Převod webu Alpi-Dýha na redakční systém Comerto

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Převod webu Alpi-Dýha na redakční systém Comerto

Převod webu Alpi-Dýha na redakční systém Comerto

Krátce o projektu

Projekt v kostce: Migrace webu na nový redakční systém. Řešena česká, slovenská a maďarská mutace.
Pro: ALPI-DÝHA, spol. s r. o.
Rok tvorby: 2013 -2015
Web: www.alpidyha.cz

O klientovi

Převod webu Alpi-Dýha na redakční systém Comerto

Společnost  ALPI-DÝHA, spol. s r.o. je výhradním prodejcem italských dekorativních dýh Alpi v Česku, Slovensku a Maďarsku. Společnost patří k předním dodavatelům přírodních dýh na českém trhu a její stěžejní sortiment tvoří dýhy dekorativní, arodýhy, HPL desky a hrany.


Více o klientovi naleznete na www.alpidyha.cz

Zadání klienta

Hlavním důvodem pro realizační změnu byl požadavek klienta na zefektivnění procesu administrace webu. Původní webové stránky byly vytvořeny staticky a veškerou změnu, ať už produktového portfolia, nebo pouze jen kontaktních informací bylo nutné zadávat tvůrci webu. Nešlo vlastními silami klienta zveřejňovat články, měnit popisy produktů apod. Web v takovéto formě již nebyl pro klienta udržitelný, navíc veškeré aktualizace bylo nutno ze strany klienta hradit, což postupem času znamenalo velkou finanční zátěž.

Výsledné řešení

Na základě zadání klienta byl kompletní web www.alpidyha.cz obsahově a vizuálně přemigrován na redakční systém z dílny Comerta. V počátku byla s klientem komunikována i varianta grafického redesignu. Avšak klientovi se původní grafická podoba natolik subjektivně líbila, že na realizaci nové grafiky webu nepřistoupil. Tudíž byla pro migraci použita grafika původního webu.

Po nasazení nového redakčního systému byl klient zaškolen v jeho používání. Neskrýval velké překvapení nad snadností provádění změn na webu, ať už se to týkalo zveřejňování fotografií, vkládání článků, přidávání produktů apod. Velmi rychle si administrační rozhraní osvojil, což dle jeho slov je dáno tím, že redakční systém Comerta je podobný práci s programem Word. Na stránce demo.comerto.com si můžete redakční systém vyzkoušet.

 

Díky zdokonalení technického řešení webu, na jehož pozadí pracoval stabilní a bezpečný redakční systém umožňující modulární rozšiřování, se podařilo mimo jiné velmi zásadně posílit pozice ve vyhledávání.

Díky rozšířené správě administrátorů klient delegoval vybrané administrační práce webu i na své zaměstnance. Redakční systém totiž umožňuje určit práva a rozsah přístupu k určitým aktualizačním procesům.

Stejný postup byl realizován i u jazykových mutací slovenské a maďarské verze webu. V rámci vstupu na maďarský online trh si ALPI-DÝHA, spol. s r.o. nechala zpracovat odbornou marketingovou strategii. Na základě ní byla realizována lokální optimalizace webu pro vyhledávače a placená propagace. Více o tomto projektu zde.


www.alpidyha.cz

Další screenshoty webu

Převod webu Alpi-Dýha na redakční systém Comerto
Převod webu Alpi-Dýha na redakční systém Comerto
Převod webu Alpi-Dýha na redakční systém Comerto

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference