Tvorba nového webu pro vetas.cz

Tvorba nového webu pro vetas.cz
Pro: Vetas
Realizace: 2021
www.vetas.cz

O klientovi

Vetas je česká rodinná firma s dlouhou tradicí výroby dřevěných altánů, pergol nebo zastřešení teras a parkovacích stání. A stejně jako každá dřevěná zahradní besídka potřebuje čas od času zbavit loupajícího se laku a znovu přebrousit a natřít, rozhodli se pro upgrade webu i na Vetas.cz. Aby podobně jako altánek web odolával spoustu dalších let zimě, přívalovým letním dešťům i podzimním plískanicím.

Původně pilařský provoz se u Vetas rozšířil o truhlářské práce. A na sériovou výrobu navázala realizace atypických dřevěných staveb. Právě požadavky na kusově dělané zakázky patřily k hlavním klientovým motivům modernizace. Jaké byly další?

Více o klientovi na www.vetas.cz

Zadání klienta

Klient si představoval kreativní a neotřelý, moderní design (nahrazení bočního menu). Barvy měly korespondovat s oborem: zelená a hnědá v různých odstínech. Klient chtěl také vylepšit nepřehlednost starého webu. U produktů si představoval větší důraz na poptání produktu, který by rád upřednostnil před SEO prvky (klient si ale přál zachovat původní texty). K zadání patřila i zmíněná objednávka atypických zakázek.

Aby se u nich vše hned na startu zjednodušilo a zákazník mohl poslat maximum relevantních informací, u poptávkových objednávek se rozšířil formulář: s možností zadat přesné rozměry, data pro výpočet dopravy a funkcionalita pro vložení fotek místa, kde bude realizováno třeba zastřešení domu. Nechyběla ani další specifikace provedení zakázky – přidání možností vložení fotky nebo odkazu z jiných realizací.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Z pohledu naší práce skrývala realizace jedno velké úskalí. Ve spolupráci s klientem byl web 8 let pečlivě optimalizován, aby byl dohledatelný na konverzní klíčová slova. Radikální zásah do vzhledu webu měl znamenat naopak jen velice citlivé říznutí v místech, kde by to vyhledávače, především Google, zabolelo. Například změny adres. Pozorně byl také přenesen starý obsah, včetně obou typů popisků obrázků, byly prověřeny vnitřní odkazy vedoucí na nefunkční stránky.

Na webu přibylo horní produktové menu. Tím zároveň došlo k reorganizaci a vypuštění odkazů na položky, které už klient přestal nabízet. Z požadavku na ukončení některých kategorií vyplynula nutnost revize URL a zajištění přesměrování těch nefunkčních.

Ne vše se již podařilo u klienta prosadit. Navrhli jsme například, aby se zcela nově seskupily realizace nejen podle typu zahradních staveb, ale také podle konkrétních zakázek a objednavatelů. To na své řešení ještě čeká.

Samozřejmostí je snadná správa katalogu produktů, jednoduchá práce s fotkami, nasazení strukturovaných dat a další přednosti naše redakčního systému, se kterým klient pracuje. Nově tak klient dostal automatický výpis relevantních článků a referencí k určitému typu produktu. Šetří klientovi čas a pomáhá při optimalizaci dohledatelnosti webu (pro SEO).

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...