Tvorba nového webu AT-CZ

Tvorba nového webu AT-CZ
Pro: Interreg V-A Rakousko-Česká republika
Realizace: 2019
www.at-cz.eu

O klientovi

Program přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika byl Evropskou komisí schválen dne 23. června 2015. Jako součást evropské politiky soudržnosti si Program klade za cíl podporovat udržitelnou přeshraniční spolupráci a napomáhat ke zlepšení ekonomické, sociální a územní integrace. Evropský fond pro regionální rozvoj poskytl na realizaci projektů přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem prostředky ve výši okolo 98 mil. €.

Více o klientovi na www.at-cz.eu

Zadání klienta

  1. Kompletní vizuální redesign portálu včetně dodržení pravidel pro přístupný web.
  2. Rozšíření funkčnosti v reakci na nové požadavky administrátorů dotačních programů.
  3. Uchování a reintegrace historických dat s ohledem na rozšiřování o nové moduly a funkcionality.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Na základě požadavků klienta byl realizován vizuální redesign a provedena rozsáhlá aktualizace funkčnosti včetně rozšíření o nové moduly, které tuto funkčnost zajišťují automatizovaným způsobem za účelem co nejsnadnější správy portálu a ostatní přidružené agendy. Zásadních rozšíření doznala problematika správy, kategorizace, úprav a zveřejňování souborů/dokumentů souvisejících s projektovými výzvami i informačním boxem, kde jsou realizované projekty prezentovány samotnými žadateli. Pro pokročilý management správy souborů/dokumentů byl navržen speciální modul , který umožňuje snadno řešit detailní kategorizaci, rozšířené vyhledávání v souborech, odlišení pro jazykové mutace a typy uživatelů s ohledem na jejich editační a publikační práva pro jednotlivé subčásti portálu. To vše s dokonale snadnou administrací přes webové rozhraní.

I další funkční moduly portálu, které zajišťují jeho správu a publikační funkce, podstoupili plánované zlepšení. Jedná se o řadu specifických zásahů, které netřeba detailně popisovat i s ohledem na interní know-how tohoto portálu. Proto zde jen zmíníme, že veškeré aktualizační procesy bylo možné provést bez sebemenších problémů ve vztahu k dosavadním historickým datům integrovaným v redakčním systému od doby spuštění projektu . Díky tomu byly nejen současné požadavky, ale budou i další budoucí přání klienta na změny systémového chování portálu, na práci s daty a jejich sdílení kdykoliv bez komplikací realizovatelné. Systém je tak v podstatě univerzálně vyladěn na další možný funkční upgrade, a to s ohledem na jeho modulárnost. Díky tomu jsme při popisované aktualizaci mohli přesně splnit zadání, ušetřili jsme spoustu hodin práce navíc, která jinak hrozí při standardní migraci dat a jejich správném řazení běžnou cestou, a také uspořili finance zadavateli. Zadavatel web nemusel pracně plnit, nahrávat archivní obsah, kontrolovat databázi projektů a uchování veškerých dosavadních dat apod.

K 30. narozeninám jsme klientovi připravili zcela nový speciální modul, který má za cíl vyzdvihnout 30 nejkrásnějších zrealizovaných projektů programu za uplnynulých 30 let. Tento modul zajistil klientovi snadné a intuitivní doplnění důležitých informací o projektu, automatické zobrazení mapy s místem výskytu a možnost správu recenzí. Nově mohou návštěvníci přidávat k projektům recenze,  které lze díky modulu snadno revidovat a schvalovat. Výletní cíle jsou propojeny s klasickým katalogem projektů. 

Rozdíly po a před

Tvorba nového webu AT-CZ - Porovnání, stará verze #1
Tvorba nového webu AT-CZ - Porovnání, nová verze  #1
Tvorba nového webu AT-CZ - Porovnání, stará verze #2
Tvorba nového webu AT-CZ - Porovnání, nová verze  #2

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...