Tvorba nového webu Datascan.cz

Tvorba nového webu Datascan.cz
Pro: DATASCAN, s.r.o.
Realizace: 2020
www.datascan.cz

O klientovi

Společnost Datascan je součástí mezinárodního holdingu Datascan International. Firma se zabývá nejen prodejem zařízení pro automatickou identifikaci, ale také kompletním návrhem řešení pro čtení a tisk čárových kódů, 2D kódů a RFID. Mají dlouholeté zkušenosti s návrhem optimální a efektivního řešení, které je aplikovatelné v oblasti skladového hospodářství, obchodu, administrativě, zdravotnictví i výrobě.

Více o klientovi na www.datascan.cz

Zadání klienta

Původní web byl pro klienta nepřehledný, nefunkční a jeho design byl neatraktivní. Požadavkem bylo „omladit” a zmodernizovat web použitím živých (pohyblivých) prvků. Nový web má být určen pro dvě skupiny cílových zákazníků:

  • muži ve věku 40 - 50 let, kteří ve firmách pracují jako manažeři nebo IT pracovníci a hledají řešení pro zefektivnění práce,
  • nákupčí (obvykle ženy) ve věku 40 - 50 let, které realizují nákup vybraných výrobků/řešení.

Hlavním cílem nového webu je zaslání poptávky a následné uskutečnění nákupu nebo objednání doplňkových služeb. Web má obsahovat přehledný seznam produktů, vyhledávací pole, poptávkový formulář, možnost přihlášení k odběru newsletteru, bannery na úvodní stránce a má být propojen s mapou.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Podkladem pro grafiku byly vytvořené wireframes, které vycházely z požadavků a strategie firmy. Grafický design je navržen na základě loga společnosti a barev původního webu. Po stranách webu je grafický prvek čárového kódu, který znázorňuje zaměření firmy.

Na webu jsme věnovali zvýšenou pozornost katalogu produktů, pro který byl vytvořen speciální modul v redakčním systému Comerto. Tento modul zajišťuje snadnou správu veškerých produktů a jednoduché doplnění důležitých informací. Umožňuje vyplnit nejen text obsahující vlastnosti a použití technologie produktu, ale také katalogový list a videa. Přímo v detailu produktu je umožněna poptávka pomocí call to action tlačítka a poptávkového formuláře.

Původní web byl nepřehledný z důvodu velkého množství sortimentu. Tento problém jsme odbourali pomocí filtrů v kategoriích, který umožňují výběr produktů dle výrobce a hlavně oblasti použití. Zákazníci tedy nemusí složitě vyhledávat, jaké produkty se hodí právě pro jejich typ podnikání. Specialisté z Datascan jim tímto usnadňují výběr produktů a zefektivňují jejich čas.

Poptávku po produktu či službě jsme zákazníkům umožnili na třech místech pomocí poptávkového formuláře:

  • v hlavičce webu, kde je možnost poptat výrobek z konkrétní kategorie. Poptávkový formulář je přizpůsoben vlastnostem těchto produktům.
  • v detailu produktu, kdy se formulář zobrazí jako pop-up (vyskakovací okno),
  • na konci domovské stránky.

Rozdíly po a před

Tvorba nového webu Datascan.cz - Porovnání, stará verze #1
Tvorba nového webu Datascan.cz - Porovnání, nová verze  #1
Tvorba nového webu Datascan.cz - Porovnání, stará verze #2
Tvorba nového webu Datascan.cz - Porovnání, nová verze  #2

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...