Redesign webu Interreg Rakousko – Česko

Redesign webu Interreg Rakousko – Česko
Webová prezentace přeshraniční spolupráce v rámci programu Interreg Rakousko – Česko prochází čas od času renovací, aby zůstala svěží a lépe odrážela potřeby návštěvníků i vedení programu. Postupem času se totiž objevují nové podněty, na které je třeba reagovat. Stránky by neměly ustrnout, ale neustále se vyvíjet.
Pro: Interreg Rakousko – Česko
Realizace: 2023
interreg.at-cz.eu

O klientovi

Program Interreg Rakousko – Česko i v období 2021–2027 podporuje přeshraniční spolupráci v několika prioritních oblastech. Zaměřuje se na výzkum, klima, životní prostředí, vzdělávání, kulturu a v neposlední řadě i na přeshraniční správu. Podpora projektů, které se věnují těmto tématům a posilují spolupráci v rámci rakousko-českého příhraničního regionu, je cílem Interreg Rakousko – Česko již řadu let. Například v období od roku 2014 do roku 2020 bylo schváleno 91 projektů a z evropského fondu pro regionální rozvoj bylo touto cestou vyplaceno téměř 96 milionů eur.

Více o klientovi na interreg.at-cz.eu

Zadání klienta

Pro klienta jsme již vytvořili verzi stránek pro programové období 2014–2020, se kterou byl velice spokojen. Na naši spolupráci jsme měli navázat vytvořením webu pro etapu mezi lety 2021–2027. U předchozí verze jsme klientovi poskytovali podporu a zajištění chodu stránek tak, aby byly funkční nejméně po dobu 10 let. Na stejný požadavek byl kladen důraz i v případě stránek pro nové období.

Internetové stránky přeshraničního programu obsahují všechny relevantní informace, které jsou veřejnosti k dispozici. Pravidelně u nich dochází k redesignu, aby zůstaly svěží, moderní a pružně reagovaly na potřeby jak návštěvníků, tak vedení programu. Klient nám na počátku sdělil své základní požadavky, co se nové verze stránek týče. Protože jsme řešili již předchozí verzi, tak jsme se rychle zorientovali a se vším si poradili. Co bylo třeba hned na počátku vyřešit?

  • jednalo se web se dvěma jazykovými verzemi (němčina a čeština)
  • projektová sekce chráněná heslem
  • možnost registrace pro zasílání aktuálních informací prostřednictvím e-mailu
  • vyhledávání na webových stránkách
  • sekce s novinkami jako prostor pro prezentaci aktuálního dění
  • možnost vkládání kontaktních formulářů v případě registrace na akci
  • FAQ - nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
  • běžné funkce pro editaci textů, nahrávání dokumentů apod.

Požadavky na grafickou podobu nové verze webových stránek:

  • moderní jednoduchý vzhled s intuitivní strukturou
  • dodržení pravidel vizuálního stylu stanovených v „brand design manuálu“

Katalog projektů

Součástí webové prezentace Interreg Rakousko – Česko je i projektová sekce pro partnery a pracovníky programu Interreg, do které lze přistoupit pouze po zadání hesla. Tento takzvaný katalog projektů umožňuje snadno třídit, zadávat a upravovat informace související s projekty přeshraniční spolupráce. Postupně lze formou aktualit, fotografií a videí informovat veřejnost, co je nového v rámci daného projektu, jaké jsou výsledky, úspěchy, nebo s jakými problémy se pracovníci setkali.

Ke každému projektu, který se v katalogu vytvoří, se založí uživatelé s oprávněním pro vkládání a editaci obsahu pro daný projekt. Všechny doplňované informace musí být následně schvalovány manažerem projektu či je o nich alespoň informován prostřednictvím e-mailu. A navíc jsou prováděné změny pro každý případ archivovány, aby se vědělo, kdo a kdy je provedl. Na webových stránkách pak návštěvníci naleznou přehledný výpis projektů se všemi podrobnostmi a jednoduše dohledají veškeré informace související s daným projektem, ať už jde o aktuality, dokumenty či fotografie.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Jakmile jsme se s klientem dohodli a ujasnili si, co se očekává od nové verze stránek, mohli jsme začít připravovat podklady pro zpracování grafického návrhu hlavní stránky. Grafický návrh na míru je u nás běžnou praxí, a proto není divu, že jeho dolaďování obvykle věnujeme hodně pozornosti. Spokojenost klientů je u nás totiž na předním místě. Po schválení grafické podoby hlavní stránky a podstránek mohly začít kodérské práce. Z návrhu jsme vytvořili šablonu do redakčního systému Comerto, se kterým měl klient zkušenosti již z dřívější doby.

Od toho okamžiku jsme mohli začít plnit připravovaný web obsahem a aktivovat požadované moduly. Po celou dobu vytvářené stránky podléhaly pravidelné kontrole jak ze strany klienta, tak z naší strany, aby všechny kroky na sebe správně a hladce navazovaly. Před samotným spuštěním bylo provedeno ověření kompatibility v nejpoužívanějších prohlížečích a mobilních zařízeních, což je u nás již série rutinních úkolů. Stejně tak jsme po spuštění nové verze webových stránek provedli základní úkony v oblasti SEO a kontrolu měření návštěvnosti.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...