Tvorba nového webu Kamenbrno.cz

Tvorba nového webu Kamenbrno.cz
Pro: Kámen Brno, spol. s r. o.
Realizace: 2020
www.kamenbrno.cz

Povedlo se nám

Modul na míru:
Katalog
Pro jednotlivé produkty jsme tedy vytvořili rozhraní, ve kterém si klient snadno vyplní nejdůležitější informace, které se zobrazí v přehledné tabulce.
zjistit více
Modul na míru:
Půjčovna
Díky modulu "Půjčovna" dochází ke srovnání parametrů pomocí tabulky, která se vypisuje automaticky. Klient si navíc vyplňuje cenu výpůjčky.
zjistit více
Modul na míru:
Kontakty
Speciálním modulem jsme zajistili, aby se správné kontakty vždy propojily se správnou stránkou na webu. Každá pobočka má své kontaktaktní osoby a otevírací dobu.
zjistit více

O klientovi

Společnost Kámen Brno byla založena v roce 1991 a její hlavní činností je těžba a dobývání kamene ve vlastních kamenolomech Kobeřice a Polnička. Mimo jiné se společnost zabývá prodejem stavební mechanizace a zajišťuje autorizovaný záruční i pozáruční servis. Důležitou součástí činnosti je i půjčování stavební techniky, kde si ze široké nabídky mohou zákazníci vybrat přesně to, co potřebují.

Více o klientovi na www.kamenbrno.cz

Zadání klienta

Základním požadavkem klienta bylo web zmodernizovat. Starý web byl podle jeho slov „zastaralý a moc šablonový”. Jeho požadavkem byl nadčasový, vzdušný web, ve kterém budou snadno nalezitelné všechny důležité informace. Grafický design měl dodržet barvy klientovy korporátní identity, tj. modrou, žlutou a bílou.

Kromě úpravy vizuální stránky bylo požadavkem klienta snadná a rychlá správa webu. Zřetel kladl na nejdůležitější kategorie webu: produkty na prodej, kamenolomy, servis a půjčovna.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Na základě požadavků klienta byl vytvořen moderní design webu, kterému předcházelo navržení wireframů (skicovaných návrhů). Wireframe byl vytvořen pro detail všech stránek tak, aby splňoval požadavky jednoduchosti a snadné orientace na webu.

Pro web kamenbrno.cz jsme připravili tři speciální moduly, které usnadňují práci v administračním rozhraní v Comerto redakčním systému.

Je třeba zmínit, že výše uvedené weby byly realizovány ve velmi krátkém čase, a to i s ohledem na již zpracovanou grafickou podobu původního hlavního webu.

Moduly na míru pro Kámen Brno

Prvním z nich je modul pro produktový katalog. Produkty v tomto odvětví jsou specifické díky velkému množství variant a různých parametrů. Parametry se liší například typem motoru a výkonu, hmotností, spotřebou paliva apod. Pro jednotlivé produkty jsme tedy vytvořili rozhraní, ve kterém si klient snadno vyplní nejdůležitější informace, které se zobrazí v přehledné tabulce. Kromě daného produktu tabulka zobrazuje také parametry různých variant a podobných produktů. Zákazníkům tato tabulka velmi usnadňuje výběr finálních produktů.

Produktový modul je dále propojený s modulem „půjčovna”, kde se vyplněné parametry propisují automaticky. Modul půjčovna funguje na podobném principu jako produktový modul, kde dochází ke srovnání parametrů pomocí tabulky. Navíc si zde klient vyplňuje cenu za výpůjčky. Oba moduly umožňují napojení podobných produktů nebo souvisejících produktů.

V poslední řadě jsme připravili modul pro kontakty. Kontakty včetně otevírací doby a kontaktních osob se liší pro jednotlivé kamenolomy, půjčovnu i pro pobočku. Speciálním modulem jsme zajistili, aby se správné kontakty vždy propojily se správnou stránkou na webu. K tomu jsme vytvořili rychlý poptávkový formulář, kde si zákazník může rovnou zvolit stavební materiál, který požaduje. Tato poptávka se odešle rovnou odpovědnému zaměstnanci za tuto sekci.

Aktualizace a upgrade webu

Aktualizace (únor 2021) - Jelikož se zadavateli grafika velmi líbila, rozhodl se aplikovat stejnou firemní vizuální identitu i na své ostatní produktové weby, které jsme mu pomohli naprogramovat, přizpůsobit požadavkům produktové prezentace a publikovat na odpovídající domény. Jedná se o tyto weby:

Rozdíly po a před

Tvorba nového webu Kamenbrno.cz - Porovnání, stará verze #1
Tvorba nového webu Kamenbrno.cz - Porovnání, nová verze  #1
Tvorba nového webu Kamenbrno.cz - Porovnání, stará verze #2
Tvorba nového webu Kamenbrno.cz - Porovnání, nová verze  #2

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...