Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Pro: ŠENKÝŘ MOTORSPORT s.r.o.
Realizace: 2020-2021
www.senkyr.cz

O klientovi

Za webem senkyr.cz stojí český automobilový závodník Robert Šenkýř, který je také zakladatelem závodního týmu Šenkýř Motorsport. Tým Roberta Šenkýře se vypracoval za 24 let své existence až do nejužší špičky českého automobilového sportu. Vyhráli nespočet závodů a získali mnoho ocenění. Kromě motorsportu se Šenkýř věnuje prodeji náhradních dílů pro sportovní a závodní vozy, nabízí servisní služby včetně stavby závodních vozů, pronájmu a prodeji automobilů, organizaci kurzů sportovní jízdy a mnohé další.

Více o klientovi na www.senkyr.cz

Zadání klienta

Klient kladl velký důraz na grafiku i celkovou funkčnost webu. Design webu má být líbivý, atraktivní, neotřelý, stejně jako jsou samotné sportovní a závodní vozy a celé odvětví motorsport. Cílovou skupinou jsou muži ve věku 20 - 60 let, kteří hledají kvalitní a designové kousky pro své „miláčky”. Cena v tomto odvětví nehraje příliš velkou roli, a proto i celkový design webu má být laděn v tomto duchu - luxus, originalita, elegance. 


Na základě předchozích zkušeností s webovými platformami požadoval klient snadnou administraci veškerého sortimentu a jednotlivých kategorií na webu. Web má být přehledný a intuitivní. Zákazník na webu má dojít rychlou cestou k tomu, co hledá. Specifický sortiment, který klient nabízí vyžaduje také unikátní řešení. Zákazníci velmi často po prohlédnutí produktu kontaktují klienta na přímo. Důležitou součástí jsou tedy formuláře, které umožňují poptat produkt nebo položit dotaz. Web bude protkaný kvalitními obrázky i videi. Nesmí chybět možnost přepnutí do anglického jazyka a propojení se sociálními sítěmi.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Práce na webu byly po úvodních schůzkách a ujasnění strategie odstartovány návrhem informační struktury a rozložení wireframes pro jednotlivé stránky. Velkou část jsme věnovali navržení grafiky na míru klientovi. Proběhlo několik kol připomínkování klientem a úprav s ohledem na budoucí celkovou funkčnost webu.

Specifické produkty a služby, které klient nabízí vyžadují specifické administrační rozhraní. Do redakčního systému jsme implementovali 5 specifických modulů, které jsou vytvořeny přímo na míru zákazníkovi. Redakční systém umožňuje počet modulů stále rozšiřovat dle požadavků klienta. Jeho velkou výhodou je možnost jejich propojení např. fotografie ze sociálních sítích propisujeme také do detailu kategorie náhradních dílů, servisu i kurzů. Na webu senkyr.cz jsme této možnosti využili několikrát a umožnili tak zákazníkům nejen snadno přecházet mezi kategoriemi a produkty, ale i získat co nejvíce informací.

Moduly na míru

Základním modulem je katalog, který umožňuje správu performance dílů. Zákazníci mají na webu možnost vybírat náhradní díly dle značky a modelu auta, typu komponentu i dle výrobce. Tato možnost filtrace umožňuje velmi snadné vyhledávání a ocení je zejména ti zákazníci, kteří přesně vědí, co hledají. Jednotlivé stránky v modulu katalog jsou společně vzájemně propojeny, což umožňuje snadnou orientaci a získání potřebných informací. Například pokud zákazník hledá podle typu komponentu, najde výrobce i typ vozidla, pro které je náhradní díl určen. V detailu produktu jsou k dispozici veškeré potřebné informace např.: popis a účel použití, technické údaje, informace o výrobci, fotogalerie, dokumenty ke stažení nebo podobné produkty. Tyto parametry se liší dle typu produktu. Klient je v administračním rozhraní může měnit a přizpůsobovat potřebám.

Další modul jsme vytvořili pro sekci s nabídkou kurzů sportovní jízdy. Cílem klienta bylo na webu odprezentovat kurzy tak, aby se zákazníci rozhodli kurz koupit a zlepšit své řidičské dovednosti. Úvodní strana obsahuje soupis různých typů kurzů a nejbližší termíny. Podstránky pak podrobně informují zákazníky o nejdůležitějších informacích: termíny, cena, dostupnost, program, trenéři a sportovní auta, bezpečnostní pokyny a další. Nechybí ani galerie z již proběhlých kurzů a produkty ze sortimentu, které by se mohly hodit.

Pro závodní tým byl sestaven speciální modul na míru, který umožňuje prezentovat úspěchy jednotlivých závodníků a bližší informace o nich.

Specialitou na tomto webu je modul, který umožňuje získání informací ze sociálních sítích. V servise Šenkýř Motorsport probíhá úprava sportovních vozidel denně a fotky jsou zveřejňovány zejména na Instagramu. Vytvoření modulu usnadňuje práci správcům, kteří nemusí fotografie umísťovat na dvě místa.

V poslední řadě byl vytvořen modul na prodej sportovních vozidel, který opět umožňuje snadnou správu inzerátů. Zajímá vás jaké je cena vozidla, technické údaje, jeho stav včetně fotografií? Veškeré informace najdete přehledně v detailu vozidla na prodej. 

Uživatelský komfort a SEO optimalizace

Pro zvýšení  uživatelského komfortu pohybu napříč webem jsme využili dva typy navigační struktury. Základní navigační struktura ukazuje kategorie a podkategorie, ve kterých je produkt umístěn. Rozšířená navigace umožňuje využít volby zpět, která zajistí návrat na předchozí stránku.

Za zmínku stojí také využití tzv. kotev, které umožňují rychlý pohyb na stránce s větším obsahem. Kotvy se na jednotlivých stránkách zobrazují staticky v hlavičce stránky.

Webové formuláře jsou pomocí CTA tlačítek viditelně umístěny na začátku každé stránky. Umožňují zákazíkům pohodlně poptat náhradní díly, přihlásit se na kurz, objednat se na servis apod. Webu nechybí responzivní design ani možnost přepnutí na anglickou verzi či na sociální sítě.

Rozdíly po a před

Šenkýř Motorsport - Porovnání, stará verze #1
Šenkýř Motorsport - Porovnání, nová verze  #1
Šenkýř Motorsport - Porovnání, stará verze #2
Šenkýř Motorsport - Porovnání, nová verze  #2

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...