Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Reference webových stránek / Tomek Nářadí – tvorba nového e-shopu a marketing

Tomek Nářadí – tvorba nového e-shopu a marketing

Tomek Nářadí – tvorba nového e-shopu a marketing
Vytvořili jsme nový e-shop na platformě Shoptet včetně individuálního grafického ztvárnění a importu značného množství položek, který v pravidelných intervalech stále probíhá v aktualizačním módu. Už od roku 2012 pro Tomek-naradi.cz zajišťujeme také optimalizaci pro vyhledávače, správu srovnávačů zboží a další práce.
Pro: Hynek Tomek
Realizace: 2012- 2024  (probíhá)
www.tomek-naradi.cz

O klientovi

Hynek Tomek prodává, půjčuje a opravuje stroje, nářadí a nástroje pro hobby i profesionální nasazení. Ve své kamenné prodejně i e-shopu Tomek-naradi.cz nabízí elektrické, aku nebo ruční nářadí, obráběcí a tvářecí stroje, zahradní, měřicí nebo čisticí techniku, kompresory, pneumatické nářadí, stavební nástroje i materiál.

Více o klientovi na www.tomek-naradi.cz

Zadání klienta

Protože klient má zájem dlouhodobě posilovat tržby e-shopu a zlepšovat organickou viditelnost, již řadu let se věnujeme optimalizaci e-shopu Tomek-naradi.cz pro vyhledávače. Výrazným zdrojem tržeb jsou vyhledávače zboží, jejichž správu rovněž zajišťujeme.

Ukázalo se také, že dřivější e-shop přestal vyhovovat potřebám klienta i jeho zákazníků, proto jsme se společně rozhodli zahájit práce na novém řešení internetového obchodu.

Výsledné řešení

S ohledem na nebývalý rozsah a rozmanitost sortimentu je nutné v rámci SEO pracovat s důkladnými a průběžně aktualizovanými analýzami klíčových slov. Na jejich základě pak vybíráme větší množství long-tail výrazů, pro které e-shop postupně optimalizujeme. K tomu průběžně rozšiřujeme obsah e-shopu i odkazový profil. Vylepšujeme také UX a optimalizujeme prezenci e-shopu ve službách Zboží.cz a Heureka.

Nový e-shop, který jsme postavili na systému Shoptet, pak pomohl vyřešit hned několik problémů způsobených předchozím řešením. Dosáhli jsme mimo jiné:

  • Zlepšení možností pro SEO
  • Zlepšení UX
  • Usnadnění práce s produkty
  • Zlepšení napojení na dodavatele a externí zdroje údajů o produktech, zajištění aktuálnosti sortimentu a cen. Aktualně je systém napojen na 6 externích XML feedů, které transformujeme a importujeme.
  • Možnost práce se slevovými kódy
  • Možnost dopravy zdarma od určité hodnoty objednávky

Průběžně se staráme o aktualizace XML zdrojů od externích dodavatelů, aby byly produkty v e-shopu vždy aktuální.

Ačkoli primárními akvizičními kanály v rámci této spolupráce jsou organický provoz a vyhledávače zboží, realizovali jsme také reklamu AdWords a Facebook i tvorbu tištěných propagačních materiálů.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...