Tvorba webu Aquasol

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Tvorba webu Aquasol

Tvorba webu Aquasol

O klientovi

Tvorba webu Aquasol

Společnost KELLNER CZ s.r.o. se pod značkou Aquasol zabývá návrhem, výrobou a realizací plastových bazénů na míru, a to včetně dodávek příslušenství, které zvyšuje celkový komfort vlastníků bazénů. Společnost realizuje vnitřní i vnější bazény, dodává doplňkové technologie k bazénům a montuje taktéž posuvné zastřešení.

Zákazník Aquasolu požaduje nadstandardní kvalitu a bazén chápe také částečně jako designový prvek své zahrady či domu. Záleží mu na dobrém vzhledu, funkčnosti a kvalitě. Právě toto je cílová skupina, o kterou se Aquasol snaží starat na maximum.

Prioritní odbyt zakázek Aquasolu je soustředěn pro trhy v ČR, SR, Německu a Francii.


Více o klientovi naleznete na www.aquasol.cz

Zadání klienta

Hlavní požadavky klienta, které byly definovány na vstupní strategické schůzce, jež slouží pro konkretizování projektového zadání, byly následující:

 • Moderní prezentační nástroj odpovídající aktuálním trendům - web je již za 7 let fungování zastaralý a obtížně konkurenceschopný, špatně editovatelný a nesplňuje responzivní požadavky.
 • Zvýšit celkovou atraktivitu internetové prezentace (především vizuální) a tudíž i důvěryhodnost firmy. Díky tomuto přístupu přilákat nové zákazníky a znásobit počet poptávek.
 • Působit IN, přesvědčit návštěvníky prostřednictvím obsahu a vizuálu webu, že Aquasol je fundovanou firmou pro realizaci jejich bazénu. Aquasol není zastaralá firma s nemoderním přístupem, jak by se mohlo ze stávajícího webu zdát.
 • Odladit zobrazení webu pro mobilní zařízení.
 • Zjednodušit strukturu, zpřehlednit navigaci současného webu.
 • Velký důraz klást na konverzi a přesvědčivost, a to prostřednictvím grafického řešení, funkčních prvků a obsahových přesvědčujících entit.
 • Umožnit snadnou poptávku. Současný web toho není schopen.
 • Provést radikální zásah, tj. přepracovat současný web z pohledu funkčnosti, přehlednosti, grafického řešení a administrace.
 • Výsledkem musí být přehledný, moderní a snadno pochopitelný prezentační web, který je zapamatovatelný, poutavý a odlišující se od konkurence.

Výsledné řešení

Při navrhování webu jsme vycházeli z definovaných zájmů cílových skupin, které jsme si společně se zadavatelem detailně analyzovali a vytvořili odpovídající persony. Na vstupu pak tedy bylo nutné zohlednit tyto uživatelské požadavky:

 • Detailní informace o možnostech realizace bazénu, zastřešení, příslušenství.
 • Inspirační a referenční ukázky (fotogalerie, videa).
 • Snadný proces nacenění realizace.
 • Jednoduchý výběr parametrů, možnost segmentace.
 • Představení výhod.

Do koncepce řešení jsme promítli přednosti společnosti Aquasol, jež jsme identifikovali jakožto zásadní komunikační odlišení/vyhranění od konkurence:

 • Unikátní know-how a zkušenosti s ním spojené.
 • Vynikající poměr kvalita VS. cena.
 • Široká paleta produktů (varianty).
 • Komplexní řešení na míru + servis.
 • Vysoce kvalitní zařízení a moderní technologie výroby.

Web jsme chtěli řešit tak, aby efektivně prezentoval a informoval o výhodách sortimentu, nabízel snadno varianty bazénů a kompletní info k nim. Pomáhal návštěvníkům s výběrem nejvhodnějšího bazénu, prezentoval k tomu podstatné výhody a reference.

Nový web je tematicky zaměřen primárně na emoční prezentaci možnosti relaxace ve vlastním perfektně vypadajícím bazénu. Vyhodnotili jsme, že důležité je proto prezentovat vizuálně modrou barvu, slunce, vodu, osvěžení, odpočinek. Je třeba v referenčních ukázkách jasně definovat, že firma umí různé typy bazénů, žádný zákaznický požadavek není problém a vše je pro zákazníka komplexně zařízeno, stačí si pouze vybrat. Bazén bude skvělým místem odpočinku, relaxace a zábavy, bude perfektně zasazen do současného prostředí domova.

Obsahová část byla tvořena tak, aby byl web co nejvíce informační a návštěvníkům evokoval dojem, že firma prostě bazény umí a udává trendy, přitom se nejedná o předražený luxus.

Grafika v počátečních fázích návrhu hodně pracovala s tématem „lidé v létě u bazénu“, což zahrnovalo fota jako party u bazénu, rodinné koupání, bavící se děti ve vodě apod. Toto emotivní ladění ale postupně klient částečně změnil. Výsledná grafika i tak působí elegantně, přehledně a propracovaně, má schopnost budovat emoci a touhu pořídit si vlastní bazén. Zhmotněním emoce je prožitek momentu u bazénu, osvěžení v horku, radost s dětmi ve vodě, šplíchající voda jako prvek zábavy a živosti.


www.aquasol.cz

Další screenshoty webu

Tvorba webu Aquasol
Tvorba webu Aquasol

Mobilní verze stránek

Tvorba webu Aquasol
Tvorba webu Aquasol

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference