Tvorba nového webu pro Wonderlab

Tvorba nového webu pro Wonderlab
Pro: Wonderlab
Realizace: 2021
www.wonderlab.cz

O klientovi

Jako jsou pečlivě zastřižené a upravené vlasy skvělou vizitkou každého z nás, stejně působí i web kadeřnického salonu Wonderlab. Salon poskytuje komplexní kadeřnické služby pro ženy, muže i děti. 

Wonderlab sídlí v Brně na Vídeňské ulici ve velkém nákupním centru a zakládá si na osobním přístupu ke každému zákazníkovi. I proto je salon otevřen všem. A to bez nutnosti objednání. Protože perfektním střihem a posledním šmiknutím nůžek péče o zákazníka ani zdaleka nekončí, Wonderlab nabízí i konzultace, poradenství a prodej šampónů, kondicionérů a vyživujícího séra.

Salon se stará o příjemný vzhled svých klientů jako opravdová zázračná laboratoř. A s podobným přístupem vznikal i jeho web.

Více o klientovi na www.wonderlab.cz

Zadání klienta

Pro Wonderlab byla tvorba webu první takovou zkušeností. S jeho pomocí tak klient chtěl rozšířit možnosti propagace a zviditelnění nově otevřené provozovny. Chtěl se zaměřit především na své typické zákaznice: ženy ve věku cca od 25 do 55 let, které chtějí mít zdravé krásné vlasy, ale zároveň vědí, že nic, tedy ani dokonalé vlasy, není zadarmo.

Klient si přál pohyblivý slider, galerii, banner nebo prostor pro aktuální akce. A adekvátní využití barev, mezi které patří černá, barva tmavého dřeva a barva betonu. A doplňky zlaté. Chtěl tedy distingovaný vzhled s náznaky luxusu.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Protože klient neměl žádnou existující prezentaci, navrhli jsme i obsah a strukturu webu spolu s obsahem pro grafiku. Zpracovali jsme i typové stránky, včetně definování a popisu prvků a částí, které tyto stránky měly obsahovat. Třeba medailonky kadeřnic. A střihli jsme i grafiku samotnou pro hlavní stránku a ostatní části prezentace. Vše, než jsme se dali na kódování a zapracování dodaných textů a fotek, jsme během průběhu vzniku webu s klientem pravidelně konzultovali. 

Nedílnou součástí webu je nejen jeho vnější dojem plný drobných, ale chytlavých efektů na úvodní stránce, ve virtuální prohlídce nebo v galerii, ale také uživatelská přívětivost pro majitele prezentace. Vzhledem k menším klientovým zkušenostem jsme proto zvlášť dali důraz na snadné a nezáludné ovládání administrace. Aby nezapadla ani jediná rezervace, odladili jsme objednávkové formuláře.

Je tu ještě jedna oblast, která není na první pohled vidět. Jde o technické zabezpečení toho, aby byl web svými zákazníky dohledatelný. Zkontrolovali jsme a zajistili správné nastavení technických faktorů, jako je soubor robots.txt nebo mapa webu. Zrevidovali jsme tzv. metadata, duplicitu obsahu, popisky obrázků a další. Zajistili měření na analytických nástrojích, aby klient mohl měřit pozitivní dopad nového webu na své podnikání.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...