Redesign webu Sdružení EPS ČR

Redesign webu Sdružení EPS ČR
Nová tvář webových stránek pro Sdružení EPS ČR, které seskupuje výrobce expandovaného polystyrenu, jakož i další firmy a odborníky z oblasti zpracování a recyklace tohoto materiálu.
Pro: Sdružení EPS ČR
Realizace: 2023
www.epscr.cz

O klientovi

Sdružení EPS ČR přivádí k jednomu stolu producenty expandovatelného polystyrenu a výrobce produktů z expandovaného polystyrenu. Navíc oslovuje i řadu odborníků a firem, kteří se této oblasti věnují. Sdružení se této činnosti věnuje, aby naplnilo cíle zejména ekologického a bezpečnostního charakteru a zodpovědělo nejčastější otázky, co se polystyrenu týče. Podporuje recyklaci tohoto materiálu, kontroluje kvalitu výrobků a zvyšuje jejich bezpečnost. V neposlední řadě si pak klade za úkol minimalizaci úniků mikroplastů do životního prostředí a klade zřetel na udržitelnost a společenskou odpovědnost.

Více o klientovi na www.epscr.cz

Zadání klienta

Hlavním důvodem, proč se klient zajímal o redesign svých webových stránek, bylo zlepšení přehlednosti a vytvoření jasné obsahové struktury s decentní grafickou podobou. Požadavek na nový design spočíval primárně v tom, aby návštěvníky zaujal a prezentoval informace reprezentativní moderní formou. Stránky mají za úkol informovat veřejnost o pěnovém polystyrenu a jejich typickým návštěvníkem je někdo, kdo se zajímá o recyklaci EPS nebo jej hodlá využívat například při zateplení domu. Původní web byl již graficky zastaralý a nepřehledný. Požadované funkční prvky nové verze webových stránek byly:

  • Členská zóna – část webových stránek (dokumenty pro členy) je přístupná pod uživatelským jménem a heslem
  • Novinky – možnost informovat návštěvníky webu (veřejnost) o aktuálním dění v oboru
  • FAQ – odpovědi na nejčastěji kladené otázky zpracované v přehledné formě
  • Galerie – pohodlné prohlížení fotografií včetně jejich zvětšení

Soubory ke stažení – stránka se seznamem tiskových zpráv ke stažení ve formátu PDF

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Díky našim zkušenostem s redesignem webů a jejich tvorbou jsme se rychle zorientovali v klientových představách o nové verzi webových stránek.

  1. Začali jsme úvodní stránkou a jejím grafickým návrhem na míru, který jsme pečlivě konzultovali, aby maximálně splňoval klientovu představu. Následoval design podstránky, kde se již braly v úvahu připomínky zpracovávané v průběhu návrhu hlavní stránky.
  2. Implementace grafiky do redakčního systému je v podstatě naším denním chlebem, a proto proběhla bez zádrhelů.
  3. Do webových stránek jsme zasadili všechny požadované moduly a pečlivě zkontrolovali jejich funkčnost.
  4. Postupně jsme začali s vkládáním obsahu a nastavováním formulářů
  5. Na závěr jsme ověřili, zda se stránky korektně zobrazují a zda se správně měří jejich návštěvnost. Samozřejmě se myslelo i na základní optimalizaci pro vyhledávače (SEO).

Nové webové stránky byly vytvořeny zejména proto, aby sdělovaly informace přehlednější formou. Uživatel by si měl web prohlížet intuitivně a neztrácet se v jeho struktuře. V tomto ohledu byl klient s redesignem svých stránek spokojen, neboť se nám podařilo naplnit jeho představu nebo přijít s nápady, které zlepšovaly způsob sdělování informací návštěvníkům webu.

Klient také uvítal možnost spravování obsahu stránek vlastními silami, ať už jde o vkládání aktualit, dokumentů či následné úpravy textů.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...