Pro: SpK Dekor s.r.o.
Realizace: 2017
www.spkdekor.com

O klientovi

SpK Dekor poskytuje služby zapůjčení mobiliáře a inventáře pro svatby, eventy, party a firemní večírky. Zajišťuje kompletní servis zahrnující přípravu i dodávku vybavení a dekorací oslav.

Více o klientovi naleznete na http://www.spkdekor.com/o-nas

Více o klientovi na www.spkdekor.com

Zadání klienta

Záměrem SpK Dekor bylo rozšířit své působiště na oblast online půjčovny dekorací a vybavení včetně nabídky služeb s tímto sortimentem souvisejících. Prioritně šlo o to vytvořit především snadno aktualizovatelný katalog půjčovaného zboží s možností rezervace/poptání. Firma doposud své aktivity v prostředí internetu přímo neposkytovala, proto potřebovala technické zajištění a fungující snadno ovladatelnou platformu.

Nový web by měl být svou vizuální podobou i obsahovým sdělením primárně zaměřen na emoční prezentaci možnosti zajištění akcí a svateb, tj. navozovat atmosféru kompletního servisu a poskytnout snadný výběr veškerého vybavení pro svatby.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Z pohledu funkčnosti bylo nejzásadnějším bodem vyřešit katalog zboží s ohledem na možnost rezervace v provázanosti s kalendářem (zjištění dostupnosti zboží v určitém datu) a počty skladových položek pro dané datum. To vše navíc s definicí barevných variant stejného druhu sortimentu apod.

Mimo tvorby modulu Katalog na míru byly aplikovány další systémové moduly, z nichž mezi jinými jmenujme Rezervace, Články, Fotogalerie.

V rámci SEO jsme s katalogem produktů a cílovými stránkami pracovali s ohledem na doporučení, která vzešla z detailní analýzy klíčových slov. Na základě těchto výstupů bylo doporoučeno konkrétní pojmenování navigačních položek a v rámci strukturace webu zohledněno obsahové členění témat. Velká pozornost byla věnována segmentaci katalogu zboží tak, aby vznikly přistávací stránky pro jednotlivé výrazy (např. svatební dekorace na auto, svatební dekorace na stůl + dalších několik desítek vyhledávacích dotazů).

Obsahová strategie webu nám pomohla nejen zmapovat konkurenční firmy a jejich přednost i nedostatky v prezentaci přes obsah, ale hlavně na základě všech získaných poznatků přizpůsobit obsahové dispozice požadavkům cílové skupiny, a částečně se i od konkurence odlišit. Pro produktový katalog a další části webu byly definovány hlavní záchytné body:

  • Detailní popis produktů.
  • Segmentace zboží (dle barev, účelů apod.)
  • Zákaznické recenze a testimonialy.
  • Fotoreportáže a videa.
  • Deklarace předností firmy.

Na základě analýzy konkurence jsme doporučili zadavateli i rozšíření nabídky o nové možnosti a produkty, např. dekorační osvětlení, sweet bar, drink bar, klece aj. Taktéž bylo doporučeno vytvořit kompletní dekorační sestavy v určitém ladění a tyto „designové celky“ prezentovat.

Pro posílení důvěry byl použit prvek zákaznických referencí. Individuálnost služeb je podpořena samotnou prezentací příběhu jednatelek a jejich osobním představením.

Nechybí dimenze sociálních sítí, resp. propojení webu na Twitter, Facebook a Instagram, kde měl zadavatel v plánu více svou činnost prezentovat.

Podobné reference

Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového e-shopu Twinsport.cz

Tvorba nového e-shopu Twinsport.cz

Úkolem bylo vytvoření moderního responzivního e-shopu pro prodejce jízdních kol, elektrokol a cyklodoplňků s napojením na...
Fruli - tvorba webu

Fruli - tvorba webu

Společnost fruli company s.r.o. stojí za ruční výrobou výjimečných přírodních sirupů, chutných čokolád,...
Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

Nový web si firma nadělila ke 130. výročí založení. Oslavy, které provází tuto významnou událost, se opírají právě o redesignovaný...