Tvorba nového webu pro Odtahové vozy

Tvorba nového webu pro Odtahové vozy
Nový produktový web Odtahové vozy technického charakteru. Kompletní balíček služeb obsahoval vše od grafického návrhu na míru až po samotnou samotnou realizaci.
Pro: Odtahové vozy s.r.o.
Realizace: 2022
www.odtahovevozy.eu

O klientovi

Odtahové vozy je firma původem z hanáckého Prostějova, která se zabývá prodejem a dodávkou odtahových vozidel, nástaveb a další techniky včetně příslušenství pro odtahové firmy. V České republice se řadí mezi jedny z mála specialistů spolupracujících s renomovaným polským výrobcem odtahových nástaveb Eukran.

Více o klientovi na www.odtahovevozy.eu

Zadání klienta

Majitel společnosti Odtahových vozů měl v hlavě jasný cíl, a to podpořit prodej svého podnikání. Toho mělo být dosaženo hlavně pomocí srozumitelné a smysluplné prezentace produktů a následně jednoduchého poptání prostřednictvím formuláře (a nikoliv pomocí nákupního košíku). Z webu tedy neměl být pouhý e-shop na online prodej, ale místo, kde se potenciální zákazníci dozví i důležité informace, budou si moct produkty k odtahu vozidel poptat a rychle komunikovat s majitelem.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Vzhledem k minimálním požadavkům na konkrétní vzhled stránek a ke konkrétnímu cíli nového webu jsme měli víceméně volné ruce při tvorbě. Zvolili jsme proto čistý design, techničtěji laděný a bez zbytečných prvků navíc, který bude perfektně ladit k povaze podnikání a očekávanému záměru. Doplnili jsme také moduly na míru s katalogem produktů, referencemi a bazarem. Na závěr jsme nový web překontrolovali (kontrola funkčnosti, SEO nastavení) a připravili na další rozvíjení v budoucnu.

Architektura webu a grafický návrh

Tvořit z ničeho kompletně nový web je na jednu stranu osvobozující, na druhou stranu přináší ještě větší zodpovědnost a v něčem může být takový proces náročnější. Třeba právě v prvních fázích je složitější se odpíchnout a vytvořit základní strukturu webu a v návaznosti obsahový wireframe, protože neexistuje alespoň částečná předloha. Samozřejmě jsme při tvorbě tohoto webu žádný z těchto kroků nepřeskočili, popasovali se s tím a jednotlivé dokumenty připravili grafikovi.

Grafik podle našeho specifikého zadání (kdo je náš klient, co prodává a také pro koho, jaké jsou jeho požadavky, cílové skupiny apod.) vytvořil nejprve návrh na míru na homepage, posléze i na další podstránky. Bral přitom v potaz, že v Comertu netvoříme jednotlivé stránky, ale spíše navrhujeme typologické stránky poskládané z několika bloků, které se pak použijí podle potřeby na konkrétní obsahovou stránku.

Programování modulů a nakódování

Při tvorbě nového webu, redesignu starých webů a přechodu na redakční systém Comerta je zpravidla potřeba vytvořit moduly ušité na míru konkrétnímu klientovi. Pro Odtahové vozy se jednalo o tři:

  1. modul na katalog produktů, díky kterému lze na domovské stránce, v různých kategoriích či podkategoriích nebo na jiných stránkách vypisovat jednotlivé produkty;
  2. modul na reference, který shromažďuje veškeré vložené reference, napojuje je na konkrétní produkty a zobrazuje je v relevantních kategoriích katalogu;
  3. modul na bazar, do kterého lze vkládat a inzerovat v něm bazarové a již použité odtahové vozy a nástavby.

Jak již bylo zmíněno, moduly vytváříme jako soběstačné bloky, které lze bez problémů vypisovat na vícero místech, aniž by zbořily vzhled celé stránky. Typicky tak na produktové stránce lze vypsat veškeré reference, které obsahují daný produkt, čímž se zvyšuje hodnota, relevance a hlavně užitečnost konkrétní stránky. Je to jeden z vysoce efektivních nástrojů, které pomáhají administraci, ale také optimalizaci pro vyhledávače.

Během tohoto procesu jsme nařezali grafiku a implementovali ji do webu, díky čemuž nabyl reálnější podoby blížící se reálnému spuštění webu. Tímto krokem jsme se nakonec přesunuli do závěrečné fáze, ve které schází dokončit poslední úpravy a kontroly.

Finalizace projektu

V konečné fázi dochází k běžným kontrolám kódu, funkčnosti, nastavení nástrojů k SEO a celkové připravenosti na zveřejnění.

  1. Zajištění responzivity (webové stránky jsou dobře uzpůsobené pro procházení na počítači, telefonech i tabletech, současně v různých prohlížečích, např. Chrome, Firefox nebo Safari).
  2. Kontrola a oprava funkčních a grafických prvků (např. neunifikovaná vzdálenost jednotlivých prvků od sebe, absence odkazů, úprava animací a mikroefektů, další doporučení grafika).
  3. Kontrola SEO nastavení (tvorba URL adres, meta title, tvorba altů u obrázků, drobečková navigace).
  4. Minifikace obrázků.
  5. Zaškolení klienta s Comerto redakčním systémem.

S dokončením těchto závěrečných operací jsme web po schválení klienta spustili.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...