Byli jsme na Google Performance & Branding Summitu 2015

Comerto / O nás / Co se u nás děje / Článek
S kolegou Martinem Čechem jsme se zúčastnili konference Performance & Branding Summit 2015. Tuto akci každoročně pořádá Google Česká republika a je zaměřená na online reklamu.
Na konferenci jsme kromě spousty poznatků a postupů pro optimalizaci kampaní nasáli příjemnou a docela nezvyklou atmosféru. Mezi přednáškami a praktickými postupy pro zlepšování výkonnosti kampaní zazněla také řada zajímavých případových studií.

Dozvěděli jsme se, jak optimalizovat vyhledávací kampaně, jak správně nastavovat nabídky cen za proklik, nebo optimalizovat kampaně v obsahové síti. Pozornosti neunikly produktové kampaně ani dynamické reklamy ve vyhledávání. Akce byla silně zaměřená na YouTube reklamu a optimalizaci videokampaní. Promluvil i známý YouTuber Jirka Král, pro kterého se tvorba videí stala prací na plný úvazek a chrlí nové video každý den. Mezi přednášejícími nechyběli nejlepší reklamní specialisté Googlu ani známá česká PPCčkařka Petra Větrovská.

Performance & Branding Summit 2015

Konference se odehrála v pražské Sportovní hale Královka. Pro podobnou událost netradiční atmosféru basketbalového sportoviště dotvářely dresy Google, které měli řečníci na sobě a které bylo možné vyhrát. Nechyběl tradičně předimenzovaný catering zahrnující hamburgery a skvělé dezerty, takže přejíst se bylo až znepokojivě snadné.

Co nás na #PBS15 obzvlášť zaujalo

Praktických postupů a případových studií zaznělo opravdu hodně, co nám ale přišlo nejzajímavější?

  • Podle Markéty Kabátové z Google je vhodné nabízet ceny prokliku na úrovni reklamních sestav, ne pro klíčová slova.
  • Statistiky ukazují, že se kliká jen asi na 7% ze všech klíčových slov v reklamním účtu a pouhé 0,4% vedou ke konverzím.
  • V rámci dynamických kampaní ve vyhledávání lze vytvářet delší nadpisy inzerátů a ignoruje se blokování klíčových slov kvůli nízkému objemu vyhledávání.
  • Display Select Keywords: Systém AdWords pro kontextové cílení v obsahové síti automaticky vybírá jen relevantní umístění s pravděpodobností konverze.
  • Kampaně v Google Nákupech nabízejí vyšší konverzní poměr a levnější prokliky.
  • Umístění v obsahové síti skrytá pod označením anonymous.google často zahrnují významné a kvalitní weby, na nichž má smysl inzerovat.
  • AdWords chystá automatizované nabízení cen s využitím atribučních modelů (ne pouze podle last-click konverzí).
  • Videokampaně se konečně přesunou přímo do rozhraní AdWords a bude je možné spravovat spolu s klasickými kampaněmi.
  • I efekt čistě brandových YouTube kampaní lze měřit. Slouží k tomu Průzkumy dopadů na značku (Brand lift).
  • YouTubeři jako marketingový kanál fungují někdy až příliš dobře. Firmy, které se s nimi dohodly na product placementu někdy musely dokonce řešit přetížení webu.

Chcete se o nás dozvědět více?

Jaký byl SEO restart 2016?
08.07.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Byli jsme u toho, když se restartovalo SEO. V červnu jsme navštívili pražskou konferenci SEO Restart 2016, abychom načerpali nové odborné poznatky a tipy...
Co přinesla Nekonference Vyhledávače zboží 2016?
23.05.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Nebyli jste na Nekonferenci 2016 konané 19. 5. v Brně? Nevadí. Comerto na konferenci nechybělo a ty nejdůležitější informace jsme pro vás sepsali v tomto...
Bylo nám 5
05.05.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Nejedná se o volné pokračování humoristického románu Karla Poláčka, ale konstatování faktu, že Comerto sfouklo 5 svíček na svém narozeninovém dortu...
Trénujeme na olympiádu (formu máme, fanoušky zatím ne)
24.03.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Aby někdo nezačal tvrdit, že tloustneme a pracujeme do zbláznění, tak jsme jako pořádná moderní firma začali rozvíjet sportovní aktivity. Přestože...