Vetas.cz

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Vetas.cz

Vetas.cz

O klientovi

Vetas.cz

Společnost Vetas patří k předním českým firmám zabývajícím se zakázkovou výrobou i prodejem sériových výrobků pro zahrady a venkovní plochy. V portfoliu jejich výrobků najdete pergoly, altány, garážová stání, zastřešení teras, zahradní domky, besídky a další zakázkovou výrobu ze dřeva.


Více o klientovi naleznete na www.vetas.cz

Zadání klienta

Klient požadoval kompletní grafický redesign včetně změny redakčního systému pro snadnější administraci vybraných částí webu. Očekával moderní, vzdušnou a přehlednou grafiku se schopností vtažení do tématu. Vetas si vyžádal zpracování vstupní projektové studie, která komplexně řešila nejen tvorbu obchodně efektivního webu, ale i jeho online propagaci za účelem zvýšení návštěvnosti a prodejních výsledků. Potřebou zákazníka bylo vytvoření produktově propagačního webu, což zahrnovalo návrh struktury, která měla být podkladem pro technické i grafické zpracování webu. Záměrem bylo vytvoření efektivní navigační struktury a obsahového modelu, který odpovídá potřebám cílových skupin. Díky přizpůsobení potřebám uživatelů měla být zajištěna efektivnost webu s ohledem na plnění komerčních cílů firmy. Zároveň by měl být s tímto faktem úzce spojen i dobrý návštěvnický dojem z používání webu.

Výsledné řešení

DATA | /tvorba-webu/reference | vetas-reference-srovnani.jpg
Vstupní 40stránková projektová strategie obsahovala analýzu potřeb klienta, identifikaci cílových skupin a online konkurence. V dalších kapitolách byl proveden návrh efektivní struktury a navigačního aparátu webu. Na základě těchto poznatků byl nadefinován komplexní model webu s ohledem na konverzní prvky, obsahovou přizpůsobivost dle cílových skupin a přehlednost. V závěru strategie byly zpracovány konkrétní body podpory návštěvnosti webu a jeho obchodních cílů.

Rozpracování výše uvedených bodů posloužil následně jako podklad pro realizaci nového webu společnosti Vetas.

V praxi se často stává, že jsou firemní weby zpravidla tvořeny bez promyšlené koncepce a znalosti cílového publika. Taktéž se v rámci webového řešení více prosazuje spíše grafická stránka věci, která je však pouze jedním z elementů správně a efektivně fungujícího webu. Vedle grafiky jsou při návrhu webu neméně důležitými položkami určení obsahové struktury, tematizace webu, rozdělení navigačních a call to action prvků. Proto byly zohledněny všechny uvedené body.

Vytvořen byl moderní web, který ukazuje kvalitu, firemní zaměření, referenční projekty i možnosti firmy a její renomé. Web je koncipován tak, aby šířil povědomí o produktech, vyvolával zájem o poptávku. Vznikl tak jedinečný web odlišný od konkurence, snadno zapamatovatelný a inovativní.

Hlavní obsahovou část tvoří detaily produktů, referenční realizace, fotogalerie a informační články.

Web se snaží návštěvníky zaujmout produktem a jeho vizualizací.

Bylo zjištěno, že hodně lidí hledá na internetu inspirace a fotogalerie. Proto obsahová strategie nového webu hodně staví na těchto složkách.

Grafické zpracování

Koncepce grafiky: působí elegantně, přehledně a propracovaně, přitom spíše střídmá a jasně pochopitelná. Jednoduchá a intuitivní. Vytvořen byl čistý, přehledný design – vzdušný. Veškeré prvky, jejich umístění a proporce byly navrženy s ohledem na cíle webu.

Titulní stránka

Tato stránka dává primárně na výběr návštěvníkovi hlavní TOP kategorie, usnadňuje tak přechod k požadované části webu a neruší jinými zbytečnostmi. Je to spíše minimalistický moderní a účelný styl aktuálně používaný ve webdesignu. 


www.vetas.cz

Hodnocení klientem

Rádi bychom Vás pochválili za Vaši práci, díky níž jsme na prvních místech na požadovaná klíčová slova. Takže se to povedlo docela brzo. Děkujeme všem, kdo se na tvorbě nového webu a optimalizaci podíleli, za vzornou spolupráci, za vstřícný přístup a za trpělivost s námi. Přejeme všem hodně pracovních úspěchů a spoustu nových bezva nápadů.

Marcela a Jiří Sedlákovi

Další screenshoty webu

Vetas.cz
Vetas.cz
Vetas.cz
Vetas.cz

Mobilní verze stránek

Vetas.cz
Vetas.cz

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference