Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Reference webových stránek / Designový web a prezentér produktů pro OKNOSERVIS

Designový web a prezentér produktů pro OKNOSERVIS

Designový web a prezentér produktů pro OKNOSERVIS
Nový web s charakteristikou výkladní skříně, který na první pohled poutá pozornost, v druhé řadě přehledně prezentuje okna a nakonec motivuje ke koupi
Pro: OKNOSERVIS
Realizace: 2022
www.oknoservis.cz

O klientovi

OKNOSERVIS je výrobce, prodejce i realizátor oken a dveří všech druhů – od plastových po hliníková, od oken do rodinného domu až po ta protipožární. Od těch patřících do nejvyšší a prémiové řady až po ta s výbornými vlastnostmi v poměru ceny a výkonu. Vedle toho se zaměřují také na doplňující příslušenství, jako jsou venkovní rolety, žaluzie nebo sítě proti hmyzu. Dnes už s 25letým zápisem do historie se navíc jedná o firmu s dlouhou a pestrou tradicí v českém prostředí.

Více o klientovi na www.oknoservis.cz

Zadání klienta

Nový web má být moderně pojatý, spojit působivá, moderní řešení a důraz na konverze a zaujetí potenciálních klientů. V jeho středu mají stát obrázky a fotografie, nikoliv text, prostřednictvím kterých lze přiblížit zákazníkům celou šíři nabízených oken. Na opačné straně může pomoci i obchodníkům OKNOSERVISU, pro které může nový web fungovat jako podpora k ukázkám kvality, možností a realizací. Hlavním cílem tedy byla prezentace produktů.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Vzhled a uživatelské rozhraní webu jsme postavili na několika základních pilířích, a to je:

 • přehledná prezentace oken a všech dalších produktů za pomocí vhodné kombinace vizuálních a textových informací;
 • jednoduchý a kompaktní přehled vybraných výhod, proč zvolit zrovna OKNOSERVIS;
 • možnost rychlého a téměř okamžitého poptání produktů (a následného setkání s obchodníkem).

Z techničtější oblasti jsme dále:

 • nasadili webové stránky na náš redakční systém,
 • nákodovali nařezanou grafiku,
 • přichystali pro web moduly na míru,
 • udělali na něm responzivitu,
 • nakonec překontrolovali
 • a základně nastavili SEO.

Uživatelské rozhraní a vzhled webu

Zásadním cílem byl smysluplný přehled všech produktů klienta tak, aby se v něm potenciální zákazník mohl snadno zorientovat a během pár chvil některý z nich poptat. Na webu jsme proto pracovali s velkými a kvalitními fotografiemi z referencí, případně s vizualizacemi, které jsme seskládali do velkých bloků přízpůsobených na celou šířku monitorů.

Doplnili jsme je vhodnými ikonami, které v doprovodu krátkých textů pomáhají orientaci a skenování webového rozhraní a obsahu. Stránky tak nepůsobí ani prázdně, ani přeplněně, ale podle přání klienta umožňují prohlédnout si celou nabídku bez vynaložení zbytečného úsilí.

Ve speciálních blocích a na rozmanitých místech jsme umístili top výhody OKNOSERVISU tak, aby o ně každý zákazník zavadil a vnímal je (ať už záměrně či nezáměrně). Je to např.

 • výpis 4 hlavních výhod na domovské stránce tzv. nad ohybem;
 • 5 pozitivních vlastností oken VEKA;
 • nástin průběhu realizace v šesti krocích;
 • seznam odrážek, proč využít odborného poradenství zdarma.

Posledním bodem z hlediska uživatelského rozhraní byla snaha o co nejsnažší a zároveň nejrychlejší poptání oken nebo vznesení dotazu. K tomu slouží v první řadě pop-up formulář o pár položkách, v druhé řadě odkazy na telefon a e-mail, které okamžitě začnou buď prozvánět či otevřou mailového klienta, ve třetí řadě pak přehledná stránka Kontakty.

Technické řešení webu

Nasazení redakčního systému Comerto, nakódování webu a programování modulů

Díky našemu redakčnímu systému je kompletně celý web pod dohledem a kontrolou, zajišťuje jednu z nejvyšších měr zabezpečení, umožňuje nám jednoduchou správu webových stránek, libovolné úpravy podle přání klienta i implementaci nejmodernějších přístupů z pohledu webdesignu a tvorby webů, v neposlední řadě je skvěle nachystaný na optimalizaci pro vyhledávače.

Souběžně jsme také nařezali grafiku vytvořenou přímo pro klienta a nakódovali ji, díky čemuž web získal první, skutečně použitelné obrysy. Připravili jsme také speciální moduly na míru – katalog profilů i s parametry a výpis referencí.

Responzivita

Dnešní doba je více než kdy dřív charakteristická tím, že lidé používají různá zařízení s rozdílně velkými monitory, odlišnými operačními systémy a internetovými prohlížeči. Proto je potřeba na všech moderních webech ladit responzivitu tak, aby se stránky zobrazovaly na všech korektně. V rámci tvorby webů zajišťujeme správné zobrazení na mobilech, tabletech i počítačích a v Chromu, Firefoxu, Safari i Opeře.

Kontrola funkčnosti a základní nastavení webu pro SEO

Před finalizací a ostrým spuštěním je potřeba ještě celý web doplnit a překontrolovat kodérem, od vložení základního obsahu přes minifikaci obrázků až po kontrolu validity kódu a webu.

Součástí je nakonec také příprava webu na soustavnou práci v oblasti SEO, takže se:

 • kontroluje základní nastavení souborů robots.txt;
 • generuje mapa stránek (sitemap) se správnými URL adresami;
 • nastavují redirecty (tak, aby nedošlo ke ztrátě pozic ve výsledcích vyhledávání Googlu) a oprava broken linků (404);
 • reviduje generování meta tagů jednotlivých stránek;
 • aktivují marketingové nástroje ke sledování výsledků (Google Analytics, Google Search Console).

Rozdíly po a před

Designový web a prezentér produktů pro OKNOSERVIS - Porovnání, stará verze #1
Designový web a prezentér produktů pro OKNOSERVIS - Porovnání, nová verze #1
Designový web a prezentér produktů pro OKNOSERVIS - Porovnání, stará verze #2
Designový web a prezentér produktů pro OKNOSERVIS - Porovnání, nová verze #2

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...