Comerto / O nás / Co se u nás děje / Exkurze do Filmových ateliérů ve Zlíně

Exkurze do Filmových ateliérů ve Zlíně

Jednoho krásného podzimního dne jsme se vydali do Zlína načerpat novou inspiraci a energii na další aktivity pro naše klienty.
Exkurze do Filmových ateliérů ve Zlíně
Jednoho krásného podzimního dne jsme se vydali do Zlína načerpat novou inspiraci a energii na další aktivity pro naše klienty.

Příprava vánočních kampaní je u nás v plném proudu, ale i přesto se nám podařilo ušetřit jeden den na dobití baterek a vyzkoušení něčeho nového.

Cílem naší výpravy bylo krásné město Zlín, ve kterém se již před spoustou let odehrávaly marketingové „majstrštyky“ celé reklamní filmy z dílny firmy Baťa.

Cesta do Zlína byla pohodová, hodně jsme si povídali a užívali si srandu, o kterou v naší partě není nikdy nouze.

Exkurze a animační workshop ve Filmových ateliérech Zlín

Prvním bodem našeho inspiračně-odpočinkového dne byla exkurze ve zdejších Filmových ateliérech. Průvodce nám dělal sám velký kameraman Zdeněk Krupa. Pan Zdeněk Krupa pracoval ve studiu po boku Karla Zemana, jenž je společně s Hermínou Týrlovou považován za zakladatele československého animovaného filmu.

Z odborného výkladu jsme se dozvěděli hodně o historii animovaného filmu a také jak to bylo s natáčením Krysáků, které přijeli osobně nadabovat mistři Bolek Polívka a Jiří Pecha.

Mohli jsme si zde vyzkoušet i roztočit praxinoskop a shlédnout v něm krátký animovaný příběh. Praxinoskop byl patentován v roce 1888 a řadí se mezi první známé animační metody (ještě dlouho před tím, než přišel první animovaný film).

Praxinoskop v akci

Workshop stop-motion animace

Po exkurzi jsme se zúčastnili krátkého úvodu do stop-motion animace a hned se pustili do vymýšlení vlastních snímků, které jsme následně vyprodukovali za pomocí nově nabytých znalostí.

Vytvořit takovou animaci, to není jen tak. Zabere to, jak jsme zjistili, dost času. I když jsme zvolili základní snímkovací frekvenci 12 snímků za sekundu, tak bylo opravdu potřeba udělat těchto dvanáct snímků, abychom mohli mít jednu vteřinu našeho super animovaného trháku, který vyprodá kina v celé republice.

Tlačil nás čas a přece jsme vymysleli 4 skvělé koncepty a příběhy. Vlastně jich bylo pět, ale jeden nemůžeme bohužel publikovat, protože se z něj stala klasická trezorová záležitost (kvůli genialitě samotného snímku).

Podívejte se, co jsme vytvořili:

1. Raketa maketa

2. Loading... Comerto

3. Na pivo...

4. Předjíždějící se kamiony na dálnici

Oběd v nádherném Lesním hotelu

Po dopoledni plném animace jsme se šli posilnit do nedalekého krásného a klidného Lesního hotelu. Byl to výborný oběd, kde jsme jedli, pili a rokovali o výzvách a nových vizích našeho kreativního oddělení.

Sejdeme se na hřbitově

„Myslel jsi tím, že spolužačka je stará na umření?“ „Ne, my se tam normálně scházíme.“ „Všimněte si, můj syn se schází se spolužačkou mezi hroby.“

Nakonec výletu nás čekal ještě poslední cíl, který se nachází těsně vedle hotelu, kde jsme měli před chvílí skvělý gastronomický zážitek.

Šli jsme si prohlédnout místní Lesní hřbitov, ať víme do čeho jdeme😉. Lesní hřbitov ve Zlíně nechal založit sám Tomáš Baťa v roce 1930, je mimo průmyslový ruch města a rozkládá se na ploše přes 20 hektarů. Tento hřbitov je ukázkou, že i místo, jako je toto, může být krásné a mít pěknou atmosféru, když se sem staví člověk zavzpomínat na své blízké.

 

Chcete se o nás dozvědět více?

Aby weby našich klientů hladce běžely…
04.04.2024
Martin Sikora
Neustále se snažíme našim klientům zajišťovat kvalitní služby, nejen co se týče obsahové stránky webových prezentací, ale i jejich technického pozadí a proto jsme...
Jak se aktuálně autem dostanete do Comerta i přes dopravní omezení
29.03.2022
Martin Sikora
Aktualizace 7.7. 2022: Palackého třída je již plně průjezdná, při cestě k nám tedy nezaznamenáte níže popsaná omezení. Rekonstrukce tramvajové trati v ulici Palackého...
Informace k nedostupnosti serverů dne 6.9.2021
06.09.2021
Martin Sikora
Dne 6. 9. 2021 odpoledne byly nedostupné některé naše servery, na kterých jsou umístěny i weby některých našich klientů. Nedostupnost byla způsobena rozsáhlým výpadkem...
Podpořili jsme dobrou věc - Zachránili jsme web gospelovému spolku Duše zpívej
02.08.2019
Martin Mekyska
Rozpadá se vám web nebo jej nelze jednoduše upravovat tak, aniž by tato akce zkonzumovala značné množství času? Oslovte nás, rádi pomůžeme. Podobně to udělal zlínský...