Nové webové stránky pro MAXECO

Nové webové stránky pro MAXECO
Sjednotili jsme dva staré weby a vytvořili jediný. Nový web má moderní design, funkční redakční systém a lépe prezentuje i prodává klientovy produkty a služby.
Pro: MAXECO s.r.o.
Realizace: 2022
www.maxeco.info/cz

O klientovi

MAXECO je firma prodávající a instalující speciální topné fólie, které se vymykají od ostatních metod vyhřívání domu. Tyto tenké pásy topných fólií jsou totiž zabudovány v podlaze a rovnoměrně ohřívají celý prostor, což přípomíná pocit sálání tepla. Společnost si zakládá ne jen na prodeji, ale hlavně na zajištění kompletních služeb od A do Z – pro své poteciální klienty připraví projekt, rozpočet a následně topný systém nainstaluje, otestuje, spustí a předá.

Více o klientovi na www.maxeco.info

Zadání klienta

MAXECO si v základu přálo spojit dva weby a jejich veškerý obsah směřovat na jednu jedinou webovou stránku. Na novém webu pak dále požadovalo:

 • zvýraznit výhody a efektivitu svých služeb;
 • jasněji a přehledněji prezentovat, že to není jen a pouze o prodeji topných fólií, ale především o kompletním servisu pro lidi (návrh řešení, instalace, servis a záruka);
 • vylepšit a podpořit web z hlediska prodejnosti a konverznosti;
 • připravit web na SEO (optimalizace pro vyhledávače) a PPC kampaně;
 • zlepšit responzivitu a mít možnost několika jazykových mutací.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Podle přání a požadavků klienta jsme kompletně udělali nový web. Nejprve jsme vytvořili základní strukturu a organizaci webu (tzv. wireframe), ve které jsme načrtli představu od homepage přes kategorie až po jednotlivé podstránky podkategorií. Ve druhém kroku jsme práci předali našemu grafikovi, který vypracoval a navrhnul několik variant. Vybranou grafiku jsme nasadili na náš redakční systém a nakódovali do odpovídající podoby. Na závěr jsme doprogramovali téměř to nejdůležitější – moduly přímo na míru (např. blog či reference). A nakonec jsme web překontrolovali a doladili poslední maličkosti.

Struktura webu a wireframe

Bez smysluplného a odsouhlaseného wireframu, který prezentuje strukturu webu, nelze pokračovat. Jedním z úplně prvních kroků proto bylo vytvoření základní struktury a organizace webu. Kostru webu jsme rozřadili do tří úrovní:

 • z domovské stránky povedou hlavní odkazy do kategorie prezentující topné fólie, do sekce O nás, na stránku referencí, na blog a na kontaktní stránku;
 • druhá a třetí podúroveň je na novém webu zastoupena ve formě konkrétních textů nebo výpisem s odkazy na stránky s obsahem.

Před posláním zadání grafikovi jsme samozřejmě museli nastínit základní specifikace, co by se na webu mělo a nemělo objevit, jaký prostor má mít webový formulář, jestli je potřeba mít možnost více jazykových mutací apod. S klientem jsme kvůli individuálnímu návrhu grafiky také řešili některé základní a zároveň zásadní otázky, např. kdo je cílovou skupinou, jaké produkty či služby MAXECO poskytuje, jaká je konkurence a jak se vůči ní můžeme vymezit. Do procesu jsme vnesli i techničtější pohled SEO analýzy.

Kodérské a programátorské práce

V tento moment jsme grafiku a zmiňované šablony implementovali na web. Postupně jsme vyhotovovali a nakódovali:

 • domovskou stránku,
 • stránky produktů,
 • stránku referencí,
 • Kontakty,
 • O nás
 • a blogovou sekci.

K těm bylo samozřejmě potřeba doplnit i odpovídající moduly tak, aby všechno šlapalo, jak má, i s přihlédnutím ke konkrétním požadavkům a přáním MAXECA.

Na míru jsme proto např. naprogramovali Reference a Kontakty. V referencích se nám podařila jednoduchá a dynamická mapa. U ní se při načtení objevují a zajíždějí jednotlivé reference, takže ihned po otevření stránky zákazníci vidí výběr několika realizací. Stránku kontaktů jsme zase uzpůsobili tak, aby z ní bylo na první pohled patrné, v jakých regionech a státech MAXECO operuje a jak se s těmito regionálními či národními partnery spojit.

Závěrečné detaily a dokončení webu

Po dokončení kodérských prací a doprogramování modulů na míru byl web již víceméně použivatelný, avšak ne kompletně hotový a připravený na ostrý provoz. V závěrečné fázi jsme doladili ještě několik technických detailů důležitých pro funkčnost webu:

 1. Nastavení procházení a indexace prostřednictvím souborů robots.txt a sitemap.xml (generujeme automaticky)
 2. Základní SEO kontrola (URL adresy, struktura nadpisů, optimalizace obrázků, drobečková navigace apod.)
 3. Zajištění responzivity na rozdílných prohlížečích (Chrome, Mozilla Firefox, Safari ad.) a platformách (telefony, tablety, počítače)
 4. Nastavení nástrojů potřebných k webové analytice (Google Analytics, Google Search Console)

Jakmile byly zapracovány i tyto nezbytné drobnosti, nový web pro MAXECO jsme úspěšně dokončili, zveřejnili a klientovi předali.

Rozdíly po a před

Nové webové stránky pro MAXECO - Porovnání, stará verze #1
Nové webové stránky pro MAXECO - Porovnání, nová verze #1
Nové webové stránky pro MAXECO - Porovnání, stará verze #2
Nové webové stránky pro MAXECO - Porovnání, nová verze #2

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...