Nové webové stránky pro MAXECO

Nové webové stránky pro MAXECO
Sjednotili jsme dva staré weby a vytvořili jediný. Nový web má moderní design, funkční redakční systém a lépe prezentuje i prodává klientovy produkty a služby.
Pro: MAXECO s.r.o.
Realizace: 2022
www.maxeco.info/cz

O klientovi

MAXECO je firma prodávající a instalující speciální topné fólie, které se vymykají od ostatních metod vyhřívání domu. Tyto tenké pásy topných fólií jsou totiž zabudovány v podlaze a rovnoměrně ohřívají celý prostor, což přípomíná pocit sálání tepla. Společnost si zakládá ne jen na prodeji, ale hlavně na zajištění kompletních služeb od A do Z – pro své poteciální klienty připraví projekt, rozpočet a následně topný systém nainstaluje, otestuje, spustí a předá.

Více o klientovi na www.maxeco.info

Zadání klienta

MAXECO si v základu přálo spojit dva weby a jejich veškerý obsah směřovat na jednu jedinou webovou stránku. Na novém webu pak dále požadovalo:

 • zvýraznit výhody a efektivitu svých služeb;
 • jasněji a přehledněji prezentovat, že to není jen a pouze o prodeji topných fólií, ale především o kompletním servisu pro lidi (návrh řešení, instalace, servis a záruka);
 • vylepšit a podpořit web z hlediska prodejnosti a konverznosti;
 • připravit web na SEO (optimalizace pro vyhledávače) a PPC kampaně;
 • zlepšit responzivitu a mít možnost několika jazykových mutací.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Podle přání a požadavků klienta jsme kompletně udělali nový web. Nejprve jsme vytvořili základní strukturu a organizaci webu (tzv. wireframe), ve které jsme načrtli představu od homepage přes kategorie až po jednotlivé podstránky podkategorií. Ve druhém kroku jsme práci předali našemu grafikovi, který vypracoval a navrhnul několik variant. Vybranou grafiku jsme nasadili na náš redakční systém a nakódovali do odpovídající podoby. Na závěr jsme doprogramovali téměř to nejdůležitější – moduly přímo na míru (např. blog či reference). A nakonec jsme web překontrolovali a doladili poslední maličkosti.

Struktura webu a wireframe

Bez smysluplného a odsouhlaseného wireframu, který prezentuje strukturu webu, nelze pokračovat. Jedním z úplně prvních kroků proto bylo vytvoření základní struktury a organizace webu. Kostru webu jsme rozřadili do tří úrovní:

 • z domovské stránky povedou hlavní odkazy do kategorie prezentující topné fólie, do sekce O nás, na stránku referencí, na blog a na kontaktní stránku;
 • druhá a třetí podúroveň je na novém webu zastoupena ve formě konkrétních textů nebo výpisem s odkazy na stránky s obsahem.

Před posláním zadání grafikovi jsme samozřejmě museli nastínit základní specifikace, co by se na webu mělo a nemělo objevit, jaký prostor má mít webový formulář, jestli je potřeba mít možnost více jazykových mutací apod. S klientem jsme kvůli individuálnímu návrhu grafiky také řešili některé základní a zároveň zásadní otázky, např. kdo je cílovou skupinou, jaké produkty či služby MAXECO poskytuje, jaká je konkurence a jak se vůči ní můžeme vymezit. Do procesu jsme vnesli i techničtější pohled SEO analýzy.

Kodérské a programátorské práce

V tento moment jsme grafiku a zmiňované šablony implementovali na web. Postupně jsme vyhotovovali a nakódovali:

 • domovskou stránku,
 • stránky produktů,
 • stránku referencí,
 • Kontakty,
 • O nás
 • a blogovou sekci.

K těm bylo samozřejmě potřeba doplnit i odpovídající moduly tak, aby všechno šlapalo, jak má, i s přihlédnutím ke konkrétním požadavkům a přáním MAXECA.

Na míru jsme proto např. naprogramovali Reference a Kontakty. V referencích se nám podařila jednoduchá a dynamická mapa. U ní se při načtení objevují a zajíždějí jednotlivé reference, takže ihned po otevření stránky zákazníci vidí výběr několika realizací. Stránku kontaktů jsme zase uzpůsobili tak, aby z ní bylo na první pohled patrné, v jakých regionech a státech MAXECO operuje a jak se s těmito regionálními či národními partnery spojit.

Závěrečné detaily a dokončení webu

Po dokončení kodérských prací a doprogramování modulů na míru byl web již víceméně použivatelný, avšak ne kompletně hotový a připravený na ostrý provoz. V závěrečné fázi jsme doladili ještě několik technických detailů důležitých pro funkčnost webu:

 1. Nastavení procházení a indexace prostřednictvím souborů robots.txt a sitemap.xml (generujeme automaticky)
 2. Základní SEO kontrola (URL adresy, struktura nadpisů, optimalizace obrázků, drobečková navigace apod.)
 3. Zajištění responzivity na rozdílných prohlížečích (Chrome, Mozilla Firefox, Safari ad.) a platformách (telefony, tablety, počítače)
 4. Nastavení nástrojů potřebných k webové analytice (Google Analytics, Google Search Console)

Jakmile byly zapracovány i tyto nezbytné drobnosti, nový web pro MAXECO jsme úspěšně dokončili, zveřejnili a klientovi předali.

Rozdíly po a před

Nové webové stránky pro MAXECO - Porovnání, stará verze #1
Nové webové stránky pro MAXECO - Porovnání, nová verze #1
Nové webové stránky pro MAXECO - Porovnání, stará verze #2
Nové webové stránky pro MAXECO - Porovnání, nová verze #2

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...