Tvorba nového webu DOMESTAV EKO

Tvorba nového webu DOMESTAV EKO
Pro: DOMESTAV EKO s.r.o.
Realizace: 2019
www.domestaveko.cz

O klientovi

DOMESTAV EKO s.r.o. staví v ČR nízkoenergetické a pasivní dřevostavby v duchu ekologického bydlení. Dřevostavby této firmy dělají radost spokojeným uživatelům již více než čtvrt století. Firma se specializuje na produkci modulových a panelových budov. Před nedávnem započala montovat i komerční objekty z dřevěných kontejnerů.

Více o klientovi na www.domestaveko.cz

Zadání klienta

... jde nám hlavně o poutavé a moderní vizuální pojetí. Neprezentujme prodej domů jako takový, lákejme na budoucí pěkný domov, rychlé a bezproblémové komplexní zajištění. Ukažme poutavé výsledky naší práce, ať se s tím potenciální zákazník ztotožní a chce stejný výsledek i pro sebe. Nejsme drazí a máme certifikace. Tohle vše chceme sdělit webem“.

Hlavní body zadání:

  1. Grafický redesign současného webu.
  2. Modernizace funkčnosti webu.
  3. Nasazení webu na stabilní a bezpečných redakční systém.
  4. Zjednodušení aktualizace a editace obsahu. Snadná administrace katalogu domů.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Kreativní koncept je postaven na ukázce velmi poutavých fotografií realizací domů, které byly doplněny o efekty dotvářející celkový dojem jedinečnosti. Cílem bylo vzbudit emoce a chuť si nový dům nechat realizovat právě zde. Pohled na úvodní slideshow měl jasně říci, že právě takhle by chtěl zájemce bydlet.

Scénář titulní stránky

Pro maximalizaci poutavosti jsme prezentaci úvodních slidovaných obrázků udělali více hravější. Původní logika byla následující: pozadí v počátku každého obrázkového slidu se zobrazuje v odstínech šedi (skutečnou barevnost má jen dům jako takový, aby se na něj upoutala pozornost) a postupně se probarvuje i pozadí společně s efektem zoomu. Ukázka rámcového konceptu navrženého při procesu designování titulní stránky.

Na základě profilace zákazníků jsme sestavili scénář ideálního obsahu titulní stránky, kterou má návštěvník webu scrollovat co nejníže až k vyhledání konkrétního domu z katalogu.

Katalog domů

Vytvořen byl propracovaný katalog s možností přiřazování parametrů, dle kterých lze domy filtrovat i vypisovat. U každé budovy je možné definovat cenu, dispozice, typ budovy, počet osob. Díky tomu lze i pro účely SEO vytvářet specifické podstránky s relevantním obsahem, který reflektuje vyhledávací dotazy potenciálních zákazníků a snadno je na web přivádí přes tyto specifické stránky.

Podoba výpisu katalogů domů umožňuje již při jeho letmém procházení porovnávat hlavní parametry a ukazuje náhledové foto každého domu. Pokud člověk nefiltruje, může tedy již ve výpisu srovnávat jednotlivé domy porovnáváním.

Pod výpisem jsme za účelem přesvědčivosti zopakovali blok s čísly a harmonogram průběhu realizace, čímž chceme jasně sdělit, že o zákazníka je postaráno dle daného harmonogramu.

Detail domu

Informace k domu jsou řešeny formou záložek: Popis domu, Technologie, Výkresy domu, Reference, Cena.

Jelikož víme, že domy si chce člověk detailně porovnat a vrací se k různým variantám stále dokola, přidali jsme možnost snadno se proklikávat mezi jednotlivými domy. Řešeno je formou horní subnavigace s výpisem jednotlivých typových domů.

Pokud existuje referenční realizace, je tato načtena do relevantního detailu domu. Toto propojení je dvoucestné, neboť z reference se člověk taktéž lehce proklikne na detailní info v katalogu typových domů.

Referenční realizace

Podobně jako katalog domů, tak i reference lze filtrovat podle dispozice, typu budovy. Díky tomu redakční systém zvládá automaticky seskupovat reference do subkategorií a páruje je následně ke konkrétním subkategoriím katalogu domů. Toto řešení pomáhá vypisovat v detailu reference i tzv. Podobné reference.

Optimalizace pro vyhledávače

Při zakládání stránek webu jsme věnovali pozornost i optimalizaci stránek pro jednotlivé vyhledávací výrazy definované vstupní analýzou klíčových slov. Tato data se odrazila ve struktuře webu, v možnostech filtrace segmentované na požadované podstránky apod. Inspirace tím, co lidé toužící po novém bydlení hledají, byla pro nás zásadní. Na relevantní výrazy jsme web optimalizovali, přičemž velkým předpokladem pro kýžený efekt je náš vlastní redakční systém, který tomuto cíli velmi pomáhá svou rychlostí, korektním kódem a možnostmi snadno definovat velké množství metaprvků v kódu.

Průkazný efekt optimalizace za účelem zvýšení návštěvnosti dokládají statistiky Google Analytics. Srovnání dat je meziroční, tj. za období 5. 4. 2019 - 10. 8. 2019 VS. 5. 4. 2018 - 10. 8. 2018. Spuštění nového webu proběhlo dne 5. 4. 2019, proto předkládáme statistiky od daného data až po dnešek.

Uváděna je organická návštěvnost (tj. přístupy z vyhledávačů), která během krátkého času od spuštění webu zaznamenala rapidní nárůst a stala se hlavní složkou návštěvnosti. Meziroční nárůst poskočil během krátké chvilky od spuštění nového webu o 102,7 %.

Rozdíly po a před

Tvorba nového webu DOMESTAV EKO - Porovnání, stará verze #1
Tvorba nového webu DOMESTAV EKO - Porovnání, nová verze  #1
Tvorba nového webu DOMESTAV EKO - Porovnání, stará verze #2
Tvorba nového webu DOMESTAV EKO - Porovnání, nová verze  #2

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...