Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Reference webových stránek / Tvorba nového webu - ILC International House Brno

Tvorba nového webu - ILC International House Brno

Tvorba nového webu - ILC International House Brno
kompletní redesign webu, funkční a navigační upgrade
Pro: ILC International House Brno
Realizace: 2019
www.ilcbrno.cz

O klientovi

Soukromá jazyková škola ILC International House Brno funguje od roku 1990 (jako ILC Czechoslovakia, později ILC Prague). ILC International House Brno je členem mezinárodní sítě jazykových škol International House World Organisation (IHWO) se sídlem v Londýně. Brněnská pobočka je jedinou jazykovou školou na Moravě, která je členem této prestižní světové organizace. ILC International House Brno je přípravným centrem ke zkouškám Cambridge ESOL. Ve spolupráci s autorizovaným centrem jazykových zkoušek Cambridge English zajišťuje vykonání některé ze zkoušek Cambridge English (KET/PET/FCE/CAE/CPE atd.) a BEC (Preliminary, Vantage, Higher) přímo ve svých prostorách. Poskytuje jazykovou výuku pro soukromé osoby, firmy, státní instituce a učitele jazyků.

Více o klientovi na www.ilcbrno.cz

Zadání klienta

 • Redesign současného webu z pohledu funkčnosti, přehlednosti, grafického řešení a administrace. Cílem je vytvořit přehledný a moderní web.

 • Takové webové řešení, aby byla podpořena snadná on-line poptávka studia. Větší důraz na konverzi (objednání kurzu) a přesvědčivost.

 • Web, který je snadno zapamatovatelný, poutavý a odlišující se od konkurence.

 • Nutno zajistit propojení s interním informačním systémem (Mycat) za účelem zjednodušení administrace kurzů (informace, termíny, ceny, vypsané kapacity apod.) z jednoho místa.

 • Modernizace zastaralé grafiky dle aktuálního mateřského vizuálního manuálu.

 • Optimalizace pro mobilní zařízení.

Má se jednat o moderní web, který ukáže kvalitu a tradici firmy a pomůže návštěvníkům co nejvíce s výběrem vhodného jazykového kurzu. Musí vzbudit zájem a důvěru.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Funkční, strukturní i vizuální návrh nového webu ILC byl maximálně přizpůsoben veškerým dílčím požadavkům klienta. Po přepracování struktury i s ohledem na SEO, jsme navrhli vhodný navigační aparát. Seznámili jsme se se současným systémem pracujícím s databází kurzů, abychom ho mohli přemostit na webové rozhraní s cílem zajistit snadnou správu stovek rozdílných kurzů. Vrcholkem ledovce pak už byl samotný vizuální redesign, na jehož začátku bylo detailní studium současného vizuálního manuálu korporace ILC.

Naprogramované moduly:

 • Katalog studijních programů s napojením na databázi

 • Aktuality

 • Fotogalerie

 • Články

 • Soubory ke stažení

 • Modul pokročilého filtrování kurzů

 • Newsletter

Vizuálně jsme web řešili striktně dle zadání klienta. Jeho popis asi nejvíce vystihuje výsledné řešení: „ Nový web musí být "kompatibilní" se světem IH, viz zaslaný aktuální grafický manuál. Musí být také navíc předem odsouhlasen ze strany IH, než dojde k realizaci. Šíře záběru školy je velká, máme služby jak pro veřejnost, tak i pro firmy, a to ve všech věkových skupinách, s různým zaměřením atd. Z tohoto plyne, že požadavky na web z hlediska kreativnosti a barevného provedení jsou různé; musíme být dostatečně atraktivní, moderní a "cool" pro mladé studenty, tak i seriózní pro střední generace a pro firemní klientelu.“ Proto jsme si dali záležet na tom, aby grafika byla navíc intuitivní, její navigace snadno pochopitelná a vzhled na maximum podpořil směřování cílových skupin do odpovídajících sekcí webu a k obsahu, který požadují.

Co se týká struktury webu, tak se měla dle instrukcí klienta přenést většina obsahu, který byl na stávajícím webu, ale členění se muselo zpracovat nově do inteligentnější a přehlednější podoby z pohledu zájemců o studium.

Navigační členění jsme řešili i s ohledem na problematiku SEO. Je evidentní, že pro pojmenování navigačních položek v rámci strukturace webu je vhodné použít výrazy, které zajistí dohledatelnost specifik jednotlivých kurzů a jejich subkategorií. Tomuto přístupu jsme se podřídili a na základě detailní analýzy vyhledávacích výrazů jsme sestavili ideální strukturní model katalogu kurzů. Dle výstupních dat jsme došli k jasným závěrům: velká pozornost by měla být věnována segmentaci na kurzy dle jazyka, dle typu (doučování, individuální, soukromý, intenzivní, víkendový …), dle určení pro cílovou skupinu (pro děti, pro firmy …). Díky této segmentaci dokážeme v budoucnu dostat na web nejširší spektrum potenciálních zákazníků.

Upozornili jsme klienta i na to, že zjištěné typy hledaných kurzů, které nyní vůbec neposkytuje (např. „letní kurzy angličtiny Brno“) by bylo vhodné do nabídky zařadit, neboť je po nich poptávka. Je velmi žádoucí mít tuto kategorii kurzů či konkrétní kurz, aby byl vyhledávačem indexován a dohledán.

Funkční zajímavosti:

 • Kalkulátor aktuálního kurzu – cena reagující na zvolené parametry zadané každým zájemcem přímo v detailu kurzu.

 • Katalog (databáze) jazykových kurzů = klíčové pro funkčnost webu.
  Parametry katalogu kurzu vynášené ze sdílené databáze: kód kurzu, jazyk, pokročilost, frekvence, dny a časy výuky, zaměření, začátek a konec výuky (semestry), základní cena, aktuální cena (po zahájení kurzu, snižující se úměrně odučeným lekcím nebo v závislosti na datu), atd.

Rozdíly po a před

Tvorba nového webu - ILC International House Brno - Porovnání, stará verze #1
Tvorba nového webu - ILC International House Brno - Porovnání, nová verze #1
Tvorba nového webu - ILC International House Brno - Porovnání, stará verze #2
Tvorba nového webu - ILC International House Brno - Porovnání, nová verze #2

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...