Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.
Nový web si firma nadělila ke 130. výročí založení. Oslavy, které provází tuto významnou událost, se opírají právě o redesignovaný web, který majitelé společnosti chápou jako nový impuls pro zefektivnění dosavadní prezentace celé firmy.
Pro: KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.
Realizace: 2019
www.kralovopolska.cz

O klientovi

Společnost existuje s různými obměnami názvu již 130 let. Předchůdcem společnosti KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s. byla firma Lederer-Porgess Königsfelder Maschinenfabrik, založená roku 1889 jako firma na výrobu železničních vagónů a parních kotlů. Postupně svoji působnost rozšiřovala na další strojírenské obory. Z firmy se velmi záhy stala jedna z největších výrobních společností v Československu.

Současná KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s. dodává aparáty pro chemický a petrochemický průmysl, dále také jeřáby, které nacházejí uplatnění nejen v hutním průmyslu, ale i v ostatních odvětvích. Prosazuje se na tuzemském i zahraničních trzích jako producent speciálních výrobků pro projekčně dodavatelské společnosti. Na trhu jeřábů si drží dominantní postavení v oboru hutních technologických jeřábů.

Více o klientovi na www.kralovopolska.cz

Zadání klienta

Jaké byly nejzásadnější požadavky klienta? Nová webová prezentace musí prioritně zdůraznit kvalitu a renomé firmy. Hlavní zaměření webu je na segment B2B. Cílem je vytvořit on-line prezentaci, která bude konkurenčně odlišná, poutavá a s technickým vizuálním laděním.

Web by měl poskytnout prioritní prostor pro prezentaci služeb a realizovaných produktů ve formě referencí, které jsou pro B2B segment důležité, stejně jako charakter vizuálního ladění.

Požadováno je razantní zjednodušení úprav referencí a novinek, které v původním webu byly technicky velmi složité.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Nový web si firma nadělila k letošnímu 130. výročí založení. Oslavy, které provází tuto významnou událost, se opírají právě o redesignovaný web, který majitelé společnosti chápou jako nový impuls pro zefektivnění dosavadní prezentace celé firmy.

Grafické řešení

Web jsme chtěli zpracovat poutavější formou s dodržením prvků korporátu. Snažili jsme se docílit moderního stylu, který by byl již na první pohled nositelem informace, že se jedná o velkou a silnou společnost jdoucí s dobou. Vizuální zpracování přinášející snadnou zapamatovatelnost a přehlednost bylo zadavatelem vnímáno jako důležité pro zahraniční akvizice, kde je tento parametr často zásadní. Stěžejním cílem při vizuálním návrhu tedy bylo dosáhnout zapamatovatelného prvního dojmu, a především poskytnout startovací bod pro vizuálně přehledné rozklíčování obsahu.

Grafické zpracování je díky tomu především o zaujetí, o jasném vizuálním odkomunikování výrobního zaměření společnosti. Dle toho je web do značné míry postaven na ilustračních fotografiích, které mají nepřímo sdělit mimo jiné i preciznost a spolehlivost firmy, představit výsledky realizací s cílem budovat důvěryhodnost, sílu a renomé společnosti.

Základem jsou vertikální linie, které se dále promítají do funkčních prvků, jakými je například slider a na něj navázaný efekt změny slideru titulní stránky. Slider je časovanou prezentací hlavních aktualit, stejně tak je řešeno i představení výrobních možnosti.

Další specifika

  • Zajímavým řešením je mapa realizací, aby na první pohled bylo patrné, že firma má velkou působnost po světě.
  • U kontaktů jsme prosadili prezentaci hlavních oddělení vč. QR kódu.
  • Možnost detailní filtrace referencí.
  • Jazykové mutace: ruská, anglická.

130 let KRÁLOVOPOLSKÉ

Po dokončení webu jsme pokračovali v dílčích realizacích na základě dalších požadavků klienta. Hlavním s nich bylo vytvoření kreativního konceptu pro oslavy 130. výročí firmy a následné zapracování nápadu do struktury webu.
Více na webu

Urban Challenge 2019

Jedná se o další z přidávaných sekcí webu. Jde o informační stránku pro účastníky akce Urban Challenge 2019 konané v areálu KRÁLOVOPOLSKÉ. Realizováno včetně videa v záhlaví stránky a realtimového odpočtu času zbývajícího do začátku akce.
Více o akci na webu KRÁLOVOPOLSKÉ

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...