Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Reference webových stránek / Web programu Interreg Česko – Sasko 2021–2027

Web programu Interreg Česko – Sasko 2021–2027

Web programu Interreg Česko – Sasko 2021–2027
Webová prezentace programu Interreg Česko – Sasko 2021–2027 podporující společný růst a rozvoj česko–saského příhraničí. Stránky mají za úkol informovat zájemce, agentury pro řízení projektů a širokou veřejnost o podporovaných projektech ze zajímavých oblastí, a proto jsou přehledné se střídmou grafickou podobou.
Pro: Interreg Česko – Sasko
Realizace: 2023
www.sn-cz2027.eu

O klientovi

Program Interreg Česko – Sasko 2021–2027 se zaměřuje na podporu projektů pod hlavičkou „Evropské územní spolupráce“. Přispívá k rozvoji česko-saského hraničního prostoru a pro tyto účely Evropská unie poskytla více než 150 milionů eur. Program Interreg podporuje zejména oblasti, jako jsou:

 • inovace a konkurenceschopnost – se zaměřením na malé a střední podniky a vytváření pracovních míst
 • změny klimatu a udržitelnost – přizpůsobení se změně klimatu a prevence katastrof
 • vzdělávání, kultura a cestovní ruch – rovný přístup ke službám v oblasti distančního a online vzdělávání
 • spolupráce a posílení vzájemné důvěry – zvýšení efektivnosti veřejné správy

Cílem programu Interreg je snižování sociálních, územních a hospodářských rozdílů mezi regiony a zlepšování úrovně života v příhraničních regionech ve formě vzájemné spolupráce.

Více o klientovi na www.sn-cz2027.eu

Zadání klienta

V případě webových stránek Interreg Česko – Sasko ze strany klienta vzešly především požadavky na přehlednou strukturu, ve které by se návštěvníci orientovali intuitivně a snadno. Z toho jasně vyplynulo, že grafická podoba by měla být spíše střídmá a není třeba vytvářet velké kreativní konstrukty. Samozřejmě bylo žádoucí, aby web vizuálně zaujal a byl zapamatovatelný promyšlenými detaily.

Základní požadavky na webovou prezentaci byly následující:

 • katalog projektů, do kterého by přispívali řešitelé projektů (aktuality, dokumenty, fotografie)
 • přihlašování zasílání aktuálních informací prostřednictvím e-mailu
 • dvě jazykové verze webové prezentace (němčina a čeština)
 • vyhledávání v aktualitách, projektech a na stránkách webu
 • možnost vkládat novinky a informovat tak průběžně o připravovaných projektech a jejich výstupech 
 • v případě registrací na akce vložení kontaktního formuláře na stránku
 • sekce nejčastěji kladených otázek (FAQ)
 • základní editační funkce pro úpravu textů, nahrávání souborů a další

Stránky Interreg Česko – Sasko obsahují (podobně jako u prezentace programu Interreg Rakousko – Česko) katalog projektů, který slouží jako sekce pro řešitele projektů. Po založení projektu k němu mohou přikládat nové informace, ať už ve formě aktualit, dokumentů či fotografií. Publikování nového obsahu kontroluje manažer projektu, který tímto způsobem dohlíží na zveřejňování informací. 

Webová prezentace tak shrnuje v podobě přehledného výpisu veškeré dění související s programem přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Saskem, a to zejména v prioritních oblastech. Při větším počtu editorů stránek se ukládání záznamů o provedených změnách ukázalo jako žádoucí funkce. V administraci je tak vidět, jak často jsou stránky upravovány a kdo tyto změny provádí.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

S prací na stránkách nebylo třeba jakkoliv otálet, neboť jsou typově podobné našim předchozím realizacím, a tak jsme mohli zúročit naše zkušenosti. Grafický návrh na míru byl velice střídmý a přehledný a po jeho schválení jsme mohli přikročit k jeho zpracování do podoby grafické šablony redakčního systému Comerto.

Po vložení základních informací do webu a kontrolách, zda se vše korektně zobrazuje ve všech běžných prohlížečích a na mobilních zařízeních, jsme nakonec provedli zaškolení klienta. V rámci předávání instrukcí jak zacházet s administrací webu jsme vysvětlili všechny důležité úkony související se správou webu. 

Součástí vytvoření internetových stránek Interreg Česko – Sasko je i poskytování podpory jejich chodu a řešení případných problémů minimálně po dobu fungování programu na podporu spolupráce a rozvoje česko-saského hraničního prostoru.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...