Redesign internetového obchodu Beton E-shop

Redesign internetového obchodu Beton E-shop
Zbrusu nová verze e-shopu s betonovými výrobky pro dům i zahradu. Oblíbeným sortimentem jsou například betonové dlažby, květináče a lavičky. Beton E-shop nabízí i betonové ploty, které si lze na stránkách vybrat a objednat prostřednictvím přehledného konfigurátoru.
Pro: Prefa Brno a.s.
Realizace: 2023
www.betoneshop.cz

O klientovi

Prefa Brno a.s. je přední výrobce betonových stavebních dílců v České republice, který dodává kvalitní výrobky z betonu, železobetonu a předpjatého betonu již více než 30 let. V produktové nabídce má řadu betonových výrobků a konstrukcí pro velké i menší projekty. Portfolio společnosti Prefa Brno a.s. se dělí na čtyři hlavní skupiny:

 • řada výrobků pro dlážděné plochy, lavičky, betonové květináče, plotové systémy a další prvky zahradní architektury
 • trouby a šachty všech obvyklých rozměrů a atypická řešení pro výstavbu kanalizací
 • velkorozměrové nádrže a prostorové prefabrikáty inženýrských staveb
 • konstrukční systémy pro průmyslové a zemědělské stavby, výstavba bytových a rodinných domů

Internetový obchod Beton E-shop představuje a nabízí ke koupi část portfolia určenou pro koncového zákazníka, který si pořídí betonové výrobky v podobě dlažby, plotu, květináče, zahradního nášlapu či obrubníku a dalšího oblíbeného sortimentu. 

Více o klientovi na www.betoneshop.cz

Zadání klienta

Požadavek na redesign fungujícího Beton E-shopu iniciovala potřeba pružnějšího fungování a propojení s klientovým informačním systémem. Jelikož stará verze e-shopu neumožňovala řadu potřebných funkcí, šlo v tomto případě o redesign, při kterém se z původní verze zachovalo velice málo. Dá se říct, že nezůstal kámen na kameni a novou podobu e-shopu bylo třeba řešit odlišným redakčním systémem.

Požadované funkční prvky nové verze webových stránek byly:

 • propojení informací o produktech a jejich skladových zásobách se stávajícím informačním systémem používaným ve společnosti Prefa Brno a.s.
 • konfigurátor plotových systémů, kde by si zákazníci volili typ plotu, jeho rozměry a barevné provedení
 • nabídnout zákazníkům širší možnosti placení (hotově či kartou při převzetí, kartou online, bankovním převodem)
 • lepší práce se způsobem dopravy a více možností volby doručení či vyzvednutí

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Před započetím samotné práce na nové verzi Beton E-shopu bylo třeba co nejvíce upřesnit, jaké funkce se od e-shopu očekávají a jakým způsobem je s e-shopem propojeno fungování výdejen a prodejen. Dalším úkolem, který vyžadoval pečlivou přípravu, bylo vytvoření předávání dat mezi informačním systémem AZ Pro ve společnosti Prefa Brno a.s. a novou verzí Beton E-shopu.

 1. Stará verze e-shopu a její obsah posloužil při přípravě grafického návrhu, do něhož jsme zanesli řadu vylepšení a zapracovali jsme i na celkové přehlednosti.
 2. Na grafické zpracování úvodní stránky po jejím odsouhlasení navázaly návrhy jednotlivých podstránek.
 3. Jakmile klient návrhy odsouhlasil, kodéři dostali „zelenou“ a mohli se pustit do přípravy šablony pro náš redakční systém.
 4. Na stránkách jsme využili modul pro katalog výrobků – včetně vyhledávání, filtrace a uspořádání do kategorií.
 5. Dalším modulem zahrnutým do e-shopu je „Inspirace“. Jde vlastně o fotogalerii s výrobky z betonu s přímým odkazem na konkrétní produkty, které jsou na fotografiích zobrazeny.
 6. Beton E-shop se odlišoval od jiných webů zejména tím, že bylo třeba počítat s komunikací mezi informačním systémem AZ Pro a samotným e-shopem. Nicméně i tato funkce nepředstavovala žádný zásadní problém.
 7. Před spuštěním e-shopu do ostrého provozu byla provedena kontrola zobrazení stránek ve všech běžných prohlížečích. Současně s tím jsme ověřili, že funguje měření návštěvnosti. Spuštění stránek se též neobešlo bez toho, aniž bychom položili základy pro SEO a jeho následné vylepšování.
 8. Pro upoutání nakupujících zákazníků na e-shopu jsme hlavní stránku oživili klientovým videem s prezentací betonových výrobků.
 9. Během fungování e-shopu se postupně objevily nejen nové požadavky na individuální úpravy v jeho nastavení, ale i potřeba neustále pracovat na optimalizaci obsahu pro vyhledávače.
 10. V roce 2024 jsme spustili i přepracovaný konfigurátor plotů, a návštěvníci e-shopu tak mají výběr plotu intuitivnější a snazší. Navíc se dozví koncovou cenu za betonový plot o určitých rozměrech a nemusí složitě počítat, kolik materiálu a za jakou cenu budou potřebovat.

SLOVO ZÁVĚREM

Nová verze Beton E-shopu - znovu se hodí zmínit, že nešlo o prostý redesign, neboť z dřívějšího řešení mnoho nezůstalo - je v provozu v podstatě již celý rok a průběžně dochází k vylepšování a doplňování jak fotografií, tak i textů. Úspěšný e-shop by měl neustále přicházet s něčím novým, aby obstál v konkurenci jak na internetu tak mezi tzv. kamennými obchody.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...