Tvorba nového webu AT-CZ

Tvorba nového webu AT-CZ
Pro: Interreg V-A Rakousko-Česká republika
Realizace: 2019
www.at-cz.eu

O klientovi

Program přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika byl Evropskou komisí schválen dne 23. června 2015. Jako součást evropské politiky soudržnosti si Program klade za cíl podporovat udržitelnou přeshraniční spolupráci a napomáhat ke zlepšení ekonomické, sociální a územní integrace. Evropský fond pro regionální rozvoj poskytl na realizaci projektů přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem prostředky ve výši okolo 98 mil. €.

Více o klientovi na www.at-cz.eu

Zadání klienta

  1. Kompletní vizuální redesign portálu včetně dodržení pravidel pro přístupný web.
  2. Rozšíření funkčnosti v reakci na nové požadavky administrátorů dotačních programů.
  3. Uchování a reintegrace historických dat s ohledem na rozšiřování o nové moduly a funkcionality.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Na základě požadavků klienta byl realizován vizuální redesign a provedena rozsáhlá aktualizace funkčnosti včetně rozšíření o nové moduly, které tuto funkčnost zajišťují automatizovaným způsobem za účelem co nejsnadnější správy portálu a ostatní přidružené agendy. Zásadních rozšíření doznala problematika správy, kategorizace, úprav a zveřejňování souborů/dokumentů souvisejících s projektovými výzvami i informačním boxem, kde jsou realizované projekty prezentovány samotnými žadateli. Pro pokročilý management správy souborů/dokumentů byl navržen speciální modul , který umožňuje snadno řešit detailní kategorizaci, rozšířené vyhledávání v souborech, odlišení pro jazykové mutace a typy uživatelů s ohledem na jejich editační a publikační práva pro jednotlivé subčásti portálu. To vše s dokonale snadnou administrací přes webové rozhraní.

I další funkční moduly portálu, které zajišťují jeho správu a publikační funkce, podstoupili plánované zlepšení. Jedná se o řadu specifických zásahů, které netřeba detailně popisovat i s ohledem na interní know-how tohoto portálu. Proto zde jen zmíníme, že veškeré aktualizační procesy bylo možné provést bez sebemenších problémů ve vztahu k dosavadním historickým datům integrovaným v redakčním systému od doby spuštění projektu . Díky tomu byly nejen současné požadavky, ale budou i další budoucí přání klienta na změny systémového chování portálu, na práci s daty a jejich sdílení kdykoliv bez komplikací realizovatelné. Systém je tak v podstatě univerzálně vyladěn na další možný funkční upgrade, a to s ohledem na jeho modulárnost. Díky tomu jsme při popisované aktualizaci mohli přesně splnit zadání, ušetřili jsme spoustu hodin práce navíc, která jinak hrozí při standardní migraci dat a jejich správném řazení běžnou cestou, a také uspořili finance zadavateli. Zadavatel web nemusel pracně plnit, nahrávat archivní obsah, kontrolovat databázi projektů a uchování veškerých dosavadních dat apod.

K 30. narozeninám jsme klientovi připravili zcela nový speciální modul, který má za cíl vyzdvihnout 30 nejkrásnějších zrealizovaných projektů programu za uplnynulých 30 let. Tento modul zajistil klientovi snadné a intuitivní doplnění důležitých informací o projektu, automatické zobrazení mapy s místem výskytu a možnost správu recenzí. Nově mohou návštěvníci přidávat k projektům recenze,  které lze díky modulu snadno revidovat a schvalovat. Výletní cíle jsou propojeny s klasickým katalogem projektů. 

Rozdíly po a před

Tvorba nového webu AT-CZ - Porovnání, stará verze #1
Tvorba nového webu AT-CZ - Porovnání, nová verze  #1
Tvorba nového webu AT-CZ - Porovnání, stará verze #2
Tvorba nového webu AT-CZ - Porovnání, nová verze  #2

Podobné reference

Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového e-shopu Twinsport.cz

Tvorba nového e-shopu Twinsport.cz

Úkolem bylo vytvoření moderního responzivního e-shopu pro prodejce jízdních kol, elektrokol a cyklodoplňků s napojením na...
Fruli - tvorba webu

Fruli - tvorba webu

Společnost fruli company s.r.o. stojí za ruční výrobou výjimečných přírodních sirupů, chutných čokolád,...
Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

Tvorba nového webu KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

Nový web si firma nadělila ke 130. výročí založení. Oslavy, které provází tuto významnou událost, se opírají právě o redesignovaný...