Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Reference webových stránek / Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení
Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický čistotou, přehledností a lehkým luxusem
Pro: Maxmilian Develop
Realizace: 2023
www.maxmiliandevelop.cz

O klientovi

Maxmilian Develop je developerská firma zaměřující se na moderní, designová a kvalitní bydlení pro rodiny, přičemž klade velký důraz na použité materiály a jejich stálý vzhled. Jejich filozofií není prodávat čistě jen rodinné a bytové domy jakéhokoliv charakteru. Naopak chtějí nabízet takové bydlení, které lidem umožní dlouhodobou spokojenost a příjemné žití a které bude bude naplněno různorodými aktivitami, zábavou a zároveň relaxací.

Více o klientovi na www.maxmiliandevelop.cz

Zadání klienta

Cílem bylo vytvořit takové webové stránky, které budou vizuálně zajímavé, budou poutavě prezentovat projekty a současně reflektovat celkovou náladu samotného bydlení. V souladu s filozofií Maxmilian Develop měl být nový web stejně přehledný, mít lehký nádech jednoduchosti a minimalismu, v jistém ohledu být elegantní a luxusní (ale bez zbytečně náročných prvků). Samozřejmě měl web sloužit předevšmí zákazníkům a potenciálním klientům, proto má být pro ně snadné webem procházet, vybrat si své vlastní bydlení a kontaktovat makléře.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Veškeré klientovy požadavky jsme vzali v úvahu a zahrnuli do procesu tvorby nového webu.

 1. Nejprve jsme rozvrhnuli základní wireframe a strukturu webu, na kterou bezprostředně navázala tvorba grafického návrhu na míru.
 2. Po jeho odsouhlasení jsme postoupili k nakódování webu a naprogramování individuálních modulů.
 3. Na konec jsme provedli kontroly funkčnosti, dílčí dodělávky a menší technické opravy, současně byla naprogramována příprava pro provádění následné optimalizace stránek pro vyhledávače (SEO)

Elegantní prezentace na pár kliknutí ze strany uživatele

Od samého počátku jsme věděli, že na jedné straně potřebujeme ukázat developerské projekty a na druhé straně musíme potenciální klienty zaujmout na tzv. „první dobrou“. Chtěli jsme, aby se zákazníci do několika málo minut zamilovali do nového bytu či domu, zjistili něco o bydlení i realizační firmě a měli možnost co nejrychleji někoho kontaktovat.

Rozvrhli jsme proto jednoduchou a minimalistickou strukturu nového webu jen o šesti hlavních stránkách. Vedle homepage, která poskytuje obecnější vhled o celé firmě, jsme navrhli tyto stránky:

 • Nabízíme: Jednoduchý a přehledný soupis veškerého dostupného bydlení od Maxmilián Develop, kde si mohou lidé snadno porovnat jednotlivé parametry domu (dispozice, podlaží, výměra, cena ad.), ihned byt poptat nebo prokliknout se do jeho detailu.
 • Projekty: Nejdůležitější stránka celého webu, na kterou chceme odkazovat víceméně všechny návštěvníky webu. Zákazníky musí ohromit nabídka bytů a jejich pěkné řešení. Úkolem je také předat emoce a příslib budoucího krásného bydlení (jehož součástí je klid, luxus, pohoda, rodinná atmosféra). Současně musí co nejlépe předat veškeré informace a nakonec přesvědčit svojí prezentací ke koupi.
 • O nás: Standardní stránka webu popisující kdo stojí za Maxmilian Develop, avšak neméně důležitá než ostatní podstránky. Má poměrně výrazný vliv ve vyvolání pocitu důvěry v klientech, a proto i ve schopnosti přesvědčovat zákazníky ke kontaktování.
 • Novinky: Stránka blogového charakteru, která slouží ke sdílení aktuálních novinek a informací týkajících se bydlení.
 • Kontakt: Rychlá a jednoduchá zkratka, pomocí které se lze efektivně zkontaktovat s lidmi z Maxmilian Develop.

Náš grafik nám následně vypracoval kompletní grafický návrh na míru, který může někomu připomínat klasickou brožuru.

Zvolili jsme jednoduchou a mírně luxusní kombinaci tří barev vycházející z loga Maxmilian Develop, a to černou, bílou a žlutou s jemným tónem do šeda (s níž jsme podtrhnuli některé linky a efekty). V ideální míře jsme zkombinovali ostré linie rysů domu se zakulacenými prvky tlačítek. Prim hrají velké a hezké fotografie, vizualizace a videa. Celkově návrh působí čistě, elegantně, lehce luxusně, ale zároveň vyvolává pocity vřelosti a pohodlí (vizte sekci Jak web vypadá).

Nejprve jsme rozvrhnuli pouze domovskou stránku, která je jakýmsi předobrazem celého webu. Po několika menších změnách podle přání klienta a konečném schválení následovaly ve stejném designovém duchu i další podstránky.

Grafika na web, příprava modulů a doplnění speciálních efektů

Grafický návrh si vzal do parády náš kodér a implementoval ho do webu. Šablony a předpřipravené podklady nahodil na redakční systém Comerta a postupně upravoval individuální stránky webu (např. Kontakty, Projekty, Novinky) tak, aby všechno vypadalo dobře a v souladu se schváleným vzhledem.

V rámci Comerto RS jsme pak doplnili moduly vytvořené na míru pro Maxmilian Develop. Jedná se o jednotlivé a celistvé bloky, které lze jednoduše zobrazovat na jakémkoliv místě stránky, aniž by se celkový vzhled jakkoliv rozpadnul. V podstatě se jedná o jakési stavební kostky, které lze skládat, propojovat i rozpojovat, ale které nezpůsobí, že by web působil nekonzistentně a nepěkně. Díky tomu můžeme jednoduše vypsat na domovské stránce i na jiných podstránkách třeba seznam všech projektů.

Podívali jsme se i na dílčí designové prvky, které sice nejsou vidět na první pohled, ale které dodávají webu eleganci a jedinečnost. Nejviditelnější na první pohled je efekt magnetických tlačítek na homepage. Po najetí myší na tlačítko „Vybrat bydlení“ nebo „Domluvit schůzku“ se vyjeví dvě kolečka, která dynamicky následují kurzor, což má jednak vliv na zaujetí návštěvníka, jednak na jednodušší přístupnost k samotnému kliknutí. Dále jsme upravili např. galerii v detailech jednotlivých bytů nebo hover efekty.

Zajímá vás, jak animace vypadají? Podívejte se na naši krátkou videoukázku průchodu webem

Kontroly a SEO nastavení

V tomto kroku přicházejí na řadu už sice méně kreativní činnosti, ale minimálně stejně důležité a významné aktivity:

 • Web jsme překontrolovali z hlediska funkčnosti a co bylo potřeba, jsme ihned zapracovali (přetékající text, nesedící velikost písma, skákání jednotlivých prvků, oprava klikatelnosti celého bloku, potlačení pozadí při pop-up formuláři)
 • Zkontrolovali jsme validitu kódu, aby splňoval standardy dle W3C (www.w3c.org)
 • Na to jsme navázali otestováním webu v různých prohlížečích (Chrome, Edge, Firefox, Safari, Opera) a na různých zařízeních (stolní počítače, tablety, smartphony)
 • Aplikovali jsme SEO-friendly praktiky sloužící dobré dohledatelnosti webu (tvorba URL adres podle nadpisu H1, unikátní meta title pro každou stránku, názvy obrázků obsahují reálný text a nikoliv jen čísla, odkazy webu obsahují title, drobečková navigace)
 • Zároveň jsme implementovali běžně používané nástroje k měření internetové návštěvnosti: Google Analytics (GA4) a Google Search Console (GSC)

Podobné reference

Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...
Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...