampaní zazněla také řada zajímavých případových studií.

Dozvěděli jsme se, jak optimalizovat vyhledávací kampaně, jak správně nastavovat nabídky cen za proklik, nebo optimalizovat kampaně v obsahové síti. Pozornosti neunikly produktové kampaně ani dynamické reklamy ve vyhledávání. Akce byla silně zaměřená na YouTube reklamu a optimalizaci videokampaní. Promluvil i známý YouTuber Jirka Král, pro kterého se tvorba videí stala prací na plný úvazek a chrlí nové video každý den. Mezi přednášejícími nechyběli nejlepší reklamní specialisté Googlu ani známá česká PPCčkařka Petra Větrovská.

Performance & Branding Summit 2015

Konference se odehrála v pražské Sportovní hale Královka. Pro podobnou událost netradiční atmosféru basketbalového sportoviště dotvářely dresy Google, které měli řečníci na sobě a které bylo možné vyhrát. Nechyběl tradičně předimenzovaný catering zahrnující hamburgery a skvělé dezerty, takže přejíst se bylo až znepokojivě snadné.

Co nás na #PBS15 obzvlášť zaujalo

Praktických postupů a případových studií zaznělo opravdu hodně, co nám ale přišlo nejzajímavější?

  • Podle Markéty Kabátové z Google je vhodné nabízet ceny prokliku na úrovni reklamních sestav, ne pro klíčová slova.
  • Statistiky ukazují, že se kliká jen asi na 7% ze všech klíčových slov v reklamním účtu a pouhé 0,4% vedou ke konverzím.
  • V rámci dynamických kampaní ve vyhledávání lze vytvářet delší nadpisy inzerátů a ignoruje se blokování klíčových slov kvůli nízkému objemu vyhledávání.
  • Display Select Keywords: Systém AdWords pro kontextové cílení v obsahové síti automaticky vybírá jen relevantní umístění s pravděpodobností konverze.
  • Kampaně v Google Nákupech nabízejí vyšší konverzní poměr a levnější prokliky.
  • Umístění v obsahové síti skrytá pod označením anonymous.google často zahrnují významné a kvalitní weby, na nichž má smysl inzerovat.
  • AdWords chystá automatizované nabízení cen s využitím atribučních modelů (ne pouze podle last-click konverzí).
  • Videokampaně se konečně přesunou přímo do rozhraní AdWords a bude je možné spravovat spolu s klasickými kampaněmi.
  • I efekt čistě brandových YouTube kampaní lze měřit. Slouží k tomu Průzkumy dopadů na značku (Brand lift).
  • YouTubeři jako marketingový kanál fungují někdy až příliš dobře. Firmy, které se s nimi dohodly na product placementu někdy musely dokonce řešit přetížení webu.

Chcete se o nás dozvědět více?

Novinky z MergadoFestu 2018
21.09.2018
Mgr. Martin Čech, DiS.
Snažíme se neustále sledovat novinky z oboru, proto jsme se vydali na další konferenci. Tentokráte se jednalo o MergadoFest, který se konal 20. 9. v Brně,...
Inspirativní přednáška Technické SEO s Filipem Podstavcem
07.06.2018
Martin Mekyska
V brněnském Impact Hub proběhla přednáška o technickém SEO od Filipa Podstavce a tak jsem na chvíli dal SEO stroje na autopilota a zašel se podívat.
Navštívili jsme přehlídku trendů v optimalizaci pro vyhledávače aneb SEO jako Brno
20.02.2018
Martin Mekyska
Říká vám něco Rich Snippets, AMP nebo RankBrain? Nám ano! Ale i přesto jsme si šli oprášit a rozšířit naše vědomosti na přednášku SEO jako Brno.
PPC workshop je za námi, reklamy budou nyní ještě efektivnější a kreativa chytlavější
05.02.2018
Martin Mekyska
V Comertu proběhl dlouho plánovaný PPC workshop, na kterém jsme si navzájem předali veškeré nové poznatky a best practice ze správy reklamních systémů.