Tvorba webu pro KTM elektrokola

Tvorba webu pro KTM elektrokola
Pro: 2MCyklosport s.r.o.
Realizace: 2020
www.ktmelektrokola.cz

O klientovi

Firma působící od r. 2007 jako prodejce klasických kol započala v roce 2010 spolupráci s KTM a vrhla se do prodeje elektrokol výše uvedené značky. Od roku 2011 se KTMelektrokola.cz honosí titulem největšího prodejce elektrokol KTM v ČR.

Více o klientovi na www.ktmelektrokola.cz

Zadání klienta

Chceme kontinuálně navázat na úspěch dosavadního webu. Záměrem není revoluce, ale evoluce dosavadního webu (modernizace grafiky i obsahu) se zaměřením na dosud zanedbané SEO. Obsahem a funkčností může odpovídat dosavadnímu webu, jen je třeba téměř vše modernizovat, vyladit v duchu současných trendů. Rozhodně je třeba dodělat verzi pro mobily a tablety.

Prioritou je vizuální a funkční modernizace původního webu se záměrem ještě více podpořit prodej elektrokol KTM. Cíle, které má nový web maximalizovat, jsou přivedení zákazníka na kamenné prodejny nebo získání on-line poptávky a navázání kontaktu se zákazníkem.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Při řešení grafiky jsme dle zadání plynule navázali na původní podobu webu a zároveň aplikovali vizuální prvky odvozené od koncernu KTM. Hlavním cílem byla přehlednost a sladění s koncernovým designem pro lepší identifikaci značky a posílení důvěry plynoucí ze známosti brandu.

Do značné míry jsme vylepšili možnosti filtrace katalogu elektrokol. Kola si mohou uživatelé nyní velmi snadno filtrovat podle více hledisek. Kola si uživatel může také nově porovnat ve všech parametrech, které jsou prodejcem zadány přes modul.

V detailu každého produktu jsme zobrazili co nejvíce informací, které jsou relevantní při výběru vhodného kola uživatelem, tím jsme obsahově popisy kol ještě více prodloužili.

Chtěli jsme podvědomě ve webu apelovat konkurenční výhody, odlišnosti: máme nejvíce skladových elektrokol KTM v ČR, nabízíme testovací jízdy prostřednictvím půjčovny kol, jsme certifikované servisní středisko elektropohonů Bosch, máme letité zkušenosti se servisem těchto elektropohonů v ČR, nabízíme osobní dopravu zdarma, dva roky servisu zdarma apod.

Modul "Půjčovna elektrokol"

Naprogramován byl modul půjčovny elektrokol včetně integrace poboček.  Zakázkový modul byl v několika krocích laděn ve spolupráci s klientem tak, aby se dosáhlo uživatelské přívětivosti a přitom interní funkčnost modulu půjčovny co nejvíce šetřila práci a čas samotnému klientovi.  Administrační systém půjčovny tak odpovídá všem detailním požadavkům zadavatele a prošel celkem 3 etapami odlaďování, které se týkaly nejen technického fungování a interní administrace z pohledu provozovatele půjčovny, ale také vizuální podoby integrace modulu do webu.

Informace k tomuto modulu:

 • Rozlišuje počty kol a jejich aktuální dostupnost dle jednotlivých poboček půjčovny.
 • Hlídá dostupnost kol v jednotlivých termínech a s ohledem na to předkládá vždy v reálném čase aktuální nabídku volných typů kol.
 • V administračním rozhraní se kola rezervují a provozovatel je o tom okamžitě informován, rezervovaná kola se okamžitě zablokují proti další výpůjčce v daném termínu.
 • Vytvořen přehledný kalendářní výpis pro provozovatele půjčovny.
 • Automatické posílání avíz, že kola jsou zapůjčené

Některé z doplněných požadavků klienta:

 1. Možnost odeslat textovou poptávku na zápůjčku, i když kolo v daném termínu není volné.
 2. Zatrhávací volba pro výhodné víkendové zapůjčení.
 3. Automatická kontrola data (od – do) zadávaného klientem do kalendáře. Nejde zadat datum konce zápůjčky, které by bylo po datu začátku zápůjčky.
 4. V případě zadání zápůjčky na více jak 16 dnů, se zobrazí pro klienta zpráva, ať kontaktuje půjčovnu telefonicky a domluví si individuální podmínky.
 5. Kopie o rezervaci jde mailem i na klienta.
 6. Možnost filtrace objednávek v administraci dle pobočky.
 7. Pokud není změněn stav rezervace kola na „objednávka“, tak se počet dostupných položek ve webové nabídce nemění.
 8. Umožněno seřadit hodnoty v tabulce podle Dne rezervace (počátku rezervace), a to i pokud je vyfiltrováno jedno konkrétní elektrokolo.
 9. Statistiky o vytíženosti zápůjčky jednotlivých kol (měsíční a roční přehled).

Podívejte se na video, jak nově vytvořený web vypadá

Realizované služby

Další specifické služby

 • Katalog produktů.
 • Kontaktní formulář.
 • Modul Prodejny.
 • Modul Půjčovny.
 • Rezervační modul.
 • Fotogalerie.
 • Interní vyhledávání.
 • Katalog referencí.
 • Modul Blog.
 • Modul Novinky.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...