Tomek Nářadí – tvorba nového e-shopu a marketing

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Tomek Nářadí – tvorba nového e-shopu a marketing

Tomek Nářadí – tvorba nového e-shopu a marketing

Krátce o projektu

Projekt v kostce: Vytvořili jsme nový e-shop na platformě Shoptet včetně individuálního grafického ztvárnění a importu značného množství položek, který v pravidelných intervalech stále probíhá v aktualizačním módu. Už od roku 2012 pro Tomek-naradi.cz zajišťujeme také optimalizaci pro vyhledávače, správu srovnávačů zboží a další práce.
Pro: Hynek Tomek
Rok tvorby: 2012–
Web: www.tomek-naradi.cz

O klientovi

Hynek Tomek prodává, půjčuje a opravuje stroje, nářadí a nástroje pro hobby i profesionální nasazení. Ve své kamenné prodejně i e-shopu Tomek-naradi.cz nabízí elektrické, aku nebo ruční nářadí, obráběcí a tvářecí stroje, zahradní, měřicí nebo čisticí techniku, kompresory, pneumatické nářadí, stavební nástroje i materiál.


Více o klientovi naleznete na www.tomek-naradi.cz/

Zadání klienta

Protože klient má zájem dlouhodobě posilovat tržby e-shopu a zlepšovat organickou viditelnost, již řadu let se věnujeme optimalizaci e-shopu Tomek-naradi.cz pro vyhledávače. Výrazným zdrojem tržeb jsou vyhledávače zboží, jejichž správu rovněž zajišťujeme.

Ukázalo se také, že dřivější e-shop přestal vyhovovat potřebám klienta i jeho zákazníků, proto jsme se společně rozhodli zahájit práce na novém řešení internetového obchodu.

Výsledné řešení

S ohledem na nebývalý rozsah a rozmanitost sortimentu je nutné v rámci SEO pracovat s důkladnými a průběžně aktualizovanými analýzami klíčových slov. Na jejich základě pak vybíráme větší množství long-tail výrazů, pro které e-shop postupně optimalizujeme. K tomu průběžně rozšiřujeme obsah e-shopu i odkazový profil. Vylepšujeme také UX a optimalizujeme prezenci e-shopu ve službách Zboží.cz a Heureka.

Nový e-shop, který jsme postavili na systému Shoptet, pak pomohl vyřešit hned několik problémů způsobených předchozím řešením. Dosáhli jsme mimo jiné:

  • Zlepšení možností pro SEO
  • Zlepšení UX
  • Usnadnění práce s produkty
  • Zlepšení napojení na dodavatele a externí zdroje údajů o produktech, zajištění aktuálnosti sortimentu a cen
  • Možnost práce se slevovými kódy
  • Možnost dopravy zdarma od určité hodnoty objednávky

Průběžně se staráme o aktualizace XML zdrojů od externích dodavatelů, aby byly produkty v e-shopu vždy aktuální.

Ačkoli primárními akvizičními kanály v rámci této spolupráce jsou organický provoz a vyhledávače zboží, realizovali jsme také reklamu AdWords a Facebook i tvorbu tištěných propagačních materiálů.


www.tomek-naradi.cz

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference