Tvorba nového webu Datascan.cz

Tvorba nového webu Datascan.cz
Pro: DATASCAN, s.r.o.
Realizace: 2020
www.datascan.cz

O klientovi

Společnost Datascan je součástí mezinárodního holdingu Datascan International. Firma se zabývá nejen prodejem zařízení pro automatickou identifikaci, ale také kompletním návrhem řešení pro čtení a tisk čárových kódů, 2D kódů a RFID. Mají dlouholeté zkušenosti s návrhem optimální a efektivního řešení, které je aplikovatelné v oblasti skladového hospodářství, obchodu, administrativě, zdravotnictví i výrobě.

Více o klientovi na www.datascan.cz

Zadání klienta

Původní web byl pro klienta nepřehledný, nefunkční a jeho design byl neatraktivní. Požadavkem bylo „omladit” a zmodernizovat web použitím živých (pohyblivých) prvků. Nový web má být určen pro dvě skupiny cílových zákazníků:

  • muži ve věku 40 - 50 let, kteří ve firmách pracují jako manažeři nebo IT pracovníci a hledají řešení pro zefektivnění práce,
  • nákupčí (obvykle ženy) ve věku 40 - 50 let, které realizují nákup vybraných výrobků/řešení.

Hlavním cílem nového webu je zaslání poptávky a následné uskutečnění nákupu nebo objednání doplňkových služeb. Web má obsahovat přehledný seznam produktů, vyhledávací pole, poptávkový formulář, možnost přihlášení k odběru newsletteru, bannery na úvodní stránce a má být propojen s mapou.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Podkladem pro grafiku byly vytvořené wireframes, které vycházely z požadavků a strategie firmy. Grafický design je navržen na základě loga společnosti a barev původního webu. Po stranách webu je grafický prvek čárového kódu, který znázorňuje zaměření firmy.

Na webu jsme věnovali zvýšenou pozornost katalogu produktů, pro který byl vytvořen speciální modul v redakčním systému Comerto. Tento modul zajišťuje snadnou správu veškerých produktů a jednoduché doplnění důležitých informací. Umožňuje vyplnit nejen text obsahující vlastnosti a použití technologie produktu, ale také katalogový list a videa. Přímo v detailu produktu je umožněna poptávka pomocí call to action tlačítka a poptávkového formuláře.

Původní web byl nepřehledný z důvodu velkého množství sortimentu. Tento problém jsme odbourali pomocí filtrů v kategoriích, který umožňují výběr produktů dle výrobce a hlavně oblasti použití. Zákazníci tedy nemusí složitě vyhledávat, jaké produkty se hodí právě pro jejich typ podnikání. Specialisté z Datascan jim tímto usnadňují výběr produktů a zefektivňují jejich čas.

Poptávku po produktu či službě jsme zákazníkům umožnili na třech místech pomocí poptávkového formuláře:

  • v hlavičce webu, kde je možnost poptat výrobek z konkrétní kategorie. Poptávkový formulář je přizpůsoben vlastnostem těchto produktům.
  • v detailu produktu, kdy se formulář zobrazí jako pop-up (vyskakovací okno),
  • na konci domovské stránky.

Rozdíly po a před

Tvorba nového webu Datascan.cz - Porovnání, stará verze #1
Tvorba nového webu Datascan.cz - Porovnání, nová verze  #1
Tvorba nového webu Datascan.cz - Porovnání, stará verze #2
Tvorba nového webu Datascan.cz - Porovnání, nová verze  #2

Podobné reference

Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového e-shopu Twinsport.cz

Tvorba nového e-shopu Twinsport.cz

Úkolem bylo vytvoření moderního responzivního e-shopu pro prodejce jízdních kol, elektrokol a cyklodoplňků s napojením na...
Fruli - tvorba webu

Fruli - tvorba webu

Společnost fruli company s.r.o. stojí za ruční výrobou výjimečných přírodních sirupů, chutných čokolád,...
Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

Nový web si firma nadělila ke 130. výročí založení. Oslavy, které provází tuto významnou událost, se opírají právě o redesignovaný...