Tvorba nového webu pro vetas.cz

Tvorba nového webu pro vetas.cz
Pro: Vetas
Realizace: 2021
www.vetas.cz

O klientovi

Vetas je česká rodinná firma s dlouhou tradicí výroby dřevěných altánů, pergol nebo zastřešení teras a parkovacích stání. A stejně jako každá dřevěná zahradní besídka potřebuje čas od času zbavit loupajícího se laku a znovu přebrousit a natřít, rozhodli se pro upgrade webu i na Vetas.cz. Aby podobně jako altánek web odolával spoustu dalších let zimě, přívalovým letním dešťům i podzimním plískanicím.

Původně pilařský provoz se u Vetas rozšířil o truhlářské práce. A na sériovou výrobu navázala realizace atypických dřevěných staveb. Právě požadavky na kusově dělané zakázky patřily k hlavním klientovým motivům modernizace. Jaké byly další?

Více o klientovi na www.vetas.cz

Zadání klienta

Klient si představoval kreativní a neotřelý, moderní design (nahrazení bočního menu). Barvy měly korespondovat s oborem: zelená a hnědá v různých odstínech. Klient chtěl také vylepšit nepřehlednost starého webu. U produktů si představoval větší důraz na poptání produktu, který by rád upřednostnil před SEO prvky (klient si ale přál zachovat původní texty). K zadání patřila i zmíněná objednávka atypických zakázek.

Aby se u nich vše hned na startu zjednodušilo a zákazník mohl poslat maximum relevantních informací, u poptávkových objednávek se rozšířil formulář: s možností zadat přesné rozměry, data pro výpočet dopravy a funkcionalita pro vložení fotek místa, kde bude realizováno třeba zastřešení domu. Nechyběla ani další specifikace provedení zakázky – přidání možností vložení fotky nebo odkazu z jiných realizací.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Z pohledu naší práce skrývala realizace jedno velké úskalí. Ve spolupráci s klientem byl web 8 let pečlivě optimalizován, aby byl dohledatelný na konverzní klíčová slova. Radikální zásah do vzhledu webu měl znamenat naopak jen velice citlivé říznutí v místech, kde by to vyhledávače, především Google, zabolelo. Například změny adres. Pozorně byl také přenesen starý obsah, včetně obou typů popisků obrázků, byly prověřeny vnitřní odkazy vedoucí na nefunkční stránky.

Na webu přibylo horní produktové menu. Tím zároveň došlo k reorganizaci a vypuštění odkazů na položky, které už klient přestal nabízet. Z požadavku na ukončení některých kategorií vyplynula nutnost revize URL a zajištění přesměrování těch nefunkčních.

Ne vše se již podařilo u klienta prosadit. Navrhli jsme například, aby se zcela nově seskupily realizace nejen podle typu zahradních staveb, ale také podle konkrétních zakázek a objednavatelů. To na své řešení ještě čeká.

Samozřejmostí je snadná správa katalogu produktů, jednoduchá práce s fotkami, nasazení strukturovaných dat a další přednosti naše redakčního systému, se kterým klient pracuje. Nově tak klient dostal automatický výpis relevantních článků a referencí k určitému typu produktu. Šetří klientovi čas a pomáhá při optimalizaci dohledatelnosti webu (pro SEO).

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...