Comerto / O nás / Co se u nás děje / Inspirativní přednáška Technické SEO s Filipem Podstavcem

Inspirativní přednáška Technické SEO s Filipem Podstavcem

V brněnském Impact Hub proběhla přednáška o technickém SEO od Filipa Podstavce a tak jsem na chvíli dal SEO stroje na autopilota a zašel se podívat.
V brněnském Impact Hub proběhla přednáška o technickém SEO od Filipa Podstavce a tak jsem na chvíli dal SEO stroje na autopilota a zašel se podívat.

Jakmile se mi doneslo, že se koná přednáška o technickém SEO s Filipem Podstavcem v Brně, tak mé srdce zaplesalo. Filip Podstavec je autor a duchovní otec nástroje Marketing Miner, který mně každý den ušetří spoustu času a pomáhá mi toho dělat pro klienty ještě více. Filipa si také velice cením za jeho přesah z programování do SEO (a naopak :)) ) a také za to, že má spoustu zkušeností z praxe, o které se s námi všemi neváhá podělit.

Témata byla zajímavá a ke každému padlo spoustu dobrých poznatků, nad kterými je potřeba při SEO práci přemýšlet.

Technické SEO - Témata

Co mě zaujalo nejvíce?

Nejzajímavější a asi pro každodenní SEO práci nejužitečnější bylo pěkně vysvětlené téma User Intent (uživatelský záměr při hledání) - tedy zjišťování, co bylo úmyslem uživatele při položení daného dotazu do vyhledávače. Pomůže nám to lépe pochopit, co lidé hledají, a nabídnout jim co nejlepší stránku jako výsledek. Samozřejmě se ta stránka musí líbit i vyhledávači, aby ji naservíroval pěkně mezi prvními na první stránce výsledků ;)

S uživatelským záměrem souvisí také SERP rozšíření (Knowledge panel, Featured snippets a další). Je výhodné zjišťovat, která konkrétní rozšíření Google zobrazuje a podle toho pak lze zjistit, jak se na vyhledávací dotaz Google dívá a jaké typy výsledků s ním spojuje.

Dále pak určitě vyzkoušíme při našich procesech A/B testování SEO hypotéz.

  1. Vybereme si to, co chceme ověřit a jak na to bude reagovat vyhledávač.
  2. Určíme si, které stránky budou sloužit jako kontrolní verze a udrží nás v realitě pro testování úspěchu či neúspěchu.
  3. Pečlivě to vše projdeme a vyhodnotíme dopady.
  4. V případě vyhodnocení hypotézy jako úspěšné nasadíme změnu všude tam, kde je to vhodné.

Optimalizace CTR v SEO, Dwell time a další zajímavosti

V takřka 3hodinové přednášce toho zaznělo samozřejmě mnohem více, a tak bych ještě rád vypíchl některé zajímavosti pro osvěžení paměti a další inspiraci:

  • Optimalizace CTR v SEO - dělat zejména tehdy, když nesedí CTR vůči pozici
  • Dwell time - doba, za kterou se člověk vrátí zpět ze stránky do výsledků vyhledávání
  • Až lidé pochopí ikonu Google AMP, tak to zvýhodní právě tyto stránky. Nasadit AMP není jen tak. Tedy, pokud nemáte stránky na Wordpressu (ale to má zase jiné nevýhody).
  • Mobile-First Index není separátní index, ale jen přepnutí způsobu, jak je web crawlován.

Jelikož se přednáška trochu protáhla, konalo se poté i malé překvapení na přilehlém placeném parkovišti, které bylo po 21. hodině uzavřeno. Na bráně bylo napsáno, že je to do devíti, ale mohl by to napsat klidně i Marek Hnátek RUDĚ do informačního newsletteru o akci a stejně bych si toho nevšiml :D Naštěstí vše dobře dopadlo. Jinak bych holt musel přidat pár stovek kroků k tomu celodennímu sezení (a nic by se mi nestalo). Horší by to měli kluci z Třebíče a další, kteří nebyli z Brna.

Pojďme dělat „SEO jako Brno“!

EDIT: I Marek Hnátek měl info, že je parkování do 22:00, přímo od Impact Hub. Jakmile se dozvěděl o tom, že je to jinak, všechny majitele vozidel informoval. Takže chyba byla někde „tam venku“.

Chcete se o nás dozvědět více?

Aby weby našich klientů hladce běžely…
04.04.2024
Martin Sikora
Neustále se snažíme našim klientům zajišťovat kvalitní služby, nejen co se týče obsahové stránky webových prezentací, ale i jejich technického pozadí a proto jsme...
Jak se aktuálně autem dostanete do Comerta i přes dopravní omezení
29.03.2022
Martin Sikora
Aktualizace 7.7. 2022: Palackého třída je již plně průjezdná, při cestě k nám tedy nezaznamenáte níže popsaná omezení. Rekonstrukce tramvajové trati v ulici Palackého...
Informace k nedostupnosti serverů dne 6.9.2021
06.09.2021
Martin Sikora
Dne 6. 9. 2021 odpoledne byly nedostupné některé naše servery, na kterých jsou umístěny i weby některých našich klientů. Nedostupnost byla způsobena rozsáhlým výpadkem...
Exkurze do Filmových ateliérů ve Zlíně
27.11.2019
Martin Mekyska
Jednoho krásného podzimního dne jsme se vydali do Zlína načerpat novou inspiraci a energii na další aktivity pro naše klienty.