Tvorba webu ajptech.cz

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Tvorba webu ajptech.cz

Tvorba webu ajptech.cz

Krátce o projektu

Projekt v kostce: Korporátní webová prezentace předního českého distributora senzorických a značících zařízení.
Pro: AJP - tech spol. s r.o.
Rok tvorby: 2019
Web: www.ajptech.cz

O klientovi

Tvorba webu ajptech.cz

Firma AJP-tech vznikla v roce 2002 jako zastoupení německé firmy Markator (výrobce CNC a mechanických značících strojů). Později převzala i zastoupení švýcarské firmy Baumer v ČR. Díky tomu se postupně stala zásadním tuzemským distributorem průmyslových snímačů, značících entit, kamerových snímačů, procesních snímačů a enkodérů. Později společnost rozšířila spolupráci s firmami Schilling a IOSS, a v roce 2011 s  německým výrobcem inkoustových a laserových technologií REA-Jet. AJP-tech je u všech zastupovaných firem přímým partnerem výrobců, zajišťuje kompletní servis a dodává nejen výše uvedené produkty, ale i kompletní jednoúčelové stroje (JÚS), stejně tak i linky pro měření, testování a značení. 


Více o klientovi naleznete na www.ajptech.cz

Zadání klienta

Požadujeme vizuální i technickou změnu. Hlavně s ohledem na aktualizaci produktového portfolia je náš současný web neudržitelný. Produktů je tolik, že je ručně nedokážeme změnit, aby nabídka byla aktuální. Nový web bude zaměřen primárně na prezentaci produktového katalogu.

Hlavní cílení webu je na segment odběratelů, nikoliv na koncové zákazníky. Web bude primárně šířit povědomí o produktech, vyvolávat zájem směřující k poptávce produktu.

Výsledkem by mělo být zlepšení celkové atraktivity firmy prostřednictvím nové grafiky. Zajistit lepší funkčnost, responzivní zobrazení, přehlednost, a hlavně snadnou editaci.

Nechceme již posílat klienty na stránky výrobců, chceme mít veškeré produkty aktuálně ve svém katalogu, přestože jsou jich tisíce. Toto je hlavní podstata změny. S tím souvisí i zjednodušení poptávkového procesu a nabídnutí poradenství již od počátku procházení webu zákazníkem.“

Výsledné řešení

Dle zadání, které je popsáno výše, jsme postupně vypracovali docela složitý katalog produktů. Neutrpěla přehlednost ani funkčnost, ba naopak. Přestože segmentace zboží dle různých parametrů je u těchto produktů extrémně abnormální, povedlo se vyřešit všechny původní problémy typu automatického unifikovaného načítání produktů z rozmanitých externích systémů jednotlivých výrobců.

Web umí bez technických omezení načítat tisíce produktů ve velmi krátkém čase. Údaje transformuje do unifikované struktury vynášené následně do jednotlivých produktových karet v katalogu zboží. Umí překládat základní informace ze specifikace zahraničních výrobců, automaticky doplňuje obrázky a aplikuje složitý strom filtrů.

Když jsme u filtrů, aktuální katalog jich má více než 50. Ty lze navíc kombinovat v různých variantách, přitom se tak děje (i při složitých výběrech) bez jakýchkoliv výrazných prodlev načítání filtrovaných položek.

Z pohledu SEO jsme koncipovali katalog tak, aby produkty byly snadno dohledatelné. Původní web měl pouhých 300 stránek a vesměs se odkazovalo do produktových katalogů výrobců. Celé současné řešení umožnilo udržet zákazníky na vlastním webu a dát jim veškeré potřebné informace ke každému produktu. Nyní evidujeme více jak 6000 stránek. I proto se rapidně zvedla celková dohledatelnost webu přes vyhledávače.

Za zmínku stojí i modul Kontakty, který zajišťuje velmi snadnou aktualizaci kontaktů, a hlavně zveřejnění v unifikované vizuální podobě pro každou firemní osobu. Nechybí ani automatizovaná provázanost mapy na jednotlivé obchodně-technické referenty.


www.ajptech.cz

Další screenshoty webu

Tvorba webu ajptech.cz
Tvorba webu ajptech.cz
Tvorba webu ajptech.cz

Mobilní verze stránek

Tvorba webu ajptech.cz
Tvorba webu ajptech.cz

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.