Bylo nám 5

Comerto / O nás / Co se u nás děje / Článek
Nejedná se o volné pokračování humoristického románu Karla Poláčka, ale konstatování faktu, že Comerto sfouklo 5 svíček na svém narozeninovém dortu a už se chystá na pokoření dalších rekordů. S očekáváním něčeho nového a s nekončícím nadšením aplikujeme další nové postupy, abychom našim klientům mohli i v příštích 5 letech nabídnout efektivní online marketing.

Jak jsme slavili?

Přestože narozeninová oslava byla původně plánována na dřívější termín, z důvodu nemoci několika Comerťáků byla nakonec odložena na následující týden. O to větší radost jsme měli, když mezi nás díky tomu mohl zavítat i jeden ze zakládajících členů Comerta, Luboš Kovář, který aktuálně působí v Praze a vymýšlí zlepšováky pro společnost Seznam.cz.

Narozeninová oslava začala tradičním porcováním dortu, které bylo vzápětí vystřídáno tajemným rozlosováním do dvou skupin. Jediná instrukce byla, že skupina č. 1 musí dorazit na uvedenou adresu přesně ve 12:30. Nikdo nic nevěděl, nikdo nic netušil. Skupina č. 2 měla doputovat na to samé místo ve 14:30. A protože měla čas, krátila si ho popíjením dobré domácí slivovice a hraním stolního fotbálku, který jsme si nedávno nadělili jako předčasný narozeninový dárek.

Escape Game

Ano, úniková hra Bunkr 13 byla oním překvapením, kterým nás firma od rána tolik napínala. A všichni jsme se shodli, že to rozhodně stálo za to! Ocitli jsme se v temné místnosti – měli jsme zachránit svět, potažmo alespoň sami sebe před unikající radiací, kterou nemilosrdně ohlašoval všudypřítomný zvuk dozimetru. Sděleno nám bylo jen toto: „Svět se změnil. Už nevíš proč, ani jak je to dlouho, ale soustava bunkrů je nyní tvým jediným domovem. BUNKR 13 se nedávno odmlčel –  ty a tvůj tým jste byli vysláni, abyste zjistili proč… Po vstupu ale nastal problém. Venkovní dveře nejdou otevřít, řídicí systém hlásí poruchu a radiace uniká… čas nemilosrdně běží. Musíte zvládnout za 75 minut zastavit únik radiace, přijít záhadě na kloub, vyřešit šifry, najít indicie a dostat se ven“. Čekala nás super zábava, závod s časem a nutnost spolupracovat v týmu, abychom se z toho dostali živí.

Nakonec se oběma skupinám podařilo rozluštit veškeré hádanky a najít věci potřebné k zastavení radiace. Vyčerpaní a hladoví, přesto s velkou radostí z přežití oné katastrofy, jsme se postupně přesunuli do nedaleké restaurace Butcher’s.

Butcher's – dobře, ale!

Ve znamení neřízené zábavy se nesla i naše následná oslava v restauraci Butcher’s, kde jídlo i pití bylo velmi delikátní. Škoda, že péče vrchního ke konci večera dle některých z nás polevila. Především kdyby to pití mělo nožičky, pak by Kuba nemusel krást pivo těm šťastlivcům, kteří ho náhodou měli k dispozici. Ujala se i hláška večera „mám 3 objednaný a jedno donesený“. Naopak tým Comerta zaslouží jedničku za téměř vzorné chování i s pokročilým časem a pozdním večerem na krku. Přestože zalít výběrový karibský rum kolou není až tak obvyklé, kreativě se u nás křídla nestříhají.

Na oslavě padlo poslední překvapení toho dne. Ve firmě máme totiž jednoho exota, který to s Comertem táhne od prvního dne založení, takže si za tuto 5letou misi vysloužil dárek v podobě značkových hodinek Tissot s firemním věnováním. Tímto přejeme EmSíčkovi další skvělou pětiletku a Comertu jakbysmet.

Chcete se o nás dozvědět více?

6 let Comerta: Exkurze po brněnských brownfieldech a čuchání výfukových zplodin
25.04.2017
Mgr. Jan Punčochář
Je to šest let, co se pár nadšenců sešlo, aby založili Comerto. Rozhodli jsme se, že nejlepším způsobem, jak takové výročí oslavit, je procházka zapadlými...
Jaký byl SEO restart 2016?
08.07.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Byli jsme u toho, když se restartovalo SEO. V červnu jsme navštívili pražskou konferenci SEO Restart 2016, abychom načerpali nové odborné poznatky a tipy...
Co přinesla Nekonference Vyhledávače zboží 2016?
23.05.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Nebyli jste na Nekonferenci 2016 konané 19. 5. v Brně? Nevadí. Comerto na konferenci nechybělo a ty nejdůležitější informace jsme pro vás sepsali v tomto...
Trénujeme na olympiádu (formu máme, fanoušky zatím ne)
24.03.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Aby někdo nezačal tvrdit, že tloustneme a pracujeme do zbláznění, tak jsme jako pořádná moderní firma začali rozvíjet sportovní aktivity. Přestože...