Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.
Nový web si firma nadělila ke 130. výročí založení. Oslavy, které provází tuto významnou událost, se opírají právě o redesignovaný web, který majitelé společnosti chápou jako nový impuls pro zefektivnění dosavadní prezentace celé firmy.
Pro: KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.
Realizace: 2019
www.kralovopolska.cz

O klientovi

Společnost existuje s různými obměnami názvu již 130 let. Předchůdcem společnosti KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s. byla firma Lederer-Porgess Königsfelder Maschinenfabrik, založená roku 1889 jako firma na výrobu železničních vagónů a parních kotlů. Postupně svoji působnost rozšiřovala na další strojírenské obory. Z firmy se velmi záhy stala jedna z největších výrobních společností v Československu.

Současná KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s. dodává aparáty pro chemický a petrochemický průmysl, dále také jeřáby, které nacházejí uplatnění nejen v hutním průmyslu, ale i v ostatních odvětvích. Prosazuje se na tuzemském i zahraničních trzích jako producent speciálních výrobků pro projekčně dodavatelské společnosti. Na trhu jeřábů si drží dominantní postavení v oboru hutních technologických jeřábů.

Více o klientovi na www.kralovopolska.cz

Zadání klienta

Jaké byly nejzásadnější požadavky klienta? Nová webová prezentace musí prioritně zdůraznit kvalitu a renomé firmy. Hlavní zaměření webu je na segment B2B. Cílem je vytvořit on-line prezentaci, která bude konkurenčně odlišná, poutavá a s technickým vizuálním laděním.

Web by měl poskytnout prioritní prostor pro prezentaci služeb a realizovaných produktů ve formě referencí, které jsou pro B2B segment důležité, stejně jako charakter vizuálního ladění.

Požadováno je razantní zjednodušení úprav referencí a novinek, které v původním webu byly technicky velmi složité.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Nový web si firma nadělila k letošnímu 130. výročí založení. Oslavy, které provází tuto významnou událost, se opírají právě o redesignovaný web, který majitelé společnosti chápou jako nový impuls pro zefektivnění dosavadní prezentace celé firmy.

Grafické řešení

Web jsme chtěli zpracovat poutavější formou s dodržením prvků korporátu. Snažili jsme se docílit moderního stylu, který by byl již na první pohled nositelem informace, že se jedná o velkou a silnou společnost jdoucí s dobou. Vizuální zpracování přinášející snadnou zapamatovatelnost a přehlednost bylo zadavatelem vnímáno jako důležité pro zahraniční akvizice, kde je tento parametr často zásadní. Stěžejním cílem při vizuálním návrhu tedy bylo dosáhnout zapamatovatelného prvního dojmu, a především poskytnout startovací bod pro vizuálně přehledné rozklíčování obsahu.

Grafické zpracování je díky tomu především o zaujetí, o jasném vizuálním odkomunikování výrobního zaměření společnosti. Dle toho je web do značné míry postaven na ilustračních fotografiích, které mají nepřímo sdělit mimo jiné i preciznost a spolehlivost firmy, představit výsledky realizací s cílem budovat důvěryhodnost, sílu a renomé společnosti.

Základem jsou vertikální linie, které se dále promítají do funkčních prvků, jakými je například slider a na něj navázaný efekt změny slideru titulní stránky. Slider je časovanou prezentací hlavních aktualit, stejně tak je řešeno i představení výrobních možnosti.

Další specifika

  • Zajímavým řešením je mapa realizací, aby na první pohled bylo patrné, že firma má velkou působnost po světě.
  • U kontaktů jsme prosadili prezentaci hlavních oddělení vč. QR kódu.
  • Možnost detailní filtrace referencí.
  • Jazykové mutace: ruská, anglická.

130 let KRÁLOVOPOLSKÉ

Po dokončení webu jsme pokračovali v dílčích realizacích na základě dalších požadavků klienta. Hlavním s nich bylo vytvoření kreativního konceptu pro oslavy 130. výročí firmy a následné zapracování nápadu do struktury webu.
Více na webu

Urban Challenge 2019

Jedná se o další z přidávaných sekcí webu. Jde o informační stránku pro účastníky akce Urban Challenge 2019 konané v areálu KRÁLOVOPOLSKÉ. Realizováno včetně videa v záhlaví stránky a realtimového odpočtu času zbývajícího do začátku akce.
Více o akci na webu KRÁLOVOPOLSKÉ

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...